Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie 3 gniazdek telefonicznych

klaudio1983 31 Paź 2013 21:12 1383 6
  • #1 31 Paź 2013 21:12
    klaudio1983
    Poziom 1  

Witam

Mam w mieszkaniu 3 gniazdka telefoniczne, od każdego gniazdka idzie bezpośredni kabel do jednego pomieszczenia, w tym pomieszczeniu jest główny kabel telefoniczny. Kable te sa 4x2 cztery pary (niebieski bialy, brazowy bialy, zielony bialy, pomaranczowy bialy).

I teraz jest pytanie jak podpiąć te 3 kable do tego jednego głównego żebym miał sygnał w gniazdku w każdym pokoju. Nie wiem, sa jakieś specjalne skrzynki czy cos takiego??

Dzięki za odpowiedz
    Pozdrawiam :D

0 6
  • #3 31 Paź 2013 21:37
    diodak1000
    Poziom 9  

Kabel z pierwszego pinu gniazda do pierwszego pinu gniazda drugiego, trzecieg itd., kabel drugiego pinu do drugiego itd. Proste.

0
  • #4 31 Paź 2013 22:18
    dipol
    Poziom 33  

do telefonu ...gadania tak.... do internetu i dużych prędkości źle ...poczytaj w moich postach...dajemy do pierwszego gniazdka gdzie internet...z filtru łączymy telefony /pozostałe gniazdka...przy takim połączeniu spada prędkość .... do 2Mb może być...

-1
  • #5 01 Lis 2013 18:16
    Jack14
    Poziom 37  

Kolega zadał pytanie, czym można zakończyć i jak podłączyć przewody z trzech pomieszczeń tak by działały w nim telefony? Dlaczego zaraz o filtrach czy internecie?
    Zakładam, że instalacja do pomieszczeń została wykonana kablem UTP i jeśli faktycznie w tych "pokojach" ma być tylko telefon to szkoda instalować coś ponad to co "schowa" wszystkie przewody i będzie estetycznie wyglądać.

0
  • #6 02 Lis 2013 20:41
    dipol
    Poziom 33  

Jack14.....czy rozumiesz o czym napisałem ...robi się tak żeby i z internetem nie było problemów...ja wtrąciłem uwagę co będzie jak będzie korzystał także z internetu....powinieneś wiedzieć co się będzie działo z impedancją Z ,rośnie się WFS i maleje prędkość...pomiary się kłaniają np Shark-em. ADSL to sygnał WCZ.
    73!

0
  • #7 04 Lis 2013 18:28
    Jack14
    Poziom 37  

Kolego @dipol mam tego świadomość tylko dlaczego zawsze lub (prawie zawsze) sprowadzasz proste pytania do bardziej złożonych.
    Nikt tutaj nie pytał o transmisje danych tylko o zwykły telefon w trzech pomieszczeniach.
    Rozumiesz?

0