Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Alton 110 , potencjometry tuning

ktkonrad 29 Paź 2013 17:19 1377 2
  • #1 29 Paź 2013 17:19
    ktkonrad
    Poziom 2  

Posiadam Altony 110 w , potencjometry nie łączą czyszczone już były chciałbym się ich pozbyć i zmienić kable na grubsze . A moje pytanie brzmi:

1. Czym mogę ominąć te potencjometry i pójść od zwrotnicy bezpośrednio do wysokiego i średniego tonu
    2. Jeśli mam zmienić kable na grubsze to jaki rozmiar na wysoki i na średni ton, aha czy do basowego też warto zmienić kabel i na jaki rozmiar również
    3. Czy zmieniać też kable na zwrotnicy
    4. zalałbym wikolem od środka krawędzie bo czasami mi puszcza na łączeniach
    5. czy można wstawić jakąś poprzeczkę od wewnątrz na tylną ścianę, czasami wpada w rezonans, myślałem o poprzecznej deseczce nad i pod zwrotnicą albo jedna na środku tylko nie pamiętam na jakiej wysokości owa zwrotnica jest
    6. tłumienie w środku odpadło, i leży na dnie, jak to powinienem przymocować bo nie mam pojęcia rozłożyć na tylną ścianę ??
    7. Czasami zanika mi jeden kanał, ale po odpięciu kabli i spięciu jeszcze raz, lub podgłośnieniu , bądź włączeniu cd direct problem znika i oba głośniczki grają.
    Może problem kabli głośnikowych że zaśniedziały lekko i trzeba na nowo skrócić i zarobić albo wejścia wzmaka i głośnika przeczyścić

Wzmak pioneer a-44x (7 albo 1) pobór 550 w, Nie wiem czy to problem styków czy czegoś innego ??

• #2 29 Paź 2013 20:17
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

ktkonrad napisał:

1. Czym mogę ominąć te potencjometry i pójść od zwrotnicy bezpośrednio do wysokiego i średniego tonu
    Kablem? Co to za pytanie w ogóle? Wstawiasz tam na stałe rezystor wysokiej mocy i tyle.
    ktkonrad napisał:
    2. Jeśli mam zmienić kable na grubsze to jaki rozmiar na wysoki i na średni ton, aha czy do basowego też warto zmienić kabel i na jaki rozmiar również
    3. Czy zmieniać też kable na zwrotnicy
    Pytanie, po co?
    ktkonrad napisał:

4. zalałbym wikolem od środka krawędzie bo czasami mi puszcza na łączeniach
    Wszystkie łączenia pociągnij nim. Uszczelnisz ewentualne nieszczelności.
    ktkonrad napisał:
    5. czy można wstawić jakąś poprzeczkę od wewnątrz na tylną ścianę, czasami wpada w rezonans, myślałem o poprzecznej deseczce nad i pod zwrotnicą albo jedna na środku tylko nie pamiętam na jakiej wysokości owa zwrotnica jest
    Zmienisz tym objętość obudowy. Wstawienie deseczki, która odbierze minimalną objętość nie ma sensu.
    ktkonrad napisał:

6. tłumienie w środku odpadło, i leży na dnie, jak to powinienem przymocować bo nie mam pojęcia rozłożyć na tylną ścianę ??
    Zszywacz tapicerski, taśma dwustronna.
    ktkonrad napisał:

7. Czasami zanika mi jeden kanał, ale po odpięciu kabli i spięciu jeszcze raz, lub podgłośnieniu , bądź włączeniu cd direct problem znika i oba głośniczki grają.
    Może problem kabli głośnikowych że zaśniedziały lekko i trzeba na nowo skrócić i zarobić albo wejścia wzmaka i głośnika przeczyścić

Raczej stawiałbym na potencjometr we wzmacniaczu.

• #3 30 Paź 2013 01:50
    ktkonrad
    Poziom 2  

dzięki za odpowiedź.
    Potencjometry są tragiczne dlatego chciałem je ominąc żeby wogóle ich nie używać, więc dlatego chciałem bezpośrednio pójśc do głośnika, jeśli mam wstawić rezystor to jaki i w jaki sposób ??
    a Kable grubsze chciałem ponieważ inni użytkownicy tak robili co widziałem w innych tematach
    a wygłuszenie przykleje rozumiem że ma być równomiernie na tylnej ścianie ??

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME