Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zacina się system, gry, mały pfs w grach, wolna praca komputera, dysk twardy?

29 Paź 2013 22:08 5667 34
  • Poziom 7  
    Okej, to już wiem wszystko i chciałbym wiedzieć, co jest źle.

Komputer mam od 4 lat. Przez te 4 lata spaliła się raz kość ram 2gb a przedtym wybuchł zasilacz. To było jakiś rok temu, podejrzewam. Od paru miesięcy narzekam na słabe działanie gier, zacinają się np taki mass effect 1, na phenom x2 545 i radeon hd4850 kiedys chodzil plynnie.

Zauważyłem, że gdy komputer coś wczytuje, jakąś nową rzecz, np w mdoern warfare 2 nową fale wrogów albo zabicie głównego bossa w path of exile, to gra się zacina. Najpierw było to z modern warfare 2, ale przeszedłem tą grę. Multiplayer chodzi bez szwanku.
    Zacina mi się również system, gdy np. firefox właczony jest, jakaś gra, która wczytuje content a ja podczas robie coś na firefoxie to komputer sie zacina. Wczoraj np zaciął mi się dźwięk i cały obraz i reset.

Codziennie to chodzi coraz gorzej, za pare dni komputer moze mi przestac dzialac, ale nie wiem serio...

e: dodam ze w niektorych grach momentami mam slaby fps, np gdy jest duzo ludzi. Albo modern warfare 2 np sie zacinal i zaraz odcinal albo zacinal i trzeba bylo gre wylaczyc, bo dead.
    e2: chyba problem z dyskiem twardym, bo raz robiłem scan disk i w którymś momencie stanęło, proszę o diagnoze co mam zrobić żeby to stwierdzić pozdrawiam i dzięki, jeśli to wina dysku to od razu idę zmienić kupić.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    To daj screen z CrystalDiskInfo w celu zdiagnozowania dysku.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Na początek wrzuć screen SMARTA z Crystal Disk Info, HD Tune albo innego programu i wtedy szybciej się sytuacja rozjaśni. Choć po takich atrakcjach jak napisałeś przetestowałbym też pamięci RAM, przyjrzał się temperaturom i napięciom również. Nie zazdroszczę takich wybuchowych atrakcji.
  • Poziom 7  
    mati211p napisał:
    To daj screen z CrystalDiskInfo w celu zdiagnozowania dysku.

Witam

Użyłem wcześniej HD tune jakiś, scan error nic nie wykazuje natomiast zakładka health:

tutaj:

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Dysk ok, a HD Tune widzę podkreśla czasami nie to co trzeba.
    Skoro nie dysk to przeskanuj przy pomocy MBAM(po aktualizacji bazy wirusów) - pełne skanowanie i usuń wykryte zagrożenia.
  • Poziom 7  
    mati211p napisał:
    Dysk ok, a HD Tune widzę podkreśla czasami nie to co trzeba.

Nie wiem w czym tkwi problem. Temperatury są ok.
    Oneofthesemorning napisał:

mati211p napisał:
    Skoro nie dysk to przeskanuj przy pomocy MBAM(po aktualizacji bazy wirusów) - pełne skanowanie i usuń wykryte zagrożenia.
  • Poziom 7  
    Tutaj jest model zasilacza chieftec gps-450aa-101

okej zaraz zobaczymy.

edit: skanowalem niedawno malwarem kompa nic nie wykrył :(

Problem zaczal sie wtedy, gdy gry ktore chodzily kiedys plynnie, nagle stracily na wydajnosci. a komputer sie zacina od paru dni, chociaz wczesniej mialem blue screeny albo reset automatyczny.
    Dokładnie pełne skanowanie MBAM z aktualną bazą robiłeś? Jak tak, wykonaj jeszcze test power supply w OCCT i zamieść wyniki.
  • Poziom 7  
    Zrobię jeszcze raz.
  • Poziom 14  

A sprawdzałeś temperatury na CPU, GPU i mostku ?

A dysk możesz jeszcze przeskanować Adw Cleanerem w celu upewnienia się odnośnie malware'u i ESET'em Online pod kątem wirów.
  • Poziom 7  
    TVik napisał:

A sprawdzałeś temperatury na CPU, GPU i mostku ?

A dysk możesz jeszcze przeskanować Adw Cleanerem w celu upewnienia się odnośnie malware'u i ESET'em Online pod kątem wirów.

Mam pytaine, ile trwa ten test OCCT?

A co do temperatur, to sprawdzalem programem techpowerup gpuZ
    A ustaw na 20 minut, okres bezczynności może być 1 min na początku i 3 na końcu.
  • Poziom 7  
    Po jakichs 10 minut trwania testu monitor stracil lacznosc z komputerem nie mozna bylo go wznowic, dopiero reset pomogl. :(
    A czy są może wyniki w folderze moje dokumenty tego testu? Jak tak to daj. Albo coś uległo przegrzaniu, lub zasilacz nie wyrobił, bo grafika się najprawdopodobniej wyłączyła w jakiś sposób.
  • Poziom 7  
    Tam jets z 15 zdjęć :D
    Tam jets z 15 zdjęć :D

Wstaw.
    Test GPU mógłbyś jeszcze wykonać w OCCT, czas 20 minut 1 minuta przerwa na początku i 5 minut na końcu? widać, że niesterylny mocno ten test. Teraz nic nie wykonuj w czasie testu.
  • Poziom 7  
    mati211p napisał:
    Test GPU mógłbyś jeszcze wykonać w OCCT, czas 20 minut 1 minuta przerwa na początku i 5 minut na końcu? widać, że niesterylny mocno ten test. Teraz nic nie wykonuj w czasie testu.

chyba koniec

znowu monitor stracil lacznosc z komputerem po paru minutach

logi 8 sekundowe, nic nie ma oprocz cpu usage :(
    Czyli przegrzewa się lub mocy nie starcza, ale ciężko bez danych stwierdzić jak bardzo. Daj screen z HW monitor obciążając np grą PC na 2 minuty i zakończ ją lub jak zacznie klatkować sprawdź odczyty z HW Monitor.
  • Poziom 7  
    mati211p napisał:
    Czyli przegrzewa się lub mocy nie starcza, ale ciężko bez danych stwierdzić jak bardzo. Daj screen z HW monitor obciążając np grą PC na 2 minuty i zakończ ją lub jak zacznie klatkować sprawdź odczyty z HW Monitor.

Chyba to?

e: ewentualnei moge sprobowac zostawic kompa wlaczonego i zresetowac po 25 minutach jak sie test zrobi w oct

e: w ogole temperatury karty w stresie dochodza do 80-85 stopni
  • Poziom 7  
    Zrobiłem skan jeszcze raz i to samo. Po paru minutach monitor zgasł a jakiś czas potem zresetował się komputer.
  • Poziom 43  
    Karta się przegrzewa. Dysk też ma za ciepło. Masz jakieś chłodzenie w obudowie ? Dotknij dysku po kilkugodzinnej pracy i sprawdź czy jest naprawdę tak gorący jak to wskazuje program. Dysk powinien być letni.
  • Poziom 7  
    Chłodzenie?

Nie wiem co się przegrzewa :(

e: komputer zle chodzi gdy gry sa na wymaganiach wysokich. Jak gram na niskich, to chodzi prawidłowo. Więc to pewno wina karty, skoro przez wysokie wymagania gra się zacina, że przestaje działać albo mało fps? Kiedyś nie było tego problemu :/
  • Poziom 38  
    Twoje podzespoły wydzielają dość dużo ciepła, masz jakieś chłodzenie w obudowie w postaci wentylatorów?
  • Poziom 7  
    zieloczek100 napisał:
    Twoje podzespoły wydzielają dość dużo ciepła, masz jakieś chłodzenie w obudowie w postaci wentylatorów?

mam w karcie graficznej i na procesorze. Kiedys jak gralem w need for speeda hot pursuit pare miechow temu, to chodzil koszmarnie ale wyczyscilem wentylator procka z kurzu i plynnie zaczal chodzic

Wentylator z karty tez jest wyczyszczony, tylko wlasnie jakas mechanika chyba powoduje te male fpsy itp., a nie kurz :/

edit: cos mi sie zepsulo w ciagu paru dni, bo tibia chodzila plynnie przez pare misiecy, a teraz znowu traci poalczenie z komputerem albo obraz sie zacina, przeciez ta gra nawet wymagań nie ma
  • Poziom 7  
    znowu to samo, cod 4 przy większym terenie tnioe sie tak samo jak modern warfare 2 :(.