Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant EcoTEC Plus z calormatic 430f nie widzi temperatury

31 Paź 2013 14:24 3297 5
 • Poziom 2  
  Panowie, może ktoś ma pomysł, gdzie może tkwić błąd.
  Piec kondensacyjny Vaillant ECO TEC PLus z calormatic 430f nie widzi czujnika zewnętrznego - wskazanie temperatury przy podłączonym czujniku -60 stopni na wyświetlaczu, po odłączeniu całkiem - 50 stopni.

  Piec był uruchamiany 4 lata temu, w związku z czym nie mam gwarancji. Calormatic był również podłączony, ale termometr nigdy nie działał - zakładaliśmy, że przyczyną jest zwarcie kabla do termometra zewnętrznego. Po latach serwisant przetestował nowy czujnik na krótko i ten sam objaw - 60 stopni wskazanie na wyświetlaczu.

  Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem? Czy jedyną możliwością jest wymiana płyty głównej za > 1000 pln?

  Z góry dzięki za fachowe wskazówki.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Nie możesz mieć zwarcia kabla, gdyż masz czujnik bezprzewodowy. Wypnij czujnik i naciśnij malutki czerwony przycisk uaktywniający czujnik. Może jego ogniwo fotowoltaiczne jest mocno zabrudzone i nie produkuje prądu?
 • Poziom 2  
  czujnik jest przewodowy, termometr ma symbol VRC693 i jest wpinany na kostkę urządzenia przez kabel. Sprawdziłem jeszcze raz w instrukcji - jest to zestaw calorMatic 430 (ale jednak bez symbolu f - sorry jeżeli wprowadziłem w błąd, bo rozumiem, że ta f może oznaczać model bezprzewodowy).

  Uszkodzenie czujnika wczoraj wykluczył serwisant, sprawa jest więc gdzieś w samym piecu...
  Wczoraj sprawdziłem kostkę - tu łączność z płytą jest na 100%. Po podłączeniu czujki wskazanie z -50 robi się na -60 stopni.
 • Poziom 2  
  Czy ktos mnie podpowie czy pompa cyrkulacyjna przy ogrzewaniu gazowym winna cały czas byc właczona, czy powinna miec przerwy w pracy.Mam piec gazowy Vaillant + calormatic 400.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  waldemar, to zależy jak masz to zaprogramowane i czy na pewno pompa cyrkulacyjna jest podłączona do kotła.
 • Poziom 2  
  mauri_b napisał:
  waldemar, to zależy jak masz to zaprogramowane i czy na pewno pompa cyrkulacyjna jest podłączona do kotła.

  Pompa jest podłączona, ale nie było ustawionego czasu pracy pompy. Teraz ustawiłem czas pokrywający się z czasem pracy ogrzewania. Czy dobrze?