Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP Home Edition - Windows XP Home Edition Updates

31 Paź 2013 21:48 4956 14
  • Poziom 9  
    Witam, od ok. miesiąca mam problem z aktualizacją w Windowsa XP nie mogę pobrać aktualizacji z update.microsoft.com oraz automatycznie jeśli taka informacja mi się wyświetli, kod błędu to 0x80246008, próbowałem Microsoft ich programem usunąć problem ale to nic nie dało nie potrafi ten program usunąć błędu, jakieś tam opcje nie pamiętam jakie uruchamiałem przez Start->Uruchom ale to też nic nie dało a na dodatek nie mogę zmienić aktualizacji na automatyczną, mam te opcje zablokowane jak widać na zdjęciu, jak można ten problem naprawić?

• Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Moderator - Komputery Serwis
    Używasz jakiegoś Firewall'a?.
    Jakiegoś antywirusa?.
    Wyłącz jedno i drugie i spróbuj włączyć aktualizację.
    Jakie uruchamianie wybrane w msconfig?. Normalne, selektywne?.
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Poziom 12  
    Przeskanuj sprzęt Kaspersky Virus Removal Tool
  • Poziom 9  
    Mam norton internet security 2013 nie używam żadnego Firewall'a, msconfig mam ustawione selektywne zmieniłem na normalne ale się po restarcie nie zmieniło się ale za to zwiększyła się zapotrzebowanie na pamięć oraz zużycie procesora, SP3 mam już zainstalowane już dawno, nie miałem problemów żadnych jakieś 3-4 miesiące temu, dostałem info po prawej stronie na dole ekranu że jest gotowa aktualizacja i ją pobierałem i dość szybko a teraz jakieś kombinowanie zmienianie, ustawianie nie wiem po co jak wszystko działało dobrze tylko że nie pobiera, czytałem na elektrodzie że inni też mają problemy z pobieraniem a może Microsoft się już wypina na użytkowników Windowsa XP i chce ich zmusić do przejścia na Windows 8 co najśmieszniejsze dostałem informacje aby pobrać ze strony Microsoft aktualizacje na Windows 8 jedną lub dwie, pobrałem sobie te aktualizacje ręcznie kilka ale resztę nie mogę znaleźć.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    U mnie opcje można zmienić. Przeskanuj PC za pomocą MBAM - pełne skanowanie po aktualizacji bazy wirusów - usuń wykryte zagrożenia. Użyj AdwCleaner opcja scan and clean. Daj też oba logi z OTL zaznaczając dodatkowo infekcja LOP i Purity oraz wszyscy użytkownicy.
  • Poziom 9  
    Nic to nie pomogło to chyba u nich jest coś z serwerami bo na laptopie też nie mogę pobrać aktualizacji ze strony Microsoft oraz z automatu, chyba czas się pożegnać z Windows XP.
  • Poziom 12  
    michal4152 sprawdziłem i masz rację co do tego że to jest wina Microsoftu . Znajomy ma Windows XP Home Edition i ma ten sam problem co Ty. Ja mam Windows XP Professional i jak na razie aktualizacje pobieram bez problemu

Dodano po 5 [minuty]:

może dlatego że mieszkam w Niemczech to inaczej mnie traktują?
  • Poziom 9  
    Zainstalowałem Internet Explorer 8 na laptopie i po chwili aktualizacje zaczęły się pobierać ale już w wyszukiwaniu aktualizacji witryna Microsoft Update nie potrafił wyszukać szukał szukał szukał i prędzej pobieranie szło niż szukanie, ale mi chodziło o automat to akurat działa, natomiast na PC szukam jakiegoś rozwiązania, najlepiej jak by przywrócić aktualizacje na automat na PC tylko jak? jak nie mogę nic zmienić....
  • Poziom 9  
    Udało mi się odblokować i ustawić aktualizacje (Automatyczną) ale w Usługach nie ma Usługa inteligentnego transferu w tle (BITS) co blokuje mi łączenie się aby pobrać, skorzystałem z porad moderatorów Microsoft a że ktoś miał taki problem to spróbowałem go rozwiązać ale tylko udało mi odblokować a Usługa inteligentnego transferu w tle (BITS) już nie mogę włączyć ani przez Wiersz polecenia lub Uruchom...

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/fo...eb?msgId=f3ecac56-fe92-48c8-a270-d66e65a1fd54

• Pomocny post
    Poziom 10  
    Jeżeli brak jest usługi BITS na liście usług należy:

1. Wykonać ponowną instalację usługi: Rozwiązanie/Metoda 2 -Brak usługi inteligentnego transferu w tle -jak tu: http://support.microsoft.com/kb/883614/pl (zwykle wchodzi w grę opcja użycia płyty z systemem), może podczas instalacji z płyty wywalić jakiśtam błąd że nie możne zainstalować jakiegośtam pliku dll, ale należy kliknąć ok (lub zakończ lub zamknij - nie pamiętam)

2. wykonać następujące kroki:

1) Skopiować to polecenie: Regsvr32 %windir%\system32\qmgr.dll
    wejść w start/uruchom i wkleić je, kliknąć OK i na koniec też OK
    2) Skopiować to polecenie: regsvr32 %windir%\system32\qmgrprxy.dll
    wejść w start/uruchom i wkleić je, kliknąć OK i na koniec też OK

Uruchomić ponownie komputer

Po uruchomieniu na liście usług powinna już być „usługa inteligentnego transferu w tle” (kliknąć na nią prawym i wybrać Uruchom) i z aktualizacjami nie powinno być problemu
    ;)
  • Poziom 9  
    Dzięki teraz działa tylko coś za szybko to nie wyszukuje jak kilka miesięcy temu ale wyszukało i zainstalowało się bez problemu.
  • Poziom 9  
    A może ktoś wie jak włączyć Usługi kryptograficzne? próbowałem uruchomić dzięki temu poradnikowi od Microsoft http://support.microsoft.com/kb/958050/pl ale nie pomaga.

Problem rozwiązany, miałem włączoną opcję To konto a po przełączeniu na Lokalne konto systemowe działa.