Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

40" za 1500 złotych, który wybrać?

pozeracz 30 Paź 2013 11:39 1770 11
  • #1 30 Paź 2013 11:39
    pozeracz
    Poziom 8  

Cześć,
    przymierzam się do zakupu telewizora za niewielkie pieniądze. Tzn, przy wyborze 32 cale na lepsze, a 40 cali mniej dobre, doszedłem do wniosku, że najważniejsze dla mnie kryterium to jakość obrazu, na drugim miejscu jakość dźwięku, na trzecim menu i pilot - intuicyjność i wolę jednak większy.

Telewizor ma służyć do oglądania telewizji i tylko do tego, 4-5 godzin dziennie, w weekendy może dłużej. Nie będzie na nim gier, podłączania komputera, internetu ani facebooka, nie będą oglądane zdjęcia, ani filmy w super rozdzielczości.
    Chciałbym żeby po prostu ładnie odbierał i żeby dźwięk nie był przykry dla ucha, chociaż melomanem nie jestem. No i żeby był łatwy w obsłudze. Budżet, jak wspomniałem to 1500 złotych, nie przekraczam.

Będzie stał na stoliku, a nie wisiał na ścianie. Obecnie mój telewizor bierze 90W prądu, więc jeśli plazma to mogę płacić rachunki wyższe, ale nie drastycznie, powiedzmy te +50 złotych za 200h oglądania miesięcznie.
    Mile widziana też estetyka i dobra jakość wykonania telewizora (na zewnątrz, bo do środka i tak nie będę zaglądał).

Na razie cztery moje typy, dwa LED i dwie plazmy - który wybrać?

http://www.mediaexpert.pl/katalog/telewizory/panasonic-tx-p42x60e,28264.html
    http://www.mediaexpert.pl/katalog/telewizory/samsung-ps43f4500,25031.html
    http://www.mediaexpert.pl/katalog/telewizory/samsung-ue40eh5000,12716.html
    http://www.mediaexpert.pl/katalog/telewizory/samsung-ue39f5000,25016.html

Na jednej www żeby było bardziej czytelnie, ale każdy z nich mieści się w przedziale 1500 złotych. Który z nich polecilibyście? ;)

Pozdrawiam.

• #2 30 Paź 2013 11:46
    jacekko0
    Poziom 31  

Proponuję Samsung UE32F5300.

• #3 30 Paź 2013 11:55
    pozeracz
    Poziom 8  

Dzięki, oglądałem ten telewizor, około 1300 złotych, więc sporo tańszy i drugi 32EH5300 w podobnej cenie. Prawdopodobnie jeśli bym kupił 32 cale (o mały włos) to jeden z nich.
    Ale wolałbym dorzucić dwie stówy do większego, chociaż nie twierdzę że mi się tamten 32" nie podobał. :D
    Swoją drogą, czym one się różnią, poza wyglądem zewnętrznym? ;)

• #4 30 Paź 2013 13:44
    towerone
    Poziom 15  

Spójrz na Philips 42pfl3108.

• #5 30 Paź 2013 17:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #6 30 Paź 2013 17:38
    SQNKS
    Poziom 2  

witam,
    podepne sie..

poszukuje podobnie tv 40" tylko moge dolozyc max 500 zlotych wiecej, tylko musi byc 40 cali bo niemam wiecej miejsca, potrzebuje takze minimum 3 wyjscia HDMI, to ogladania telewizji cyfrowej w wiekszosci i kanalow/filmow w HD, takze do grania na ps3 i ogladania meczow nba przez podpietego laptopa, zalezy mi na JAKOSCI obrazu i DZWIEKU ... nie zalezy mi na 3d i smart tv,

• #8 31 Paź 2013 14:17
    pozeracz
    Poziom 8  

LOCOLOCO napisał:
    Wybrałbym to tych potrzeb zdecydowanie plazmę.
    A pobór energii poniżej 80W - wiec bez obaw.

Po wizycie w kilku sklepach i przemyśleniu, też wybiorę plazmę. Mój tok rozumowania jest taki (jeśli się mylę to proszę o poprawienie, bo mam informację tylko z netu, a nie praktyki).
    1. Pokój w którym będzie stał telewizor ma wprawdzie dwa okna ale oba od północy, światło słoneczne nigdy nie wpada do niego bezpośrednio.
    2. Będzie stał na stoliku, a nie wisiał na ścianie, więc grubość i ciężar nie przeszkadzają.
    3. Zestaw wypoczynkowy jest tak usytuowany, że zależnie gdzie kto siedzi, kąt patrzenia będzie się różnił.
    4. Przy oglądaniu na poziomie 200 godzin miesięcznie, zwiększone miesięczne wydatki na prąd na poziomie 20 złotych, a nawet poniżej, są do zaakceptowania.
    5. Nie mam dekodera full HD, nie oglądam filmów w takiej rozdzielczości, więc jest to dla mnie kryterium drugorzędne.
    6. Nawet gdyby brać pod uwagę HD, to tańsze LED i tak są 1024i, a nie 1024p.
    7. Plazma to plazma, natomiast sprzedawane w porównywalnych cenach telewizory LED, w rzeczywistości nie mają w ten sposób podświetlonej całej matrycy, a jedynie obramowanie (edge LED) - więc tak naprawdę są to LCD.
    8. Co się z tym wiąże - zjawisko cloudingu, które może irytować.
    9. Doszedłem do wniosku, że bardziej przeszkadzałaby mi niedoskonała czerń w LED, niż niedoskonała biel w plazmie.
    10. Podobnie bardziej mi przeszkadza, że na przykład w sklepie Avansu (pomarańczowo-niebieskie barwy firmy), wszystkie plazmy wyświetlają pomarańczowy jako pomarańczowy, a wszystkie LED cholera wie - od intensywnie żółtego do pomarańczowego i według sprzedawcy poprawienie tego nie do końca jest możliwe.
    11. Oczywiście można wybrać prawdziwy Full HD i prawdziwy LED, ale wtedy cena jest dużo wyższa.
    12. Słabsza żywotność plazmy w stosunku do LED mnie nie przekonuje, przecież telewizor, który kupuję, ma mi służyć 5 czy 6 lat, a nie całe życie - więc te 100.000 godzin to i tak 10 razy więcej niż oczekuję.
    13. Słabsza możliwość regulacji nasycenia kolorów w plazmie - ok, ale przecież one z założenia są znakomicie i naturalnie nasycone, więc zakładam, że nie ma co poprawiać...
    14. Brak w tanich plazmach internetu, wi-fi, nagrywania itd - ok, ale jak już wspomniałem, nie zamierzam korzystać z powyższych funkcji, nawet gdyby telewizor je miał - po prostu nie widzę potrzeby.
    15. LED mają cieńsze, ładniejsze obudowy - ok, mnie masywna obudowa nie przeszkadza.
    16. Argument że telewizory plazmowe to odchodząca technologia - przecież chodzi o to czy coś jest dobre czy nie, a nie o modę.
    I tak dalej...

A więc plazma.
    Mówisz plazma, myślisz: Panasonic. Dzisiaj byłem ponownie w sklepie, postawiłem oba modele, Samsung PS43F4500 i Panasonic TX-P42X60E obok siebie. Poprosiłem o zgaszenie światła, zapalenie światła, włączenie dźwięku, menu, obsługę pilota, puszczenie filmu z zewnętrznego nośnika i ogólnie rzecz biorąc, po porównaniu:

Zalety Panasonica ze sklepu:
    1. Bardzo ładny obraz.
    2. Dobry dźwięk.
    3. Przyzwoite menu.
    4. Elegancki pilot.
    Wady:
    1. Długie wczytywanie plików z zewnętrznego nośnika danych.
    2. Podobno nie wszystkie formaty filmów odtwarza.

Zalety Samsunga ze sklepu:
    1. Obraz znakomity, nieco lepszy niż w Panasoniku.
    2. Znacznie lepszy dźwięk niż w Panasoniku.
    3. Bardzo intuicyjne menu.
    4. Pilot poręczny, niewielkich rozmiarów.
    5. Błyskawiczne wczytywanie plików z nośnika zewnętrznego.
    Wady:
    1. Mówisz plazma, myślisz Panasonic...

Doradźcie, czy kierować się subiektywną oceną ze sklepu, gdzie możliwość ustawień być może też nie była pełna w ciągu tych 20 minut, czy też zaufanie do marki, bo być może samsung nie ma tak dobrej opinii jeśli chodzi o plazmy?

• #9 31 Paź 2013 19:42
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie wiem jakie były ustawienia na telewizorach, ale znam kombinacje sprzedawców.
    Samsung zrobił ogromny postęp w plazmach, ale Panasonic a w jakości i zabezpieczeniach jest nie do pobicia.
    Ale jeśli masz na myśli obsługę multimedialną głównie to rzeczywiście Samsung robi to lepiej.
    Więc wybór należy do Ciebie.

• #10 02 Lis 2013 01:17
    pozeracz
    Poziom 8  

Zainteresowałem się tematem i rzeczywiście, jutro wybieram się do sklepu już z kasą, kupić jeden z telewizorów, ale najpierw jeszcze raz obejrzę i zwrócę uwagę na te ustawienia, o których wcześniej nie miałem pojęcia.
    Swoją drogą pomyśleć że tydzień temu byłem prawie zdecydowany na "nowoczesnego przepięknie odbierającego" LED-a, a lektura forum, wizyty w sklepie i drobne przemyślenia całkowicie tą decyzję zmieniły na "przestarzałą energochłonną i drogą" plazmę.
    Dzięki za pomocne wskazówki i pozdrawiam.

• #11 07 Lis 2013 13:45
    fixek
    Poziom 9  

Witam, ktory tv kupiles? zadowolony z wyboru?

• #12 07 Lis 2013 20:33
    Paweł1355
    Poziom 19  

Tez się dołączam do pytania j/w

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME