Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

włącznik ciśnieniowy Omnigena schemat

R2G 01 Lis 2013 10:11 11088 4
  • #1 01 Lis 2013 10:11
    R2G
    Poziom 2  

Witam

Mam do podłączenia włącznik ciśnieniowy Omnigena. Z jednej strony jest zasilanie a z drugiej silnik pompy. Gra naszej reprezentacji ma więcej wspólnego z piłką nożną niż ja z elektryką a hydraulik twierdzi iz poniższy schemat jest dla niego nie do końca precyzyjny:

Czy dla kogokolwiek jest on na tyle oczywisty aby przypisać do cyferek przewody fazowe i ochronne od zasilania i pompy?

3 4
  • Pomocny post
    #2 01 Lis 2013 12:19
    msgow
    Poziom 27  

Witam
    Przy silniku na 230V podłączamy;
    - fazowy L do powiedzmy nr 1
    - neutralny N do 4
    - miedzy 2 i 3 podłączamy przewody silnika powiedzmy czrny/brazowy do 2 ; niebieski do 3.
    A żółtozielony PE do listwy poniżej gdzie zaciski oznaczone są tak:

Ochronny PE od sieci zasilającej też tam pod druga śrubę.
    Pozdrawiam.

4
  • #3 10 Lis 2013 22:12
    R2G
    Poziom 2  

Witam

Pompa głębinowa została podłączona zgodnie z otrzymanymi wskazówkami od msgow. W międzyczasie znalazłem jednak filmik (od 1min30s):
    http://www.youtube.com/watch?v=l-d8hvZ4tiA
    i tam schemat podłączenia jest nieco inny. Czy przyjmując iż jeden z nich jest błędny może to mieć jakiś negatywny na działanie pompy (mniejsza wydajność, lewe obroty)?

Pozdrawiam.

0
  • #4 11 Lis 2013 12:23
    msgow
    Poziom 27  

Witam
    W tym filmie facet trochę niepotrzebnie namieszał w podłączeniach. Połączenie tak jak ja poleciłem jest jak najbardziej prawidłowe.Fazowy brązowy zasilania z brązowym silnika. Znaczenia nie ma żadnego ale jakiś porządek trzeba zachować.
    Na obroty ani moc nie ma się w tym przypadku żadnego wpływu.
    Pozdrawiam.

1
  • #5 11 Lis 2013 17:49
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Według mnie kolega dobrze doradził ,zewnętrzne są zasilające ,sam na początku filmu pokazał który kabel jest od silnika a który od zasilania.

0