Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 2 1.9JTD Jakie Webasto? Pomysł na ogrzewanie

dj_mati 31 Paź 2013 22:02 1797 4
  • #1 31 Paź 2013 22:02
    dj_mati
    Poziom 23  

Witam. Mam takie autko. Odkąd je mam w zimę mam problem z ogrzewaniem. Od razu zaznaczam że termostat i inne rzeczy są sprawne. Poprostu mało pali=mało strat=słabo grzeje. W mróz około 15-20 stopni po przejechaniu 10km - 15km nie wystarczy aby sam silnik się nie rozgrzał do zadanych 90st... a gdzie dopiero kabina:) myślałem już nad grzałkami itp ale wg mnie to badziew.wpadłem na pomysł aby zastosować obojętnie jakie webasto byle analogowe (sam piec, wiadomo 12V diesel mokre) i podłączyć je tak aby dopiero po uruchomieniu silnika można było je włączyć. nie potrzebna wtedy pompa wody. i nie ma zagrożenia że webasto pochłonie mi ostatnie wolty do uruchomienia silnika. Co mi z tego jak silnik będę miał ciepły jak go nie uruchomię:) chcę to zrobić po kosztach. auto z rocznika 2000, ruda się pokazuje na podwoziu (o dziwo tylko na połączeniu podłoga próg - progi zdrowe).Co o tym myślicie? może macie jakieś inne pomysły? nie mam zamiary ładować do tego auta 2-3tyś na webasto na pilocik...

• #2 01 Lis 2013 08:58
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Kup thermo topa z pilocikiem lub D3W z vectry B.
    Nawet nie próbój nic zmieniać w dogrzewaczu bo spalenia auta jest realne.

• #5 09 Lis 2013 01:26
    zdybek81
    Poziom 2  

Witam !! dobrym rozwiązaniem był by Piecyk webasto dw 50 , ma w sobie pompe wody i paliwa , koszt ok 500zł tel:602-872-142

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME