Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicja 1.6 w trakcie jazdy się blokuje

31 Paź 2013 19:20 2568 16
 • Użytkownik usunął konto  
 • Texa PolandTexa Poland
 • Poziom 17  
  a co się dzieje przy jeździe na benzynie? Aby instalacja gazowa działała, auto musi przede wszystkim latać bezproblemowo na benzynie, inaczej jest to zabawa w chowanego.
 • Texa PolandTexa Poland
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 17  
  no to pierwsze, to sprawdzenie stanu samochodu na benzynie, włącznie (a w zasadzie głównie) z diagnostyką VCDS-em. Powinny być jakiekolwiek błędy zanotowane przy takich wygłupach samochodu. Jest szansa, że rozwiązanie tych problemów rozwiąże problemy w ogóle.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 17  
  Dopiero teraz uświadomiłem sobie ze diagnozowanie komputerem Felicji to trochę strzelanie do komara z armaty - za stary samochód na zaawansowana samo diagnostykę układu wtryskowego.

  A pamiętasz może symbol sterownika silnika jaki masz w aucie?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 17  
  w silnikach benzynowych, jeśli komputer ECU zajmuje się zarówno dawkowaniem paliwa i generowaniem iskry w cylindrach, nie mówi się, że samochód ma układ zapłonowy i układ wtryskowy (przez analogię do silników gaźnikowych, gdzie był odrębny układ zapłonowy i odrębny układ dawkowania paliwa), tylko przyjmuje się, że układ wtryskowy zajmuje się wszystkim.

  W tym przypadku nie można zatem napisać, że z układem wtrysku benzyny jest wszystko w porządku, bo najprawdopodobniej ma on problemy albo z ustalaniem stanu chwilowego silnika (wtedy problem będzie po stronie czujników typu czujnik położenia wału, czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym, przepływomierz itp), albo ma problemy z generowaniem w określonych sytuacjach właściwych impulsów sterujących pracą silnika, pomimo tego, że sygnały z wszystkich czujników ma poprawne.

  U Ciebie wygląda to tak, jakby z jakiegoś powodu odcinał zapłon (a prawdopodobnie także i wtrysk paliwa - inaczej mogłoby być słychać detonacje niespalonego paliwa w rozgrzanym wydechu - czy coś takiego ma miejsce?), po czym po jakimś czasie komputer odnajduje się w rzeczywistości i powraca do pracy.

  Czy taka przerwa w pracy kiedykolwiek zdarzyła się np. na wolnych obrotach?

  W jaki sposób przeprowadzałeś adaptację przepustnicy?

  Czy masz we właściwy sposób wyregulowaną linkę gazu?

  Kiedy ta usterka się pojawiła? W jakich okolicznościach?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 17  
  zakładam, że adaptacja poszła wg procedury z RossTech Wiki :)

  linka w pozycji biegu jałowego ma luz, tak?

  a czy przypadkiem nie wyczyściłeś za bardzo styków w kopułce rozdzielacza, tak, ze pojawiła się druga przerwa w układzie WN?

  pisałeś, że adaptowałeś przepustnicę bo cośtam innego się działo. Ta pierwsza choroba przypałętała się kiedy?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 17  
  jeśli zrobiłeś tak, że wyczyściłeś dziurę (zrobiłeś szczelinę) pomiędzy palcem rozdzielacza a którymś z portów, może się srać.

  w ustawieniu linki gazu w benzyniakach sterowanych linką ważne jest to, by pozwalała ona osiągnąć przepustnicy położenie biegu jałowego. Czasem linka jest tak wyregulowana, że robi za ręczny gaz, nie pozwalając wrócić przepustnicy do położenia biegu jałowego - ECU jest w stanie wykryć taką sytuację i może się niepokoić (choć wątpię, że to u Ciebie ma miejsce, warto i to sprawdzić) - luz nie musi być ogromny, ale dobrze widzieć, że jest...

  Dodano po 7 [minuty]:

  na działanie układu WN w samochodzie wilgoć ma bezapelacyjny i podstawowy wpływ.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 17  
  a sprawdzales w jakim stanie są kable WN i sama kopułka? dobry test - uruchomić samochód nocą i zajrzeć pod maskę - ja już w jednym aucie miałem kable WN w wersji BlueDiscoBanjo - iskry latały wszędzie tylko nie do cylindrów.

  odnośnie kopułki to sprawdź jej stan zużycia, czy nie ma śladów nadpaleń korpusu izolatora, może tam też są gdzieś przebicia
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 15  
  Miałem kiedyś taki przypadek w Volvo 440. Problemem była skraplająca się woda w kopułce. Nie wiem skąd się tam brała. Rano czyściłem do sucha i jeździłem cały dzień a następnego rana znowu to samo. Ustąpiło gdy kupiłem nową kopułkę z brązowego bakelitu i uszczelniłem silikonem. Poradziłbym Ci zmierzyć oporność przewodów WN - te z kopułki do świec powinny mieć podobny opór (2 kohm ???) a ten główny to trochę mniej. Często przepalają się w miejscu mosiężnego zakończenia z żyłką (jest to chyba włókno z węglem?). Jak masz możliwość to podmień cewkę. Jak będzie wilgotno i objaw będzie się nasilał to podgrzej dobrze cewkę opalarką i wtedy sprawdź (Nie za mocno do 80 st. C max).