Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulacja wysokości świateł - VW Sharan 1.9 TDi

maraon 19 Mar 2005 16:03 12995 6
    maraon
    Level 11  
    Mam problem z regulacją wysokości świateł - nie działa ona. Nie wiem gdzie szukać uszkodzenia. W opisie bezpieczników nie zauważyłem znaczka regulacji świateł. Opisana sprawa dotyczy VW Sharana 1.9 TDi rocznik 2001.
    rysiek 735
    Level 14  
    witam . Na początek sprawdz czy są silniczki wreflektorach póżniej włacz zapłon załącz swiatła i słuchaj czy pracują silniczki [jeżeli bębą] .Często uszkadza się sama regulacja tz to czym obracasz.
    maraon
    Level 11  
    No cóż nie wiem czy są silniczki, lecz myślę że są skoro jest w kabinie potencjometr do ich regulacji. Na dodatek nie działa mi światło tylne przeciwmgielne. Może jedno z drugim ma jakiś związek?
    zwierny11
    Level 2  
    Jeżeli nie masz silniczków przy swiatlach to masz nie cos nie szczelnego bo raczej na pewno u ciebie regulacja swiatel dziala na podcisnienie. Na początek sprawdz wlasmie ten potncjometr ktorym regulujesz swiatla moze sie zabrodzil i nie puszcza powietrza a potem przewody od swiatel czyli rurki z powietrzem.
    Pozdrawiam.
    dudekken
    Level 11  
    Regulacja poziomu światel odbywa sie prawdopodobnie jak w wiekszości samochodów grupy vw za pomocą silniczkow elektrycznych. prawdz sam potencjometr ( wyjmij, wypnij przewody i metodą na krótko sprawdzaj co sie dzieje ) moze to w nim lezy przyczyna. A w swietle przeciwmglowym sprawdz wpierw zarowke.
  • Helpful post
    rysiek 735
    Level 14  
    witam Żebyś był pewny czy masz te silniczki to zdejmij zaślepkę tak jak do wymiany żaróki w reflektorze powinny być takie czarne prostokąty wielkości 3pudełek zapałek do których przychodzą 3 cienkie kabelki .
    maraon
    Level 11  
    Ok. Problem leżał w silniczkach. W Sharane reflektory są tak zabudowane, że nie widać tych silniczków