Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 42PFL5008H Moduł CAM i brak kanałów cyfrowych

29 Paź 2013 22:54 5016 2
  • Poziom 12  
    Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora Philips 42PFL5008H, zasadniczo telewizor niczego sobie, szczególnie, że wiele nie kosztuje.

Wszystko było ok do czasu, aż zachciało mi się zmienić "klasyczny" dekoder na moduł CAM.

Problem polega na tym, że nie wyszykuje kanałów cyfrowych, znajduje tylko analogowe.

Moduł i karta są prawidłowo zamontowane z menu "Wspólny interfejs" widzę parametry modułu i karty.

Soft w TV zaktualizowałem (przez internet)

Telewizor dwa razy restartowałem, ustawiając język menu na polski kraj na Niemcy i za drugim razem na Czechy. Za każdym razem było to samo znalazł 49 kanałów analogowych i 0 cyfrowych

Wprawdzie operator kablówki zastrzega, że moduły CAM mogą nie działać poprawnie z niektórymi modelami telewizorów.
    Ale jakoś sceptycznie do tego stwierdzenia podchodzę.

Będę wdzięczny, za wszelkie podpowiedzi i wskazówki.
    Nie jestem ekspertem od TV więc może robię jakiś trywialny błąd.

Pozdrawiam

PS. Operator kablówki to INEA - Poznań
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 39  
    Nie wiem jak jest w tym konkretnym TV, ale czasem przy autoprogramowaniu cyfrowym trzeba wybrać tryb skanowania: naziemna/kablowa. Przy ustawieniu naziemna nie znajdzie programów TVK.
  • Poziom 12  
    Już chciałem się umawiać na wymianę karty na dekoder i po kolejnym restarcie "rzutem na taśmę" się udało.

Ustawiłem:

menu na polski,
    kraj na Niemcy,
    wyszukiwanie przez Kabel (DVB-C)
    z pośród wyświetlonych operatorów kablówki wybrałem "inny"

Znalazło wszystkie kanały i działa.