Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera 1500 replace waste....

19 Mar 2005 15:16 1408 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich ,
    mam problem z Kyocer'a FS-1500, jakis czas temu wyswietliła mi komunikat "Add ... TK-9", wiec zakupilem "toner kit TK-9" i wsypałem go (pojemnik na zuzyty toner wymianilem).
    Drukarka wydrukowala kilka stron, a nastepnie znowy wyswietlila komunikat "Add ... TK-9". Pomagało wyłączenie i włączenie drukarki. Ilosc drukowanych stron po tamim resecie wkoncu zmniejszyla sie do jednej!
    Wyjalem po raz kolejny cale to "opakowanie" w ktore sie wsypuje toner, potrzaslem i zadzialalo. Drukowala wszysko bez namyslu. :)
    Na drugi dzien po wlaczeniu wyskoczyl komunikat "Replace waste toner bootle"
    Co mozna na to poradzic??

Przy okazji w miedzy czasie brudzila kartki od spodu glównie.. i toner pojawial sie na takim czarnym ala guowym walku na spodzie... okazalo sie ze toner sie sypal spod okolic takiego blyszczacego walka.. kilka wstasien drukarka pomoglo sie go pozbyc.
  • Poziom 14  
    Witam

Z tego co napisałeś wynika, że zrobiłeś wszystko praidłowo. Obecnie drukarka chce wymiany pojemnika na zużyty toner?. Piszesz też że sypie tonerem. Sprawdź czy faktycznie odbierany jest zużyty toner (sypie tonerem a chce wymiany pojemnika) i co dzieje się z wałkiem i czy jest oczyszczany z pozostałości tonera. Toner oryginał czy zregeneracji.
  • Poziom 12  
    Nie ma problemu pomogę Ci. Wyjmij pojemnik na zuzty toner. Przygotuj sobie łyżeczkę do herbaty włącz drukarkę przy otwartej kalpie wciśnij srubokrętem przycisk w tylnym lewym rogu drukarki jednocześnie ustawiając łyżeczke naprzeciwko takiego przezroczystego oczka tam gdzie jest pojemnik na zuzyty toner w odległości ok 3 mm. Powinien zniknąć napis Replice itd. Potem włóż pojemnik i po sprawie
  • Poziom 10  
    Dzieki zadzialalo!!
    Jednak mam jeszcze jedno pytanie, co z tym brudzeniem karetek??
    zabrudzenia sa niesymetryczne wystepuja losowo i chyba dopiero po przejsciu przez "grzalke". Z tego co udalo mi sie zaobserwowac przy otwartej klapie przed grzalka jest ok. Jak to mozna wyczyscic??
  • Poziom 12  
    Trzeba wyczyścic moduł grze transportowany jest zużyty toner tam jest taki slimak i pewnie toner sie zbrylił i nie jest usuwany do pojemnika wystarczy to wyczyscić i bedzie spokój
  • Poziom 10  
    A mozna tak troche dokladniej?? tzn co rozkrecic (bardziej opisowo niz nazwa) i jak wyczyscic.. z gory wielkie dzieki
  • Poziom 10  
    ok, jakos sie do tego dostalem.. i wydrukowalo sie z 200-300 stron; teraz znowu brudzi.. czy mozna temu jakos zaradzic?? (wymienic..itp?)