Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen xsara I 2000r 2.0 hdi nie działa wentylator chłodnicy

01 Lis 2013 15:33 4278 7
  • Poziom 2  
    Witam Czy ktoś może zna problem mianowicie kupiłem rozbitego citroena xsarę 2.0 hdi z 2000 roku (rozbity prawy przód) po poskładaniu go do kupy okazało się że nie chodzą wentylatory to znaczy jak odepnę czujnik temperatury to pali bezpiecznik większego wentylatora a drugi ten chyba od klimy włącza się gdy zagrzeje się silnik nie włącza sie żaden do tego od przejechania kilku kilometrów włączył sie sygnał dzwiękowy mruga kontrolka temperatury wody i czrwona kontrolka stop wymieniłem czujnik temperatury ale nic nie pomogło może ktoś zna przyczynę i mugłby się ze mną podzielić informacjami ..!! a jeszcze jedno zamieniły mi się kontrolki ręczny z ciśnieniem oleju....
  • Poziom 2  
    przekażniki są w obudowie wentylatorów sprawdzałem na pierwszy rzut oka wszystko ok
  • Poziom 28  
    Po przejechaniu kilku kilometrów nie powinien włączać się wentylator przy sprawnym układzie chłodzenia ani żadna kontrolka czy sygnał.Sprawdż czy otwiera ci się termostat.Prawdopodobnie pomyliłeś przewody od czujnika oleju z przewodem od czujnika poziomu płynu hamulcowego.
  • Poziom 2  
    Szukałem kiedy odpinam wtyczkę z czujnika temperatury po czwili zaskakuje przekażnik i załącza wentylatory obydwa tyle że jeden z nich nie zdąży się rozpędzić i wywala bezpicznik dodam że nieważne czy wentylator jest podpięty czy nie poprostu jak by przekażnik jeden z trzech robił zwarcie oczywiście próbowałem wymienić ale żadnej reakcji a co do kontrolek to nie pomyliłem kabli ponieważ tak było od początku odkąd kupiłem
  • Poziom 2  
    duży 30a ale próbowałem owinąć drutem dalej sie pali po wyjęciu wtyczki z czujnika temperatury w bloku silnika po chwili odzywa się przekażnik i mały wiatrak zaczyna się obracać natomiast duży zastartuje i pali bezpiuecznik doidam ze wentylator wymieniłem bo myślałemże jest zepsuty ale gdy go odepnę to też bezpiecznik się pali nie mam pojkęcia gdzie szukać