Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brotje 24CTE - Woda kapie z membrany

30 Paź 2013 13:49 2469 9
  • Poziom 2  
    Witam Wszystkich . Jak w temacie kapie mi woda z membrany tzn. z tej nakrętki z dziurką po środku . Powoli pojawia się kropelka za kropelką . Piec ma już ponad 6 lat , czy membrana może być do wymiany ? Dwu funkcyjny Brotje 24CTE .
  • Poziom 30  
    Do wymiany uszczelnienie iglicy.
  • Poziom 2  
    Trochę muszę się poprawić , czy jak kapie z samej dziurki to też uszczelnienie ?
  • Poziom 30  
    Nakrętka posiada zamontowaną uszczelkę iglicy,czyli tego pręta poruszającego się w nakrętce.
  • Poziom 9  
    Witam u mnie woda zaczęła kapać z elementu tak jak zaznaczyłem strzałką.

Co może być przyczyną?

Piec Brotje 24CTE 9 lat

Brotje 24CTE - Woda kapie z membrany

Uploaded with ImageShack.us
  • Poziom 2  
    Tak jak kolega "Zybie" napisał - uszczelnienie iglicy . To jest dokładnie to samo co u mnie .
  • Poziom 9  
    i co teraz? :) Potrzeba do tego serwisanta?

Rozumiem, że naprawa będzie polegać tylko na wymianie tego uszczelnienia?
  • Poziom 15  
    Uszczelnienia samego nie wymienisz musisz kupić całą dławicę. Dystrybutorem kotłów i części jest BIMS Plus. Oprócz samej dławicy polecam wymienić iglicę ponieważ za chwilę będziesz mieć to samo. Iglica już nie jest równa i piłuje po uszczelnieniu. Z tyłu tej membrany jest dokładnie takie samo uszczelnienie, znając problem z autopsji wymień od razu drugi dławik też, jeżeli tego nie zrobisz sam się domyśl co Ciebie spotka.
  • Poziom 9  
    W przyszłym tygodniu podjadę do serwisu i popytam ile by to kosztowało.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie.

Membrana razem z głowicą została wymieniona na nową.Koszt to około 120zł. Woda już nie kapie od kilku miesięcy.

Dziękuję za pomoc i zainteresowanie.