Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZELMER 586,5 - Konstrukcja mechanizmu napędu

HONDACX 01 Lis 2013 00:06 1716 2
  • #1 01 Lis 2013 00:06
    HONDACX
    Poziom 13  

Witam forumowiczów.
    Dostałem dziś maszynkę do mięsa ZELMER 586.5.
    Kobieta która mi ją oddała nie mogła sobie z nią poradzić narzekając na to, że nie mieli mięsa i jakoś strasznie hałasuje. .
    Zauważyłem że w środku przekładni z wieloklinem coś jest ułamane. Wydłubałem to i okazało się, że jest to pozostałość po sprzęgle ślimaka. Wygrzebałem tę pozostałość i teraz zastanawiam się nad tym czy w elemencie z którego wydłubałem pozostałości po sprzęgle ślimaka nie brakuje jakiejś sprężyny (chodzi mi o powodowanie pewnego docisku całego ślimaka z nożykiem do sitka).
    Jak to jest skonstruowane i czy jest to połączenie tylko na wtyk a może właśnie czegoś brak i Was proszę o pomoc.
    Jeśli to jest tylko połączenie na wieloklinie to co powoduje docisk noża do sitka.

1 2
  • Pomocny post
    #2 01 Lis 2013 00:28
    Tommy82
    Poziom 39  

Nóz do sitka dociska materiał mielony.
    Tak sitka jak noże się ostrzy. Muszą byc dopasowane jak się zużyły to nie będą cięły (muszą trzymać płaszczyzny) i różne białe ścięgna etc będą przytykać sitko.
    To sie dzieje jak duzo mieliła na jednym sitku bo taki zestaw się teoretycznie sam ostrzy ale jak potem da się inne sitko może się okazać ze nie pasuje sitko do noża.
    Podobny efekt da skrzywiony ślimak który mógł się skrzywić pod wpływem tego co złamało sprzęgło.
    zawsze można do napędu dokupić nowa maszynkę.

0
  • #3 01 Lis 2013 01:25
    HONDACX
    Poziom 13  

Właśnie skończyłem składanie maszynki.
    Wszystko chodzi jak należy.
    Wałek i ostrze teraz chodzi jak należy i nic nie szoruje.
    Dzięki za wyjaśnienie.
    Jednak to jeszcze nie czas na wymianę tej maszynki, jeszcze troszkę posłuży.

Wynikiem takiej pracy było pozostawienie kawałka plastyku ze sprzęgła który połączony jest ze ślimakiem. Tak jak wyżej napisałem - wałek chodzi teraz równo i jest wszystko w porządku.
    Dziękuję. :D

0