Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DF2464 - Strojenie anteny sirio ml 145 do radia Alan 109

eweryst 30 Oct 2013 18:41 2499 4
    eweryst
    Level 15  
    Witam
    Od czego mogę mieć problem ze zestrojeniem anteny (jak w temacie) przy sprawdzaniu DF2464 moc radia pokazuje mi między 2 a 2,5 W (w zależności od kanału). Niestety po drugiej stronie wskazówka prawie sie nie rusza i mam problem z ustawieniem SWR-a. Dodam, że mam auto ford galaxy i tam był przeciągniety kabelek do którego podłączyłem moją antenę, czy może to być spowodowane przez ten kabel? czy problem jest z reflektometrem?
    Tomaszko80
    Level 13  
    eweryst wrote:
    Witam
    Od czego mogę mieć problem ze zestrojeniem anteny (jak w temacie) przy sprawdzaniu DF2464 moc radia pokazuje mi między 2 a 2,5 W (w zależności od kanału). Niestety po drugiej stronie wskazówka prawie sie nie rusza i mam problem z ustawieniem SWR-a. Dodam, że mam auto ford galaxy i tam był przeciągniety kabelek do którego podłączyłem moją antenę, czy może to być spowodowane przez ten kabel? czy problem jest z reflektometrem?

Po pierwsze moc nadajnika sprawdzamy na sztucznym obciążeniu.
    Upewnij się czy masz sprawny przyrząd.
    Przy wysokim SWR może świadczyć urwany przewód przy podstawie lub wtyczce, za krótki lub za długi promiennik anteny.
    W instrukcji jest napisane iż,, pomiar mocy wykonuję się przy współczynniku minimum 1,5"
    eweryst
    Level 15  
    wiem, tylko zastanawia mnie ta niska wartość odbicia:/ dodam, że przedtem antene mialem przy innym aucie i radiu. Jak najlepiej sprawdzić przyrząd?
    eweryst
    Level 15  
    dzięki za linka :), powiedz, czy takim generatorem może być samo radio CB ? Rezystory o których mowa mogą być na mniejszą moc?? czy raczej co najmniej 4W ?

Przypominam, że jesteś w dziale serwisowym. :!:
    Regulamin pkt 3.1.17.
    Regulamin pkt 3.1.13. [SP5ANJ]