Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sony Vaio VPCEA1S1E] - Nagrzewanie się oraz głośna praca laptopa

30 Paź 2013 14:41 3447 4
  • Poziom 24  
    Od pewnego czasu mam problem z Sony Vaio. Mimo tak naprawdę biurowej pracy (www, edytor tekstu, iTunes, ew. jakiś film) komputer bardzo się nagrzewa i wiatrak wręcz "wyje". Nawet podczas gdy na komputerze gra tylko muzyka. Wieczorem, gdy jest cicho w pokoju - to jakaś masakra :)

Wrzucam też screeny z menedżera zadań oraz HW Monitora
    [Sony Vaio VPCEA1S1E] - Nagrzewanie się oraz głośna praca laptopa [Sony Vaio VPCEA1S1E] - Nagrzewanie się oraz głośna praca laptopa

Czy da się to jakoś opanować? Bo staje się to denerwujące.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 15  
    Może to się obawiać że zużyła się już pasta termoprzewodząca i trzeba wymienić
  • TermoPasty.pl
  • Moderator - Komputery Serwis
    Czy notebook był czyszczony (chłodzenie itp)?.
    Screen jest wykonany w idle czy w stresie?.
    Temperatury są ok.
  • Poziom 15  
    No właśnie tak jak kolega doradza przeczyść go.
  • Poziom 24  
    RADU23 napisał:
    Czy notebook był czyszczony (chłodzenie itp)?.
    Screen jest wykonany w idle czy w stresie?.
    Temperatury są ok.

Screen wykonany przy włączonym iTunes, Safari i kliencie pocztowym.

Ok, w takim razie najpierw wyczyszczę radiator i wentylator.

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Po ok. 30 min używania (Safari, iTunes, kopiowanie Far managerem...) mam wrażenie, że jest troszkę lepiej (ale może to być wrażenie subiektywne - za mało czasu jeszcze komputer pracuje).
    Poodkurzałem, wyczyściłem wiatrak i radiator pędzelkiem, przedmuchałem. Nie było tragedii.

Zamieszczam znów trzy załączniki (po wyczyszczeniu):
    [Sony Vaio VPCEA1S1E] - Nagrzewanie się oraz głośna praca laptopa [Sony Vaio VPCEA1S1E] - Nagrzewanie się oraz głośna praca laptopa

Skoro temperatury są ok, to może po prostu wiatrak jest do wymiany, skoro działa głośniej, niż rok temu? :)

Może robią jakieś dobrej klasy zamienniki, które są lepsze od montowanych fabrycznie?