Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206, 1.4 HDi - Piszczący pasek alternatora

spidi347 30 Paź 2013 19:39 2997 5
  • #1 30 Paź 2013 19:39
    spidi347
    Poziom 11  

Witam,

Zawsze kiedy jest zwiększona wilgotność powietrza, np rano, późnym wieczorem lub kiedy pada/padało a silnik jest zimny ( uruchamiana po dłuższym postoju, np nocy ) piszczy mi pasek osprzętu. Różnie kiedy wchodzi na obroty lub na wolnych. Kiedy jest ciemno a zaczyna piszczeć zauważyłem że światła przygasają jakby zanikło ładowanie a nawet kiedy powiedzmy przyśpieszam, zaczyna piszczeć (zwykle piszczy 2-3 sekundy ) i piszczeć przestaje czuć szarpnięcie że silnikowi lżej. Wyraźnie alternator stawia opór, nie wiem czy ze względu na jego obciążenie czy coś. Dodam, że latem kiedy było gorąco tego nie zauważyłem. Dopiero teraz porankami, albo wieczorami. Wystarczy że silnik się lekko rozgrzeje ( po 2km ) piszczeć przestaje. Też nie zawsze piszczy mimo wilgotności. Efekt taki spotkałem kiedy jeszcze w starym palio 1.6 pękała obudowa alternatora, stojan się blokował, pasek ślizgał a silnikowi było " ciężko".

Dodam, że przez problem z odmą która wrzuca mi olej do turba, ten wydostaje się w miejscu łączeń po stronie wysokiego ciśnienia. W związku z tym że łączenie z przepustnicą znajduje się u mnie nad alternatorem to tylna część ( patrząc od strony rolki ) jest zlana olejem. Był czyszczony, jak i cały silnik, ale i to nie pomaga. Problem oleju rozwiąże jak wymienie pokrywę zaworów, bo poprzedni właściciel przykleił separator do pokrywy, tak że nie da się jej wyciągnąć...

Jakie mogą być powody " łapania oporu " przez alternator ?
    Akumulator 2 letni, pasek wymieniany w maju przez poprzedniego właściciela, problemów z rozruchem nie ma żadnych.

• #2 30 Paź 2013 20:41
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

spidi347 napisał:

To jest zupełnie normalne, alternator ładuje więc stawia opór mechaniczny.

• #3 30 Paź 2013 20:59
    spidi347
    Poziom 11  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    spidi347 napisał:

To jest zupełnie normalne, alternator ładuje więc stawia opór mechaniczny.

Oczywiście że tak, tylko ten opór podczas piszczenia jest 10krotnie większy. Jak przestaje piszczeć to jakby mu ręczny zrzucił.

• #4 30 Paź 2013 22:08
    LoLek85
    Poziom 28  

Podstaw inny w pełni sprawny akumulator i będziesz mógł jedno wykluczyć, ale ja osobiście bym w nim opatrywał problem.

• #5 31 Paź 2013 09:34
    jerry1960
    Poziom 33  

Jeżeli pasek jest mokry od oleju to szybko się wykończy i narobi bałaganu. Na początek usuń tą usterkę .Poza tym sprawdź czy łożyska w alternatorze dobre.

• #6 23 Lis 2013 11:56
    spidi347
    Poziom 11  

Problem rozwiązany, zatarte było sprzęgło na alternatorze. Zorientowałem się w momencie kiedy podczas pracy poza piskami pasek zaczął "strzelać " wychodził na ranty rowków i spadał. Po wymianie cisza, nic nie łapie nie szarpie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME