Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant EcoTEC Plus z calormatic 430f nie widzi temperatury

31 Paź 2013 14:24 2895 5
  • Poziom 2  
    Panowie, może ktoś ma pomysł, gdzie może tkwić błąd.
    Piec kondensacyjny Vaillant ECO TEC PLus z calormatic 430f nie widzi czujnika zewnętrznego - wskazanie temperatury przy podłączonym czujniku -60 stopni na wyświetlaczu, po odłączeniu całkiem - 50 stopni.

Piec był uruchamiany 4 lata temu, w związku z czym nie mam gwarancji. Calormatic był również podłączony, ale termometr nigdy nie działał - zakładaliśmy, że przyczyną jest zwarcie kabla do termometra zewnętrznego. Po latach serwisant przetestował nowy czujnik na krótko i ten sam objaw - 60 stopni wskazanie na wyświetlaczu.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem? Czy jedyną możliwością jest wymiana płyty głównej za > 1000 pln?

Z góry dzięki za fachowe wskazówki.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Nie możesz mieć zwarcia kabla, gdyż masz czujnik bezprzewodowy. Wypnij czujnik i naciśnij malutki czerwony przycisk uaktywniający czujnik. Może jego ogniwo fotowoltaiczne jest mocno zabrudzone i nie produkuje prądu?
  • Poziom 2  
    czujnik jest przewodowy, termometr ma symbol VRC693 i jest wpinany na kostkę urządzenia przez kabel. Sprawdziłem jeszcze raz w instrukcji - jest to zestaw calorMatic 430 (ale jednak bez symbolu f - sorry jeżeli wprowadziłem w błąd, bo rozumiem, że ta f może oznaczać model bezprzewodowy).

Uszkodzenie czujnika wczoraj wykluczył serwisant, sprawa jest więc gdzieś w samym piecu...
    Wczoraj sprawdziłem kostkę - tu łączność z płytą jest na 100%. Po podłączeniu czujki wskazanie z -50 robi się na -60 stopni.
  • Poziom 2  
    Czy ktos mnie podpowie czy pompa cyrkulacyjna przy ogrzewaniu gazowym winna cały czas byc właczona, czy powinna miec przerwy w pracy.Mam piec gazowy Vaillant + calormatic 400.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    waldemar, to zależy jak masz to zaprogramowane i czy na pewno pompa cyrkulacyjna jest podłączona do kotła.
  • Poziom 2  
    mauri_b napisał:
    waldemar, to zależy jak masz to zaprogramowane i czy na pewno pompa cyrkulacyjna jest podłączona do kotła.

Pompa jest podłączona, ale nie było ustawionego czasu pracy pompy. Teraz ustawiłem czas pokrywający się z czasem pracy ogrzewania. Czy dobrze?