Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Audio Bronze 1 źle grają wysokie tony

gezaj 30 Paź 2013 08:06 1065 4
  • #1 30 Paź 2013 08:06
    gezaj
    Poziom 10  

Mam od 10 lat zestaw głosników firmy Monitor Audio seria Bronze czyli: front Bronze 3, Centralny i monitory Bronze 1.
    Bronze 1 praktycznie straciły wysokie tony, tzn kopułka dźwięk jakiś cichutki wyobywa ale ogólnie grają jak radyjko tranzystorowe. Nie jest to wina kabli czy wzmacniacza bo zamieniałem kolumny.
    Co mogę sam sprawdzić, zmierzyć aby dojść do tego co jest uszkodzone? Czy mogę np. podmienić kopułkę wysokotonową z np. centralnego aby się przekonać czy to kopułki padły?

• #2 30 Paź 2013 11:28
    marian133
    Poziom 37  

gezaj napisał:
    Czy mogę np. podmienić kopułkę wysokotonową z np. centralnego aby się przekonać czy to kopułki padły?

Tak.

Jeśli jednak będzie grało tak samo, to wykręć zwrotnicę i jeśli masz miernik to posprawdzaj czy wszystko jest OK.

• #3 30 Paź 2013 18:04
    gezaj
    Poziom 10  

Kopułki są uszkodzone. ta z głosnika centralnego wsadzona do monitora gra dobrze. Gdzie takie coś kupić?
    Monitor Audio Bronze 1 źle grają wysokie tony Monitor Audio Bronze 1 źle grają wysokie tony

• #4 30 Paź 2013 22:17
    marian133
    Poziom 37  

gezaj napisał:
    Gdzie takie coś kupić?

Nie wiem.
    Ale gdzieś już widziałem wysokotonówki z takim (lub podobnym) frontem, ale nie mogę sobie przypomnieć jakiej firmy były.

• #5 13 Maj 2014 07:10
    gezaj
    Poziom 10  

Głośniki wysokotonowe wymienione na jakieś inne nie firmowe, z zewnątrz nie widać różnicy, choć mocowanie trzeba było przerobić. Wykonali to w sklepie (Chorzów) z elektroniką wszelaką, w tym serwis/naprawa sprzętu grającego. Koszt 100 zł, a za same kopułki w serwisie Monitor Audio chcieli coś ok. 290 zł x2. Gra bardzo dobrze, jestem zadowolony.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME