Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen xsara I 2000r 2.0 hdi nie działa wentylator chłodnicy

klapi83 01 Nov 2013 15:33 4893 7
    klapi83
    Level 2  
    Witam Czy ktoś może zna problem mianowicie kupiłem rozbitego citroena xsarę 2.0 hdi z 2000 roku (rozbity prawy przód) po poskładaniu go do kupy okazało się że nie chodzą wentylatory to znaczy jak odepnę czujnik temperatury to pali bezpiecznik większego wentylatora a drugi ten chyba od klimy włącza się gdy zagrzeje się silnik nie włącza sie żaden do tego od przejechania kilku kilometrów włączył sie sygnał dzwiękowy mruga kontrolka temperatury wody i czrwona kontrolka stop wymieniłem czujnik temperatury ale nic nie pomogło może ktoś zna przyczynę i mugłby się ze mną podzielić informacjami ..!! a jeszcze jedno zamieniły mi się kontrolki ręczny z ciśnieniem oleju....
    klapi83
    Level 2  
    przekażniki są w obudowie wentylatorów sprawdzałem na pierwszy rzut oka wszystko ok
    rico37p
    Level 28  
    Po przejechaniu kilku kilometrów nie powinien włączać się wentylator przy sprawnym układzie chłodzenia ani żadna kontrolka czy sygnał.Sprawdż czy otwiera ci się termostat.Prawdopodobnie pomyliłeś przewody od czujnika oleju z przewodem od czujnika poziomu płynu hamulcowego.
    klapi83
    Level 2  
    Szukałem kiedy odpinam wtyczkę z czujnika temperatury po czwili zaskakuje przekażnik i załącza wentylatory obydwa tyle że jeden z nich nie zdąży się rozpędzić i wywala bezpicznik dodam że nieważne czy wentylator jest podpięty czy nie poprostu jak by przekażnik jeden z trzech robił zwarcie oczywiście próbowałem wymienić ale żadnej reakcji a co do kontrolek to nie pomyliłem kabli ponieważ tak było od początku odkąd kupiłem
    klapi83
    Level 2  
    duży 30a ale próbowałem owinąć drutem dalej sie pali po wyjęciu wtyczki z czujnika temperatury w bloku silnika po chwili odzywa się przekażnik i mały wiatrak zaczyna się obracać natomiast duży zastartuje i pali bezpiuecznik doidam ze wentylator wymieniłem bo myślałemże jest zepsuty ale gdy go odepnę to też bezpiecznik się pali nie mam pojkęcia gdzie szukać