Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206, 1.4 HDi - Piszczący pasek alternatora

30 Paź 2013 19:39 4338 5
 • Poziom 11  
  Witam,

  Zawsze kiedy jest zwiększona wilgotność powietrza, np rano, późnym wieczorem lub kiedy pada/padało a silnik jest zimny ( uruchamiana po dłuższym postoju, np nocy ) piszczy mi pasek osprzętu. Różnie kiedy wchodzi na obroty lub na wolnych. Kiedy jest ciemno a zaczyna piszczeć zauważyłem że światła przygasają jakby zanikło ładowanie a nawet kiedy powiedzmy przyśpieszam, zaczyna piszczeć (zwykle piszczy 2-3 sekundy ) i piszczeć przestaje czuć szarpnięcie że silnikowi lżej. Wyraźnie alternator stawia opór, nie wiem czy ze względu na jego obciążenie czy coś. Dodam, że latem kiedy było gorąco tego nie zauważyłem. Dopiero teraz porankami, albo wieczorami. Wystarczy że silnik się lekko rozgrzeje ( po 2km ) piszczeć przestaje. Też nie zawsze piszczy mimo wilgotności. Efekt taki spotkałem kiedy jeszcze w starym palio 1.6 pękała obudowa alternatora, stojan się blokował, pasek ślizgał a silnikowi było " ciężko".

  Dodam, że przez problem z odmą która wrzuca mi olej do turba, ten wydostaje się w miejscu łączeń po stronie wysokiego ciśnienia. W związku z tym że łączenie z przepustnicą znajduje się u mnie nad alternatorem to tylna część ( patrząc od strony rolki ) jest zlana olejem. Był czyszczony, jak i cały silnik, ale i to nie pomaga. Problem oleju rozwiąże jak wymienie pokrywę zaworów, bo poprzedni właściciel przykleił separator do pokrywy, tak że nie da się jej wyciągnąć...

  Jakie mogą być powody " łapania oporu " przez alternator ?
  Akumulator 2 letni, pasek wymieniany w maju przez poprzedniego właściciela, problemów z rozruchem nie ma żadnych.
 • Poziom 43  
  spidi347 napisał:
  Jakie mogą być powody " łapania oporu " przez alternator ?

  To jest zupełnie normalne, alternator ładuje więc stawia opór mechaniczny.
 • Poziom 11  
  Strumien swiadomosci swia napisał:
  spidi347 napisał:
  Jakie mogą być powody " łapania oporu " przez alternator ?

  To jest zupełnie normalne, alternator ładuje więc stawia opór mechaniczny.


  Oczywiście że tak, tylko ten opór podczas piszczenia jest 10krotnie większy. Jak przestaje piszczeć to jakby mu ręczny zrzucił.
 • Poziom 28  
  Podstaw inny w pełni sprawny akumulator i będziesz mógł jedno wykluczyć, ale ja osobiście bym w nim opatrywał problem.
 • Poziom 34  
  Jeżeli pasek jest mokry od oleju to szybko się wykończy i narobi bałaganu. Na początek usuń tą usterkę .Poza tym sprawdź czy łożyska w alternatorze dobre.
 • Poziom 11  
  Problem rozwiązany, zatarte było sprzęgło na alternatorze. Zorientowałem się w momencie kiedy podczas pracy poza piskami pasek zaczął "strzelać " wychodził na ranty rowków i spadał. Po wymianie cisza, nic nie łapie nie szarpie.