Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ruchoma glowa

adammc 14 Paź 2006 20:33 21036 76
  • #61 14 Paź 2006 20:33
    Pitterekk
    Poziom 11  

chciałbyś sprzedać tą głowe ? ona jest naprawde extra, nie umiałbym takiej zrobić, znaczy pewnie bym umiał ale ogromna ilość pracy w to jest potrzebna, ciekawe ile byś za nią chciał.. :)

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #62 17 Paź 2006 21:21
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Może ktoś narysować schemat budowy takiej głowy
    co gdzie i jak...
    bo chciał bym cos zrobić może tylko rzutnik gobo z zmieniaczem i zmieniaczem kolorów tylko nie koniecznie musi się ruszać :P
    i nie wiem gdzie soczewki trzeba dać :)
    pozdrawiam

• #63 19 Paź 2006 15:01
    Pitterekk
    Poziom 11  

Nie ruszające sie ? to ja mam takie zrobione, ale bez kolorków i gobosów na żarówce 50W halogenowej, bez wentylacji, zrobie fotke to pokaże mniejwięcej jak to wygląda. zasilam to zasilaczem atx, to że tak powiem cos w rodzaju reflektorka który świeci bardzo punktowo.. ;)

ja to mam zrobione z soczekwa od lupy i z obiektywem od jakiegoś rzutnika

• #64 22 Paź 2006 13:24
    mr_nuke
    Poziom 17  

-> Pitterekk
    Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś pokazał tą fotke oraz uklad sterowania do tego i jakiś schemacik. :)
    Czym sterowana jest ta głowa?

Pozdrawiam

• #65 22 Paź 2006 21:58
    adammc

Poziom 26  

Glowa niedlugo pokaze sie na allegro, sterowanie jej jak bylo pisane na poprzednich stronach jest zrealizowane w oparciu o odfiltrowany sygnał pochodzący z mikrofonu pojemnościowego. Sygnal ten nastepnie doprowadzany jest do poziomu TTL i dzielony przerzutnikami D (4013), dodatkowo wyzwalany jest uklad monowibratora mający na celu wylączenie części napędzających głowy po krótkim czasie od nastania ciszy. Schematu nie chce mi sie drugi raz rysowac , jest wstawiony odnosnik do niego na 1 lub 2 stronie tematu.
    Zaproponujcie mi jakis prosty program do rysowania i symulowania układów elektronicznych, który mozna pobrac nieodplatnie z internetu , to Wam schemat narysuje.

• #66 23 Paź 2006 17:52
    mr_nuke
    Poziom 17  

Ale mi chodziło o głowe pitterkka :)

Pozdro

• #67 17 Lis 2006 23:29
    Simsons
    Poziom 10  

Czy wogóle jeszcze ktoś tutaj zagląda?
    Miałbym pare pytań, ale nie wiem czy twórca tego postu się odezwie.
    Czekam na odpowiedź[/b][/youtube]

• #68 18 Lis 2006 09:05
    adammc

Poziom 26  

Pytaj, chetnie odpowiem, ale nie zadawaj pytan ktore juz byly bo zrobi sie tasiemiec.

• #69 05 Gru 2006 11:35
    lordfryta
    Poziom 13  

Witam!
    Adammc, sprzedałeś już głowę?:> Jak tak to za ile poszła?
    Ja właśnie przymierzam sie do własnej konstrukcji, zobaczymy co mi z tego wyjdzie, puki co powiem tylko tyle, że plan jest ambitny jak na moje możliwości. Odnośnie Twojej głowy to wszystko mi się podoba, jedynie mam uwagi co do mocy żarówki, ja do swojej użyję ELC 24V/250W. No i sterowanie zmieniaczem kolorów, gobo będzie napędzane silnikami krokowymi.
    Pozdrawiam :)

• #70 05 Gru 2006 17:32
    adammc

Poziom 26  

a nie sprzedalem nie chcialo mi sie wystawic , zarobilem na czym innym mam bardzo wiele gotowych serwomechanizmow fabrycznych, do bydowy takich i lepszych cacek, silnikow korkowych tez mam kilkadziesiąt tez z przekladniami, nie chce mi sie juz nic skladac na razie nie mam czasu bo pracuje i po poludniu jak wroce klade sie spac .

• #71 10 Gru 2006 10:55
    lordfryta
    Poziom 13  

Witam!!!
    Szkoda ze nie masz czasu. Właściewie to tak jak ja, tylko w wolnych chwilach coś tworzę (przez to, to wszystko tyle trwa). Nie mam pojęcia czym napędzić te ramiona. Tzn najpierw je zrobie a potem sie okaże czy silnik który mam sie do tego nadaje. Mam dwie dość duze przekładnie ślimakowe które na pewno będą wykorzystane ale przypuszczam że to nie wystarczy, konstrukcja jest dość ciężka. Masz może jakiś ciekawy schemat sterowania krokowcem w rytm muzyki ?
    Pozdrawiam,
    Marcin[/url]

• #72 16 Gru 2006 17:19
    pietras88
    Poziom 2  

Witam, swietny projekt! Mam zdjecia ktore moze kogos zainteresuja. Jest to wnetrze pewnej maszyny dyskotekowej typu gobo. Na silniku krokowym jest tarcza z malymi lusterkami, niestety nie mam zdjecia z profilu.
    łagodniejsza wersja
    ruchoma glowa
    ruchoma glowa
    dosc skomplikowana
    http://www.arpa.org/photos/roboscan/

Pozdrawiam!

• #73 10 Sty 2007 14:06
    Uszol 1990
    Poziom 29  

witam to co kolega wyrzej przedstawił to duotunel albo super plus
    podobny jest discotech'a miałem w domu jak bede miał jeszcze to zrobie fotki :)

ma ktoś pomysł jak zrobić rotacyjne gobosy? może autor podpowie coś :)
    pozdrawiam

• #74 10 Sty 2007 14:24
    elektronik8
    Poziom 19  

To co na focie to jest sprzęt francuskiej firmy TRIX

• #75 11 Sty 2007 20:30
    c++
    Poziom 22  

witam,
    projekt bardzo fajny, możesz na ta głowę założyc kamerkę i nagrywać imprezke.
    Ocena 5+/6+PZDR

• #76 11 Sty 2007 20:30
    c++
    Poziom 22  

witam,
    projekt bardzo fajny, możesz na ta głowę założyc kamerkę i nagrywać imprezke.
    Ocena 5+/6+PZDR

• #77 09 Cze 2008 22:35
    mixerrap
    Poziom 12  

Witam poszukuje schematu do odłączania zasilania sterownika DC gdy zanika myzyka czy posiada ktoś takie coś ??