Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia J - nie loguje sie do sieci

30 Paź 2013 20:58 2439 8
  • Poziom 19  
    Witam
    Przedstawie cala historie:
    synowi w Xperii J padl dzwiek - gralo tylko przez sluchawki.
    Fachowiec stwierdzil, ze problem z PCB (wymiana glosnika nie pomogla)
    Kupilem na allegro uszkodzona Xperie J (rozwalony wyswietlacz) zrobilem z dwoch jeden (przelozylem PCB).
    Po tym zabiegu wszystko wrocilo do normy. Dzwiek dziala itd......
    pojawil sie w telefonie komunikat o nowszej wersji oprogramowania. Po upgreadowaniu softu w telefonie -znikal zasieg.
    Wchodzac w menu sieci - pokazuje mi wszystkie dostepne ale gdy recznie probuje sie zalogowac do konkretnej wywala komunikat: "Karta SIM nie pozwala na polaczenia z tą siecią".
    Ciekawostka jest taka, ze raz na jakis czas gdy wloze karte PLUSA - zaloguje sie bez problemu. Podmienie tylko jednak karte i juz lipa, nawet nie loguje na karcie, na ktorej zalogowal sie przed chwila. SIMLOCK odpada - telefon z sieci T-mobile.

Jakies pomysly ?

Pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 33  
    Imei wyświetla się w tym telefonie prawidłowo ? Miałem ostatnio przypadek że też znikał zasięg po update wywalił się cały baseband :D Telefon był z niemieckiego Tmobile (branding) a jak się okazało to był prototyp :D
  • PCBway
  • Poziom 19  
    IMEI pokazuje ...
    zastanawiam sie czy da sie wrzucic jakas starsza wersje oprogramowania ...
  • Poziom 8  
    spróbuj wrzucić niebrandowany software jak nie to trzeba bedzie go postawić na boxie. miałem na htc od wrzucania softów telefon w ogóle nie czytał karty sim..

• Poziom 24  
    Zaniżyć soft to tylko Setool czyli box. Ale kabel antenowy to najlogiczniejsza przyczyna. Łatwo go uszkodzić. Lub po prostu się wypiął z jednej albo z drugiej strony. Ten telefon jak pewnie zauważyłeś nie jest zbyt profesjonalnie wykonany. Taka plastikowa zabawka...
  • Poziom 19  
    nie uwazacie, ze gdyby byl uszkodzony/odlaczony kabelek - wogole nie znalazl by zadnej sieci - a tak jak pisalem wyzej sieci znajduje - tylko nie moze sie do nich zalogowac. W kazdym badz razie tak mysle - moge sie mylic .
  • Poziom 33  
    Nie ma co myśleć, najlepiej sprawdzić kabelek.
    Czy ta płyta ma pudło i dokumenty?
  • Poziom 19  
    temat w zasadzie zamkniety - doplacilem i mam inny telefon.
    jesli chodzi o kabelek - sprawny / sprawdzony
    ale ....... tele_sim - zadales konkretne pytanie :)
    nie ma pudelka i wszystko wskazuje na to, ze telefon z jakiegos powodu byl zablokowany po IMEI. Sprzedajacy zarzekal sie, ze byl sprawdzony na policji ale tak jak juz wyzej pisalem - temat nieaktualny.

Pozdrawiam Serdecznie