Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stihl FS44 - jak zdemontować sprzęgło.

31 Paź 2013 17:51 6228 4
 • Poziom 11  
  Witam. Potrzebuję zdjąć całkowicie sprzęgło z kosy stihl fs44. Mam już prawie wszystko gotowe, obudowy pościągane, wałek zdjęty, ten bęben sprzęgła również. Udało mi się również zdjąć sprzęgło w postaci dwóch elementów ciernych połączonych sprężynkami. I Tutaj się zatrzymałem. Ponieważ te elementy są osadzone na tulejce z dwiema ramionami i właśnie o tą tulejkę mi chodzi. Nie mam pojęcia jak ją zdemontować. Nie ma tam ani żadnej śruby ani niczego, próbowałem również metodą zablokowania wału i próbowania odkręcenia tego lecz wszystko bez skutku. Koledzy, czy ktoś z was demontował już sprzęgło w tej kosie łącznie z tą tulejką ? Jeśli tak proszę bardzo i poradę.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 11  
  Dziękuje Ci bardzo kolego ! Wcześniej miałem obawy żeby tego nie uszkodzić ale teraz jak powiedziałeś zrobiłem tak konkretnie i poszło ;) Jako Ciekawostkę na koniec zamieszczam zdjęcia tłoka i cylindra. Właśnie aby dostać siędo tych elementów musiałem zdjąć tą tulejkę ;) Stihl FS44 - jak zdemontować sprzęgło. Stihl FS44 - jak zdemontować sprzęgło.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 11  
  Ciężko stwierdzić ;) kupiłem za grosze na ryneczku tą kose akurat jako "nieodpala" ;) W każdym razie dziękuje kolego za pomoc ;)