Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TCL zwiększy produkcję telewizorów w Żyrardowie i chce być NR 3 w Europie.

LOCOLOCO 30 Paź 2013 18:45 642 0
 • #1 30 Paź 2013 18:45
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant

  TCL zwiększy produkcję telewizorów w Żyrardowie i chce być NR 3 w Europie.
  TCL zwiększy produkcję telewizorów w Żyrardowie i chce być NR 3 w Europie.
  Chiński producent telewizorów chce być numerem 3 w Europie . Puchar Świata w piłce nożnej w Brazylii pomoże firmie osiągnąć ten cel.
  Polska niestety nie wystartują jako drużyna na Mistrzostwach Świata w Brazylii ale kibiców z pewnością nie odstraszy to od telewizora. Dla takiego producenta jak TCL to ważne wydarzenie.
  Jedyna fabryka w Europie telewizorów (w Żyrardowie) będzie przygotowana do zwiększonych zamówień w nadchodzącym sezonie.

  "Puchar Świata będzie miał pozytywny wpływ na sprzedaż. Będziemy zwiększać zatrudnienie o 20 % aż do 600 osób " - twierdzi Didier Juin , General Manager TCL na Europę.
  Chińska firma ma pod tym względem duży apetyt.
  - " Jesteśmy numerem 3 na świecie. W ubiegłym roku sprzedaliśmy 15,5 mln telewizorów, plan na ten rok przewiduje 19 mln. W Europie jesteśmy na 5 pozycji ale do końca 2015 roku planujemy być wśród TOP 3 także w Europie" - Mówi Didier Juin .
  Firma walczy 3 miejsce w Europie z firmą Sony i Panasonic. W pierwszym kwartale tego roku TCL pokonał konkurentów ale w drugim kwartale spadł na 5 pozycję.
  Fabryka w Żyrardowie produkuje 2 mln telewizorów Thomson i TCL w rozmiarach od 19 do 55 cali. Może pracować na 3 zmiany, przez 6 dni w tygodniu. Fabryka stała się centrum rozwoju produktów na rynku europejskim. W Centrum rozwoju pracuje 15 osób. W ostatnim rok TCL wybudował magazyn tuż obok fabryki poświęcony europejskiemu rynkowi. W ciągu ostatnich 15 lat TCL zainwestowało 65 mln EUR w Żyrardowie, a to jeszcze nie koniec.

  Dotychczas TCL importuje wszystkie swoje płyty z Chin, ale z powodu wysokich ceł zaczyna szukać możliwości montażu niektórych części panelu w Żyrardowie. Taka operacja wymagałoby inwestycji w tzw.czyste pomieszczenia, które kosztują kilka milionów dolarów.

  W ubiegłym roku ...
  http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/103823-tcl...w-w-zyrardowie-i-chce-byc-nr-3-w-europie.html

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME