Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PS 663P bio - czy uszkodzony jest programator ?

wolkis79 19 Mar 2005 13:26 2850 18
  • #1 19 Mar 2005 13:26
    wolkis79
    Poziom 10  

Witam wszystkich

Mój problem wygląda następująco:
    - załączyłem pranie na program 8, pralka sobie prała około 20min nagle pstryk wywaliło bezpieczniki wiec go załączam z powrotem i od razu wywala. Otwieram drzwiczki wkładam rękę by wyciągnąć pranie a woda bardzo gorąca nie sposób wsadzić do niej rękę.
    - W następny dzień zacząłem inaczej ustawiłem program 9 i załączyłem tym razem bez ubrań :) i obserwuje programator, pralka pierze z 5min pokrętło programatora się nie obraca słychac jak cos se tyka w programatorze ale nie obraca się wiec posunąłem o jeden ząbek do przodu kolejne 8-10min pokrętło jak stało tak stało programator cały czas tykaja i pstryk wywaliło bezpieczniki. Przekręciłem pokrętło na program 10 załączyłem bezpiecznik pralka się odpaliła wylała wodę (niezbyt ciepłą prawie zimną powiedzmy letnią) cały proces płukania przeszedł prawidłowo do samego końca programatora. Od 10 do końca programator sobie ładnie przeskakiwał skok za skokiem.
    Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie czy to faktycznie jest wina programatora? A może przyczyna leży w innym miejscu?

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wszystkie sugestie.

0 18
  • #2 19 Mar 2005 13:46
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

Witam.Sprawdż przewody dochodzące do grzałki,może być odpalony isamą grzałke czy niema przebicia pozdrawiam

0
  • #3 19 Mar 2005 16:39
    jmk
    Poziom 28  

Sprawdź termoststy oraz przekaznik blokady programatora.

1
  • #4 19 Mar 2005 17:35
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 19 Mar 2005 22:16
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Sprawdź tak jak radzi kol Topolski Mirosław bardzo prawdopodona przyczyna.

0
  • #6 19 Mar 2005 22:57
    franusz
    Poziom 13  

Witam.Jezeli masz bezpieczniki tzw. "automatyczne" spróbuj zamienić je na zwykłe "korki" 16 amper.To może byc przyczyną twojego problemu.

0
  • #7 19 Mar 2005 23:06
    Paw_el

Specjalista AGD

franusz napisał:
    Witam.Jezeli masz bezpieczniki tzw. "automatyczne" spróbuj zamienić je na zwykłe "korki" 16 amper.To może byc przyczyną twojego problemu.

Witam.
    Zwróć uwagę na pierwszy post
    wolkis79 napisał:
    Witam wszystkich

Mój problem wygląda następująco:
    - załączyłem pranie na program 8, pralka sobie prała około 20min nagle pstryk wywaliło bezpieczniki wiec go załączam z powrotem i od razu wywala. Otwieram drzwiczki wkładam rękę by wyciągnąć pranie a woda bardzo gorąca nie sposób wsadzić do niej rękę.
    ..................
    Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie czy to faktycznie jest wina programatora? A może przyczyna leży w innym miejscu?

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wszystkie sugestie.

na programie "8" pralka powinna mieć tylko 40 stopni, tak że raczej nie chodzi tu o przegrzanie się lub osłabienie bezpiecznika "automatu".

0
  • #8 20 Mar 2005 09:22
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

czasami jest zwarcie i przekażnik blokady działa nawet wtedy gdy programator wyłączy grzałkę, u mnie tak było :D

0
  • #9 16 Kwi 2005 10:39
    gingeer
    Poziom 13  

Sprawdz termostaty (najlepiej wymien na inne 99%to jest to)

0
  • #10 16 Kwi 2005 15:01
    misiekmisiek
    Poziom 16  

Sprawdż te bezpieczniki, Franusz może mieć rację.
    To że programator się zacina to druga sprawa, ale bezpieczniki jeśli to 16A nie powinny wywalać.

0
  • #11 16 Kwi 2005 17:58
    skryn
    Admin grupy AGD

19 Mar 2005 14:26- data tematu, zero odzewu od strony autora (prawie miesiąc).

Czy myślicie, że dalej walczy z tą pralką, czy już dawno w łazience (zazwyczaj) stoi nowa? :D

0
  • #12 16 Kwi 2005 22:30
    ~wac
    Poziom 20  

Jak wymieniana była wtyczka to sprawdż ile ma A , bo u mnie był taki sam przypadek i okazało sie ,że nowa wtyczka miała 10 A , a powinna mieć 16 A

Pozdrawiam.

0
  • #13 28 Kwi 2005 19:44
    wolkis79
    Poziom 10  

Witam

Bardzo dziękuję wszystkim zainteresowanym za podpowiedzi i sugestie. Przyczyną awarii był termostat TW2 który to nie rozłączał grzałki co prowadziło do przegrzewania wody. Jego wypalone styki przerywały prace grzałki co powodowało niestabilność jej pracy i wywalanie bezpieczników.
    Dodam jeszcze ze wbrew pozorom wymiana tego termostatu nie jest taka prosta i kosztowała mnie sporo wysiłku:) Mam nadzieje ze praleczka posłuży jeszcze jakiś czas.

Pozdrawiam wszystkich

0
  • #14 28 Kwi 2005 19:50
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 29 Kwi 2005 07:18
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

tak, usterka którą opisałeś powoduje trzaskanie przekaźnika blokady, u mniie tak było tylko że jeszcze dymiło się z tego termostatu 8O

0
  • #16 28 Gru 2007 10:14
    mrcn
    Poziom 9  

Witam,

Nie chcąc zakładać nowego tematu dopisuję się tu - bo problem podobny.

Wyciągnąłem PS-kę ze strychu, był spalony oczywiście sławny kondensator i praleczka nie kręciła. Kondensator nowy, peeska ładnie pochodziła... kilka dni.

Pewnie pracowałaby dłużej gdyby nie to, że zrobiłem gotowanie. Niedługo przed zakończeniem właściwego prania z gotowaniem siadły korki. Załączyłem je, pranie potrwało kilka minut i znów korki wybiły. Pralka była rogrzana, aż parowała...
    Zrezygnowałem z dalszego prania.

Jakiś czas później włączyłem 'normalne' pranie (7,8 ) aby zobaczyć czy to choć zadziała; po nabraniu wody pralka chwile pokręciła (jakieś 3 minuty) i znów wybiło korki. I tyleśmy sobie poprali.

Poświeciłem do bębna latarką, popatrzyłem na grzałkę - wygląda jak kości nieboszczyka (poszarpana, brązowo-zgniła). Ale tak pewnie wygląda od paru lat.

Czy prawie na pewno grzałka padła? A może inny podzespół? :/ I ile moża naprawa czegoś takiego kosztować w najgorszym przypadku?

0
  • #17 28 Gru 2007 16:17
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 31 Gru 2007 21:34
    waldek259
    Poziom 19  

Czy już sobie poradziłeś?.jeżeli nie napisz.

0
  • #19 01 Sty 2008 02:10
    skryn
    Admin grupy AGD

Temat pozostawiam dla potomnych...
    Pralka PS - rozdział zamknięty!

0
  Szukaj w 5mln produktów