Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Denon AVR-X1000 - Pojawia się komunikat o aktualizacji

djivo 29 Oct 2013 14:23 11553 8
    djivo
    Level 23  
    Na ekranie pojawia się komunikat denon connection fail 01.
    Czy ktoś z was rozwiązywał tego typu problem. Wygląda na wcześniejszą nieudaną aktualizację ?
    Wszelka pomoc mile widziana.
    Jeśli znacie kogoś kto na co dzień zajmuje się tego typu usterkami zapraszam do kontaktu na priv lub na forum.
    Pozdrawiam.
    Radibasti
    Level 1  
    Witaj
    Może trochę po czasie ale dla innych posiadaczy AVR-X1000 też.
    U mnie pomogło wciśnięcie kombinacji klawiszy przy włączonym amplitunerze.
    Opiszę jak ,bo metoda skutkuje wyłączeniem tego komunikatu w czasie kiedy tuner jest cały czas w prądzie i nie przywraca się ustawień fabrycznych.

1.Włącz amplituner
    2.Przejdź pokrętłem do NETWORK
    3.Wciśnij jednocześnie "TUNER PRESET-" "TUNE+" "STATUS"
    4.W razie niepowodzenia powtórzyć kilka razy.

Komunikat pojawia się ponownie gdy przywrócimy ustawienia fabryczne lub wyłączymy amplituner z prądu na jakiś czas.
    Powodzenia u mnie działa.
    860lacov
    Level 11  
    Ja dziś podłączyłem denona do sieci.
    Teraz potrzebuję waszej pomocy :)

Wszedłem w ustawienia sieciowe i pokazała mi się możliwość aktualizacji więc skorzystałem.
    Wyglądało, że jest ok, ale po restarcie urządzenia mam na ekranie napis Update retry >>>
    I tak przez cały czas.
    Próbowałem resetować urządzenie - nic nie pomogło
    Próbowałem wgrać firmware z USB - nie da się tego wykonać. Jakiś czas temu robiłem taki update i poszło. Teraz wciskam przyciski zgodnie z instrukcją, a amplituner to olewa.

edit.
    Znalazłem rozwiązanie.
    Siedziałem, dłubałem i szukałem.

Trafiłem na jednym z for internetowych instrukcję do zrobienia "network reset" z tym, że tam napisane było żeby włączyć apli naciskając jednocześnie tuner preset+ oraz dimmer.
    U mnie nie działało więc zacząłem wciskać różne konfiguracje po kolei.

Koniec końców "Tune+" + "Dimmer" + "Power" spowodowało włączenie się urządzenia (wtedy od razu puściłem power i trzymałem dwa pozostałe przyciski) i miganie wyświetlacza. Trzymałem przez ok 5sekund.
    Sprzęt się uruchomił i napis Update Retry przestał się pojawiać.
    Zaryzykowałem ponowny update przez sieć. Zaktualizowała się tylko 1 rzecz i trwało to ok 5 minut.
    Na razie wszystko działa.
    wolfelk
    Level 2  
    Witam.
    Reset dla Denon AVR-X1100W :
    1 Wyłączyć przyciskiem "power on" do czuwania.
    2 Nacisną i trzymać jednocześnie przyciski :"ZONE2 SOURCE" i "DIMMER" włączyć urządzenie przyciskiem "power on". Wyświetlacz cały zacznie migać.
    3 Zwolnić przyciski "ZONE2 SOURCE" i "DIMMER" i poczekać aż urządzenie będzie gotowe.
    intenso
    Level 39  
    Nie aktualizujcie urządzeń przez sieć tylko przez USB.
    daltonista
    Level 2  
    intenso wrote:
    Nie aktualizujcie urządzeń przez sieć tylko przez USB.

Witam,
    właśnie kupiłem Denona , wiedziałem ze coś nie działa i dlatego cena była przystępna.Display od AVR jest czarny (wogóle nie działa) a wszelkie próby aktualizacji przez USB spaliły na panewce.Próba wgrania software kończy się meldunkiem że na USB nie ma żadnego update.

Próbowałem według instrukcji ale bez skutku.
    Jeżeli ktoś może mi pomóc będę wdzięczny.
    intenso
    Level 39  
    A czy soft w ampli nie jest najnowszy? Bo jeżeli tak to nie ma co się dziwić że nie widzi aktualizacji.
    daltonista
    Level 2  
    Witam,

problem z uruchomieniem urządzenia już się rozwiązał.USB Sitck który był przeze mnie używany nie był akceptowany przez amplitunera.Po trzech zmianach typu (USB o pojemności 2Gb starego typu) i odpowiednim sformatowaniu (FAT16) udało mi się wgrać update.
    Niestety display dalej nie działa :cry: .

Będę dalej szukał. Może ktoś z forum ma jakieś informacje.
    Proszę dalej o wsparcie.

Pozdrawiam.
    BMan78
    Level 2  
    wolfelk wrote:
    Witam.
    Reset dla Denon AVR-X1100W :
    1 Wyłączyć przyciskiem "power on" do czuwania.
    2 Nacisną i trzymać jednocześnie przyciski :"ZONE2 SOURCE" i "DIMMER" włączyć urządzenie przyciskiem "power on". Wyświetlacz cały zacznie migać.
    3 Zwolnić przyciski "ZONE2 SOURCE" i "DIMMER" i poczekać aż urządzenie będzie gotowe.

Wielkie dzięki za pomoc .

W instrukcji Denona jest napisane że reset to TUNER PRESET + i - orz Power, ale ta kombinacja u mnie nie działa .

Pozdrawiam.