Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra C 2002r - ABS/ESP nie działa, nie świeci się żadna kontrolka.

dieludolfs 30 Paź 2013 18:26 8262 10
  • #1 30 Paź 2013 18:26
    dieludolfs
    Poziom 11  

Opel Vectra C 2.2 DTI 2002r.

Witam. Mam dziwny a zarazem poważny problem w moim Oplu. Podczas włączania zapłonu nie zapala się u mnie kontrolka od ABSu, ani od kontroli trakcji. Podczas jazdy czy hamowania również żadna nie świeci - tak jak by ich najnormalniej w świecie nie było. Oprócz tego, oba te systemy nie działają w moim samochodzie. Gdy na polnej drodze dam mu w palnik, samochód grzebie jak głupi, podobnie jest z hamowaniem - nie słychać ani nie czuć na pedale pracy ABSu. Wczoraj miałem jeszcze nagłe hamowanie w mieście na asfalcie z prędkości 50km/h - było słychać jak zablokowały się koła, z opon poleciał dym, a na drodze zostały ślady. Kontrolka check engine pali się po włączeniu zapłonu, jednak zaraz po zapaleniu silnika gaśnie i ani razu podczas jady się jeszcze u mnie nie zapaliła. Może ktoś mi pomoże rozwiązać mój problem?

• #2 30 Paź 2013 20:44
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Masz uszkodzony ABS.
    Uszkodzoną masz także kontrolke w liczniku.

• #3 01 Lis 2013 21:30
    piotrekwoj1
    Poziom 35  

Albo brak głównego zasilania. Sprawdz bezpieczniki.

• #4 03 Lis 2013 18:26
    slawekpur
    Poziom 9  

pewnie masz je odłączone w liczniku i tym wyeliminowane świecenie ich kontrolka silnika tu nie ma nic do rzeczy podłącz się kompem i zobacz czy łączy sie z absem i wszysto będzie wiadome już spotkałem się z takimi przypadkami

• #5 08 Lis 2013 00:34
    dieludolfs
    Poziom 11  

Bezpieczniki sprawdzałem według opisów od Vectry po lifcie. Wszystkie są sprawne.

W przyszłym tygodniu może uda mi się wybrać do mechanika, żeby podłączył auto pod komputer i zczytał błędy. Przypuszczam, że uszkodzona może okazać się piasta, albo jakiś przewód.

Trapią mnie jednak niedziałające kontrolki. Auto było kupione w komisie od handlarza i zapewne to on coś namieszał. Nie wiecie może, czy w tym aucie można zdezaktywować jakoś te kontrolki w komputerze? Albo ewentualnie zrobić test kontrolek licznika?

• #6 08 Lis 2013 10:13
    piotrekwoj1
    Poziom 35  

Nie można zdezaktywować.

• #7 08 Lis 2013 11:41
    heretapawel
    Poziom 23  

Można śrubokrętem.

• #8 11 Lis 2013 09:19
    xpirat
    Poziom 9  

heretapawel napisał:
    Można śrubokrętem.

można ale kontrolka wtedy świeci cały czas i nie każda pompę tylko z esp

i dezaktywuje tylko tc/esp abs działa więc kontrolki ktoś pewno wylutował na liczniku

• #9 10 Gru 2013 16:27
    dieludolfs
    Poziom 11  

Podjechałem wczoraj na kompa i oto jakie błędy otrzymałem:

Układ ABS:
    C0550 - Usterka sterownika;
    C0035 - Niewłaściwy sygnał koła lewego przód.

Po skasowaniu pozostał tylko C0035.

Silnik:
    P1590 - Zasilanie +12V po zapłonie;
    U2108 - Brak łączności lub nieprawidłowe dane z ABS;
    U2139 - Brak komunikacji ze sterownikiem CIM.

Po skasowaniu nie wykryto żadnych usterek.

Czyli co, winowajcą niedziałającego systemu ABS/ESP będzie zapewne czujnik lub przewód w lewej, przedniej piaście, a w ogóle nieświecące kontrolki od tych systemów przypuszczam, że będą zaklejone. Kupiłem sobie najtańszy licznik od anglika, żebym mógł sobie na nim poćwiczyć rozbieranie (niestety trzeba będzie zdjąć wskazówki). Chciałbym się zapytać, czy mógłbym na chwilę dla testu podłączyć ten licznik od anglika, żeby zobaczyć czy przy nim zaświecą się te kontrolki ABS/ESP (żeby mieć 100% pewność, że winowajcą jest licznik)?

• #10 11 Lut 2014 02:25
    dieludolfs
    Poziom 11  

Rozebrałem licznik, i...

Opel Vectra C 2002r - ABS/ESP nie działa, nie świeci się żadna kontrolka.

Po wlutowaniu diód z licznika od angilka kontrolki święcą ;) Teraz pozostało mi tylko wymienić czujnik ABS w lewym, przednim kole i systemy powinny zadziałać.
    Pozdrawiam.

• #11 11 Lut 2014 04:07
    sigwa18
    Poziom 27  

Już nie pierwszy raz spotykam się z "taką naprawą". Szczególnie trzeba uważać przy kupnie samochodu bo wydłubanie diody to wg niektórych najprostszy sposób aby nie niepokoić nowego nabywcy usterkami systemów ABS/ESP, AIR BAG i innych

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME