Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć te komputery w celu wymiany plików?

01 Lis 2013 15:04 819 8
  • Poziom 24  
    Witam. Mam w domu 4 komputery stacjonarne które są podłączone do routera. Co zrobić bym mógł wymieniać między nimi pliki? Na trzech jest Windows 7, a na 1 Windows XP.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witam.
    Musisz mieć wszystkie komputery w tej samej grupie roboczej (jak wejdziesz w otoczenie sieciowe to muszą być widoczne), później musisz udostępnić foldery z których chcesz wymieniać pliki i gotowe ;)
  • Poziom 24  
    No dobra. Wszystkie już dodane. W sieci są widoczne. Potem sprawdzę czy działa przesyłanie plików.

Dodano po 3 [minuty]:

No dobra. Niby są widoczne ale podczas gdy chce wejść na drugiego kompa pojawia się

System Windows nie może uzyskać dostępu do (nazwa kompa na który chce wejść)
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Musisz użyć kreatora sieci (to windowsowskie narzędzie) jak masz taki problem.
  • Poziom 24  
    A dokładniej? W usługach serwer jest na wszystkich włączony. Wszystkie kompy się też widzą.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Masz na nich udostępnione pliki albo foldery?
  • Poziom 24  
    Udostępniłem jeden z dysków i nic. Jeszcze gdy chcę wejść pokazuje komunikat by wpisać nawę użytkownika i hasło.
  • Poziom 24  
    Na jednym komputerze uruchom konfigurator sieci i tam wybierz, że chcesz utworzyć sieć w domu lub małej firmie. Postępuj według kreatora i musi działać.
  • Poziom 24  
    O konfigurator sieci Ci chodzi. Dobra włączam go.

Dodano po 3 [minuty]:

Dobra jestem w centrum sieci i udostępniania. Ale gdzie dokładniej była ta opcja. Pamiętam że ją widziałem ale nie pamiętam gdzie.

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Dobra naprawiłem. Trzeba było wejść w centrum sieci i udostępniania i w zaawansowanych ustawieniach udostępniania w zakładce udostępnianie chronione hasłem trzeba było je wyłączyć. Teraz działa wszystko.