Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przewody głośnikowe z prawdziwego OFC - jakie?

01 Lis 2013 16:09 3075 9
  • Poziom 8  
    Witam :)

Szukam jakichś w miarę tanich, ale dobrych kabli głośnikowych do auta.

Wiem, wiem... Temat rzeka, najlepiej brać OFC... Ale... OFC, o którym piszą sprzedawcy z Allegro, nie zawsze jest OFC, tylko później często się okazuje, że to jest OFC CCA, czyli aluminiowe przewody pomalowane na miedziane...

Zmieniam kilka rzeczy w audio w samochodzie i chciałbym zrobić porządek z kablami. Głośniki przednie zasilane z bagażnika wzmacniaczem, sygnał na głośniki dzielony aktywnie. Tylne głośniki wyleciały, bo tylko psuły wszystko ;) Została tylko skrzynka w bagażniku. Z racji, ze kable muszę ciągnąć aż do bagażnika, chcę dać trochę grubsze przewody. Chcę puścić 2,5mm2 na tweeter i 3,5mm2 na midbass.

Z racji, że ostatnio, jak kupowałem przewody do głośników, dałem się nabrać na chwyt marketingowy i kupiłem kable Voice Kraft :evil: , które nawet ciężko było polutować :evil: :evil: , teraz już nie chcę popełnić takiego błędu ;)

Czy ktoś mógł by mi polecić jakieś zaufane firmy kabli wykonanych z prawdziwego OFC? Drugą sprawą jest, że kable powinny być w miarę miękkie, bo będę je wciagać do drzwi i nie chciałbym, żeby się zaraz złamały na wysokości zawiasu od otwierania drzwi ;)

Dodam, ze cena też jest w tym wszystkim istotna. Znalazłem przewód Prolinka i wydaje mi się, ze to już będzie prawdziwe OFC, ale przekroje o które mi chodzi, już kosztują parę zł za metr... Może jest coś tańszego, ale też dobrego? Nie chcę płacić za firmę, tylko za dobry przewód ;)

Dzięki za pomoc :)
    POZDR!

Dodano po 4 [godziny] 16 [minuty]:

Nikt nic? Nie ma nic wypróbowanego, nie kosztującego fortuny, ale dobrego do auta?

Są jakieś dobre tanie marki przewodów nadających się do instalacji w CA? Chodzi mi o konkretne marki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Teraz większość to alu, musisz się przejść do sklepu stacjonarnego na pewno coś znajdziesz. NO i nie licz że za metr zapłacisz 3zł.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kupuję na balledro thomsona ,sprawdzona jakość i dobra cena.
  • Poziom 8  
    A czy ktoś próbował przewody głośnikowe SinusLive? Czy to już nie jest CCA OFC? Czy nie są jakieś mega sztywne? Chodzi o to, czy nie popękają zaraz od zginania przy otwieraniu drzwi?

No i bardzo by mi zależało na informacji jakie są orientacyjne wymiary zewnętrzne przewodów 2x 2.5mm2 i 2x4mm2. Będę musiał je przepchnąć przez dość ciasne szczeliny przy drzwiach i nie wiem czy mi się zmieszczą... :/

O ile mam w domu przewód 2,5mm2 i mogę w przybliżeniu oszacować, że przewód SinusLiva będzie podobny, to czy któś mógłby mi podać przybliżone wymiary przewodu 2x4mm2?

Bardzo dzięki :)
  • Poziom 26  
    A po co Ci 2x4 mm2? 2x2,5 mm2, to bardzo duzo i z bardzo duzym zapasem.
  • Poziom 8  
    No właśnie na zapas ;) No chyba, ze przesadzam strasznie ;) 2,5mm2 miałem przewody jak zasilałem zestaw przedni z radia. A teraz jak lecę z bagażnika z wzmacniacza i i tak chcę zmienić przewody, to już wolę je położyć i o nich zapomnieć, nawet jakbym kiedyś chciał wstawić mocniejsze głośniki. Z drugiej strony jednak, jeśli dzielę pasmo muzyczne aktywnie i jeden przewód ze zwmacniacza wychodzi tylko do jednego głośnika, to może jednak wystarczy 2.5mm2... sam już nie wiem. Docelowo na midbass chcę założyć Carpowera Predatora, albo coś o podobnych parametrach. Jest on według mnie dosyć mocożerny ;) Stąd myślę nad kablami 3.5-4.0 mm2

Czy 2.5mm2 i tak wystarczy na to? Czym zasilić w takim razie tweeter? Też 2,5mm2? Czy zejść do 1.5? Tweeter to Carpower DT 284. Ni chcę już wymieniać kabli później po prostu...
  • Poziom 26  
    2,5 na woofer i 1,5 na tweeter jest wystarczajaco, ze ho ho.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    I to, że tego przewodu będzie kilka metrów (od wzmacniacza w bagażniku, do przedniego zestawu w drzwiach), nie będzie przeszkadzać? Będzie to w stanie przekazać 80-100W RMS na głośnik? Czytałem kilka razy, ze cieńsze kable mogą obcinać niskie częstotliwości- jeśli chodzi o głośnik midbasowy A wysokotonowiec też nie zagra jak trzeba, jeśli będzie mieć za cienkie przewody.

Jest jakaś zależność długości przewodu, do jego przekroju (rezystancji) i do mocy jaką ma przekazywać?
  • Moderator CarAudio
    Poczytaj o prądzie przemiennym i przewodach ... w takim czajniku masz 2kW na 70 cm przewodzie i zobacz jaki ma przekrój żyła ;)