Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer 28Z023 - Nie grzeje

31 Paź 2013 21:06 3555 9
  • Poziom 10  
    Witam. Kilka tematów podobnych widziałem jednak w tym żelazku jakoś to inaczej w środku wygląda. Po podłączeniu do prądu na rączce zaczyna migać czerwona dioda, a żelazko nie grzeje. Prosiłbym o wskazówki co można sprawdzić w tym sprzęcie i ewentualnie gdzie. Kilka fotek środka:

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    sprawdź bezpiecznik termiczny oraz czy nie jest przepalona grzałka. Bezpiecznik kosztuje grosze...
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Rozumiem, tylko proszę o wskazówki w których miejscach miernikiem sprawdzić przejścia?

• Specjalista AGD
    Proszę :

W nr 2 i 3 musisz zdjąć koszulki.. Pod nimi będą bezpieczniki , które musisz sprawdzić czy mają przejście..
    Jeżeli jeden nie będzie miał przejscia to git.. Wymieniasz i jest okey..
    Natomiast jeżeli dwa będą uszkodzone to juz gorsza sprawa..
    Ale by nie zapeszać najpierw zmierz przejscia na stopie według powyższego rysunku..
  • Poziom 10  
    Niestety oba są spalone. Parametry 240v i 10A każdy. Rozumiem że to oznacza pewnie problem z termostatem, a tym samym wymianę całego spodu. Pewnie taniej będzie kupić nowe żelazko.
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Według mojej opinni warto zainwestować w nowe zelażko.. Ten model , jak i wiekszość z elektronicznymi termostatami są bardzo awaryjne a ich naprawa często jest nieopłacalna.. (polecam Philipsy)
    Jednakże powyższy problem dotyczy uszkodzenia termostatu.. Na stopie znajduje się czujnik , który być może uległ uszkodzeniu, w co wątpie.. Bardziej obstawiam na elektronikę w rączce.. Jednakże tutaj moje kompetencje się kończą, gdyż ja w ostateczności wymieniam całą elektronikę bez poszukiwania poszczególnych w nich usterek..
  • Poziom 10  
    Ok to co można kupić jak tak np z takiego Philipsa?
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Ja osobiście polecam model GC4410
    naprawde porządne zelażko , dobrze wykonane i o ile jest regularnie odkamieniane praktycznie niezniszczalne.. A ewentualne usterki mozna łatwo i tanio usunąc..
    A przy tym nie jest drogie..
  • Poziom 10  
    Jeszcze raz dziękuje, zaraz zamawiam :-)
  • Poziom 1  
    Witam,jestem świeżo po rozkręceniu żelazka wg schematu objawy nie grzeje czerwona dioda miga , po sprawdzeniu bezp. termicznych grzałki i termistora zaciekawiła mnie (konektor połączeniowy) sterowanie z pokrętłem płytką na której jest przekaźnik i co pod izolacją woda - przeczyściłem styki wtyczki i gniazda (ewidwentnie zaśnieżałe) i po podłączeniu zasilania żelazko ożyło.Żelazko używałem 5 lat. Usterka prosta czas poświęcony 1 godzina + 2 browary :D