Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH SGU 8445/07 - nie wypompowuje wody, wyłącza się po 10-20sek

karol_77 31 Paź 2013 15:06 1308 0
  • #1 31 Paź 2013 15:06
    karol_77
    Poziom 1  

Witam, problem pojawił się nagle. Po włączeniu programu mycia napuszcza wodę i próbuje wystartować pompa wody. Niestety jakby była przyblokowana. W końcu zawiesza się ( trwa to max kilkanaście sek). Na wyświetlaczu lekko widoczne podświetlenie (jakaś kreska), znika jakiekolwiek podświetlenie informujące o ewentualnej awarii.
    Po kolei sprawdziłem włącznik, zdemontowałem płytę główną i znalazłem przegrzanie pod regulatorem napięcia 78M05A. Z pomiaru regulator daje 2,6-2,8V, a powinien dawać 5V.
    Wymontowałem silnik z wirnikiem i znalazłem kilka śmieci. Po usunięciu ich silnik/pompa działa na krótko ale po ponownym włączeniu programu mycia sytuacja powtarza się z tą różnicą, że nie zawiesza się tylko co jakiś czas pompa nadal próbuje wystartować jednak ponownie jest lekkie "buczenie" i nie może wystartować aby podać wodę w obieg zmywarki.
    Teraz kilka dni wolnego więc regulator wymienię dopiero po weekendzie, a piszę aby dowiedzieć się czy coś innego jeszcze może mieć wpływ na "niedziałanie". Trudno będzie bez zmywarki wytrzymać do poniedziałku ;(

0 0