Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulacja wysokości świateł - VW Sharan 1.9 TDi

maraon 19 Mar 2005 16:03 12995 6
 • #1
  maraon
  Level 11  
  Mam problem z regulacją wysokości świateł - nie działa ona. Nie wiem gdzie szukać uszkodzenia. W opisie bezpieczników nie zauważyłem znaczka regulacji świateł. Opisana sprawa dotyczy VW Sharana 1.9 TDi rocznik 2001.
 • #2
  rysiek 735
  Level 14  
  witam . Na początek sprawdz czy są silniczki wreflektorach póżniej włacz zapłon załącz swiatła i słuchaj czy pracują silniczki [jeżeli bębą] .Często uszkadza się sama regulacja tz to czym obracasz.
 • #3
  maraon
  Level 11  
  No cóż nie wiem czy są silniczki, lecz myślę że są skoro jest w kabinie potencjometr do ich regulacji. Na dodatek nie działa mi światło tylne przeciwmgielne. Może jedno z drugim ma jakiś związek?
 • #4
  zwierny11
  Level 2  
  Jeżeli nie masz silniczków przy swiatlach to masz nie cos nie szczelnego bo raczej na pewno u ciebie regulacja swiatel dziala na podcisnienie. Na początek sprawdz wlasmie ten potncjometr ktorym regulujesz swiatla moze sie zabrodzil i nie puszcza powietrza a potem przewody od swiatel czyli rurki z powietrzem.
  Pozdrawiam.
 • #5
  dudekken
  Level 11  
  Regulacja poziomu światel odbywa sie prawdopodobnie jak w wiekszości samochodów grupy vw za pomocą silniczkow elektrycznych. prawdz sam potencjometr ( wyjmij, wypnij przewody i metodą na krótko sprawdzaj co sie dzieje ) moze to w nim lezy przyczyna. A w swietle przeciwmglowym sprawdz wpierw zarowke.
 • Helpful post
  #6
  rysiek 735
  Level 14  
  witam Żebyś był pewny czy masz te silniczki to zdejmij zaślepkę tak jak do wymiany żaróki w reflektorze powinny być takie czarne prostokąty wielkości 3pudełek zapałek do których przychodzą 3 cienkie kabelki .
 • #7
  maraon
  Level 11  
  Ok. Problem leżał w silniczkach. W Sharane reflektory są tak zabudowane, że nie widać tych silniczków