Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G - Wymiana sterownika centralengo zamka

bald_man 31 Paź 2013 20:42 4533 6
  • #1 31 Paź 2013 20:42
    bald_man
    Poziom 14  

Witam

Sprawa wygląda tak, bo nie mogę znaleźć nic na sieci.

Kable w kalpie bagażnika ze starości się połamały zrobiły zwarcie i upaliło ścieżki w sterowniku zamka centralnego.
    Efekt był taki, że kluczykiem ani guzikiem pilota nie dało się nic zrobić. Po wymianie bezpieczników auto reagowało na pilota mignięciem kierunkowskazów.

Zakupiłem używany sterownik zamka centralnego. Niestety nie przewidziałem tego że odbiornik radiowy jest tam i nie reaguje na pilota.
    Z kluczyka wszystko działa, z pilota zero reakcji, kodowanie poprzez włączenie stacyjki i naciskanie guzika nie działa.
    Mam stary sterownik czy trzeba przelutować jakąś kość, czy może OP-Com da się coś zdziałać??

0 6
  • #2 31 Paź 2013 21:11
    dareio1867
    Poziom 11  

Witam sterownik czentralnego zamka jeśli jest on orginalny to jest zabezpieczony kodem PIN którego zapewne nie posiadasz. Daj jakiemuś elektronikowi moze on da redę to zgra z twoimi pilotami. pozdrawiam

0
  • #3 31 Paź 2013 21:15
    bald_man
    Poziom 14  

A więcej wskazówek. Bo mam programator, stacje lutowniczą tylko nie wiem jak to ugryźć. Mam stary sterownik z upalonymi ścieżkami (może tylko tyle jest w nim zepsute to postaram się naprawić).
    Myslałem że w OP-Com jest jakaś adaptacja kluczyka i ma śmigać.

0
  • #4 31 Paź 2013 22:29
    mako110
    Poziom 21  

Do tej operacji nie potrzebny jest pin!! zobacz op-com koduje piloty i możesz podejrzeć czy pilot działa poprawnie.......

0
  • #5 31 Paź 2013 22:37
    bald_man
    Poziom 14  

Piloty mam sprawne (auto ojca), tylko spalił się sterownik zamka centralnego (ten umieszczony pod nogami pasażera). Kupiłem na alledrogo sam sterownik i chce dopasować kluczyki.

Dzięki za info to zerknę w OP-Com za tymi ustawieniami. Zna ktoś procedurę co tam trzeba zrobić. Bo ja mam Audi i VW a Opla ma ojciec i bardzo rzadko cokolwiek mu robię z diagnostyki. Dlatego za bardzo nie wiem jak to się może tam nazywać.

0
  • #6 31 Paź 2013 23:11
    mako110
    Poziom 21  

Wchodzisz w centralny zamek i tam masz wszystko co potrzeba...

2
  • #7 13 Lis 2013 12:27
    bald_man
    Poziom 14  

Wszystko zrobione, tak jak pisaliście dało się zrobić to poprzez program. Dzięki za pomoc

1