Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta 1600W - Nie drukuje przy krawędzi

30 Paź 2013 16:13 1401 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam dość dziwny problem z drukarką KONICA MINOLTA 1600W ponieważ przeszukałem to forum i internet z pomocą wujka google, lecz niestety nie znalazłem nigdzie takiego przypadku :cry: Problem polega na tym że nie drukuje z na całej szerokości kartki dobrze tylko z jednej strony ok 2,5cm od brzegu kartki kolor zaczyna blednąć aż w końcu całkowicie zanika i jest to tym bardziej dziwne ponieważ dla każdego koloru jest to inna odległość przykładowy wydruk wkleiłem poniżej. zaczęło się to zaraz po tym gdy kupiłem regenerowany czarny toner i przed założeniem postanowiłem wyczyścić okienko lasera zajęło mi to ok 5 min więc nie sądzę aby wałek przez ten czas mógł się naświetlić, po czym włożyłem jednostkę tworzenia obrazu, założyłem ten nowy toner i postanowiłem zrobić wydruk próbny. Efekty jak widać na załączonym zdjęciu. :cry: Czy ktoś wie co to jest i z tym zrobić :?: Jak mógłbym to naprawić :?: Z tego co mi się udało ustalić to prawdopodobnie tonera nie ma już na jednym końcu na wałku światłoczułym, a na taśmie transferowej to już na pewno nie ma i oczywiście okienko lasera jest czyste nie ma na nim żadnych zabrudzeń. Bardzo proszę o pomoc, będę wdzięczny za wszelką radę. :)

Konica Minolta 1600W - Nie drukuje przy krawędzi
  • Poziom 18  
    jak sam pisałeś czyściłeś okienko od lasera i tam musi być problem
  • Poziom 2  
    ale okienko jest czyste w całej szerokości jest bardzo dość widoczne i mogę zagwarantować ze nie ma na nim nic. Może być jeszcze jakiś inny problem niż zabrudzenie?
  • Poziom 2  
    przepraszam ze tak post pod postem ale jak zmienię ostatni to nikt nie zauważy a tamten już dawno był pisany.
    Kupiłem nową jednostkę tworzenia obrazu (zespół z taśmą transferowa i bębnem światłoczułym ) niestety problem nic się nie zmienił;( jestem tez już pewien że obraz nie powstaje już na bębnie światłoczułym laser jest czysty jaka to może być przyczyna? gdzieś jakaś masa czy jakiś styk może być zabrudzony tonerem? bo mnie już brakuje pomysłów... Bardzo proszę o pomoc i będę bardzo wdzięczny za pomoc;)