Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekranowanie telefonu w samochodzie

Marek Sp 30 Paź 2013 10:33 1998 8
  • #1 30 Paź 2013 10:33
    Marek Sp
    Poziom 20  

Chce zrobić kieszeń na telefon która by ekranowała telefon od sieci . Próbowałem zrobić z blachy stalowej ale nadal ma połączenie z siecią . Chodzi o to ze mam wbudowany telefon w radio i mogę ustawić przekierowanie ale ciągle zapominam wyłączyć telefon a tak włożę telefon do kieszeni i sam starci połączenie i będzie w sieci .

0 8
  • #2 30 Paź 2013 12:01
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Duża ilość folii aluminiowej owinięta wokół zgrabnego pudełka powinna załatwić sprawę.

0
  • #3 30 Paź 2013 12:21
    vmario
    Poziom 14  

Jeżeli masz telefon z NFC możesz użyć taga NFC - po położeniu na niego telefon wykona zaprogramowaną akcję, np. wyłączy sieć.

0
  • #4 30 Paź 2013 18:23
    Marek Sp
    Poziom 20  

vmario napisał:
    Jeżeli masz telefon z NFC możesz użyć taga NFC - po położeniu na niego telefon wykona zaprogramowaną akcję, np. wyłączy sieć.

Telefon LG-P700 jak sadze ma .
    Pomysł idealny ... tylko nie wiem gdzie kupić te naklejki . Na aledrogo nie widzę .

0
  • #5 30 Paź 2013 19:36
    vmario
    Poziom 14  

Marek Sp napisał:
    Telefon LG-P700 jak sadze ma.

Ze specyfikacji w Sieci wynika, że ma.

Marek Sp napisał:
    tylko nie wiem gdzie kupić te naklejki . Na aledrogo nie widzę .

Są. Szukaj pod "tag NFC" albo po prostu "NFC", ale posortuj po cenie. Koszt z wysyłką pewnie nie przekroczy 10PLN. Możliwe też, że dostałeś tag w pudełku od telefonu, jeżeli kupowałeś nowy.

0
  • #7 31 Paź 2013 06:28
    dxxx

Poziom 24  

Skoro masz telefon na androidzie to szybciej wyrobisz sobie nawyk włączania trybu offline przy wsiadaniu do samochodu niż wkładania go do specjalnej kieszeni. Zresztą potem przy wysiadaniu trzeba zrobić operację odwrotną czyli włączyć sieć w telefonie lub telefon wyciągać z ekranowanej kieszeni.

Tutaj idealnym rozwiązaniem jest zestaw głośnomówiący bluetooth lub sklonowanie karty sim. Niektórzy operatorzy umożliwiają posiadanie dwóch kart sim o tym samym numerze, np. T-Mobile.

0
  • #8 31 Paź 2013 08:27
    vmario
    Poziom 14  

Marek Sp napisał:
    Znalazłem w pudełku ale w aplikacji nie ma możliwości wyłączenia połączeń czy uruchomienia trybu samolotu .

Nie należy liczyć na fabryczne oprogramowanie, szczególnie w przypadku NFC. Za to na Google Play jest trochę ciekawie wyglądających aplikacji: Trigger (tu chyba wymagany jest root dla trybu samolotowego), AnyTAG NFC Launcher czy NFC Actions. Zawsze można też zainstalować Llamę, ale to kombajn, w którym NFC to tylko ułamek możliwości.

dxxx napisał:
    Skoro masz telefon na androidzie to szybciej wyrobisz sobie nawyk włączania trybu offline przy wsiadaniu do samochodu niż wkładania go do specjalnej kieszeni. Zresztą potem przy wysiadaniu trzeba zrobić operację odwrotną czyli włączyć sieć w telefonie lub telefon wyciągać z ekranowanej kieszeni.

Hmmm... Dlaczego z faktu posiadania telefonu z Androidem wynika, że łatwiej wyrobić nawyk włączania trybu offline niż wkładania do specjalnej kieszeni? Inaczej jest przy telefonach np. z Symbianem?

Zresztą ja wychodzę z założenia, że skoro mam telefon na Androidzie o mocy obliczeniowej pewnie większej od mojego pierwszego komputera, to niech on myśli za mnie! Dlatego np., gdy przychodzę do pracy Llama wykrywa lokalne BTS-y, stwierdza, gdzie jestem, ścisza dzwonki, ściemnia ekran i włącza synchronizację e-mail. Oczywiście, na odwrót postępuje, gdy wychodzę z zasięgu tychże BTS-ów. W domu z kolei włącza mi WiFi, ale tylko do określonej godziny. Włącza powtórnie dopiero rano, żebym powiadomić o mailach itd. Można to wszystko robić ręcznie, ale po co?

0
  • #9 31 Paź 2013 08:42
    Marek Sp
    Poziom 20  

Gdybym wyrobił sobie nawyk to pewnie bym nie pisał na ten temat .Aplikacje testowałem i doprowadziłem do tego ze moge uruchomić tryb samolotowy ale musiałbym mieć drugi tag zeby wlaczać . A moze jakieś inne rozwiazanie typu mam telefon w kieszeni uruchamiam samochod a telefon wyłącza sieć . Sieć play nie ma klonow kart niestety

0