Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia J ST26i jaki prąd ładowania w ładowarce ?

01 Lis 2013 15:43 7623 15
  • Poziom 10  
    Proszę o pomoc właśnie tu ponieważ na danym problemie nie poznał się serwis gsm i problem mam nie tylko ja ale również użytkownicy innych telefonów.
    Sony xperia st26i podczas ładowania oryginalną ładowarką dziwnie się zachowuje,
    czasem po dotknięciu ekranu palcem obraz drga, czasem wariuje tak że nie można go obsługiwać. Wciskam coś na ekranie a telefon otwiera co innego, przycisk cofania też nie reaguje albo coś włącza. Problem występuje tylko podczas ładowania, jak ładowarkę odłączę wszystko jest ok.
    Telefon oddałem na gwarancję, trzymali prawie dwa tygodnie,w karcie naprawy wpisali "aktualizacja oprogramowania, obserwacja" android był aktualny,czyli nie zrobili nic.
    Nic też się nie zmieniło jak było tak jest.
    Domyśliłem się że problem może istnieć w prądzie jakim ładuję telefon ponieważ jak bateria jest prawie pusta to problem drgania się powiększa a jak jest bliska 100 % drgań prawie nie ma.
    Podłączyłem inną ładowarkę na próbę od aparatu cyfrowego samsung i eureka, telefon się ładuje a drgań nie ma.
    Oryginana ładowarka:
    Sony Ericsson
    input 100-240V - 50-60HZ 150mA
    output 5.0 VDC. 850mA (jest źle)

Nie oryginalna od Samsunga
    input 100-240V - 50-60HZ 02A
    output 4.4 VDC. 400mA (jest dobrze)

Żeby nie być gołosłownym wrzucam link do filmu jak zachowuje się moja xperia po podłączeniu pod komputer USB w celu podładowania. Jest to laptop Samsunga.
    U kolegi po podłączeniu pod lapka asus problem nie występuje i z tu też pewnie różnica w prądzie ładowania.
    http://www.youtube.com/watch?v=mYYb8InV6lk
    W czym może być problem ?
    Czy można ładować xperię tą nieoryginalną ładowarką, jaki wpływ na telefon może mieć ładowanie tą ładowarką.
    Jeśli ma ktoś oryginalną ładowarkę to proszę podać mi jej parametry, porównam ze swoją.
  • Poziom 13  
    To dość dziwne bo z tego co wiem to wszystkie xperie są ładowane prądem 850mA i nie powinno to stanowić problemu. A ty spróbuj użyć innego przewodu usb jeśli masz ładowarkę z wyjściem usb i kabel usb bo może jest gdzieś źle polutowany i telefon tak reaguje bo gdy prąd przeskakuje między złym połączeniem to telefon raz ma prąd a raz nie i dlatego miedzy innymi wchodzi w ustawienia ładowania.
  • Poziom 10  
    Przewodu drugiego nie mam ale to raczej nie zmieni nic bo w salonie jak go reklamowałem podłączyli pod inną ładowarkę i inny kabelek i było to samo.
    Zauważyłem (to raczej normalne) że podczas ładowania tą z 5V 850mA w opcji ładowania wyskakuje ładowanie AC a jak ładuję tą a 4.4V 400mA wyskakuje ładowanie USB

• Poziom 32  
    Witam !
    Używam Xperii J i nie mam żadnych problemów, ładowarka jest oryginalna (5V/850mA), nie wiem tylko gdzie pokazuje Ci się komunikat "ładowanie AC lub USB - najprostszy sposób to podłączyć ładowarkę z innej Xperii ( tam są takie same ładowarki ) i będziesz wiedział jak się zachowuje !
    Czy dzieje się to samo przy ładowaniu ładowarką i poprzez USB z PC ?
    Kabel jest odłączany więc możesz użyć do podłączenia każdego ze złączem mini i zobaczysz jak wtedy będzie się zachowywała ładowarka !
  • Poziom 10  
    Komunikat pokazuje się w ustawienia/ zarządzanie zasilaniem/ bateria
    Będąc np. w tym ustawieniu jak przytrzymam palec w miejscu to ekran drga w górę i w dół, takie szybkie drgania, oczywiście z podłączoną ładowarką.
    Jak podłączę telefon pod usb w laptopie to już wcale nie można go obsłużyć tak szaleje.
    Z tą drugą ładowarką dobry pomysł, sprawdzę jak znajdę taką lecz w salonie gsm już podłączali inną i było to samo.

• Poziom 32  
    Witam !
    U mnie jest taki sam komunikat - "ładowanie (AC ), zmień sam przewód łączący telefon z ładowarką !
  • Poziom 25  
    Dziwna sprawa. Problem raczej występuje na nieoryginalnych ładowarkach i jest wynikiem z tego co zauważyłem "szumu" elektromagnetycznego (lub czegoś w tym stylu, nie znam się na na elektronice zbytnio). (taśma od dotyku często idzie blisko gniazda ładowania lub koło ścieżki na płycie którą płynie prąd z kabla) Im gorszej jakości ładowarka tym bardziej i więcej telefonów szaleje. Jeśli masz możliwość to sprawdź na tej ładowarce inną xperie J. Dotyk jest oryginalny? (skoro przyjęli na gwarze, to raczej powinien być) Może dotyk Ci się wadliwy trafił i jest bardziej wrażliwy na szum.
  • Poziom 12  
    Miałem podobny przypadek w Samsungu Galaxy Mini - przy oryginalnej ładowarce zero problemów, ładował normalnie, żadnych przygód. Po podłączeniu nieoryginalnej ładowarki (taka uniwersalna, niby do wszystkiego), która na wyjściu miała 5.2 V i 500 mA telefon zgłupiał - ekran latał po wszystkim, włączały się najróżniejsze opcje, ustawienia, galeria, kontakty itp. Zaznaczę, że tą nieoryginalną ładowałem już wiele telefonów i nie było problemów. W moim przypadku pomogła aktualizacja - nie wiem co miała do tego, ale po zaktualizowaniu telefonu do nowszej wersji softu problem zniknął i urządzenie ładowało się pod oboma ładowarkami bez żadnych przeskoków, włączania czegoś itp. Spróbuj iść w tym kierunku, nie zaszkodzi a może akurat pomoże ;)
  • Poziom 20  
    Jak ładuje mojego galaxy s advance taka chinska ładowarka z gieldy to też mam problemy z dotykiem. Ale jak kiedys miałem stara xperie x8 i probowałem ladować ją ta chinska ładowarka to też były zakłucenia na dotyku. Chyba te smartfony nie lubia badziewnych ładowarek ;)
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i zainteresowanie tematem.
    Telefon i ładowarka są oryginalne więc nie ma mowy o jakichś tandetnych zamiennikach. Spróbuje podłączyć inną ładowarka od jotki i zobaczę jak będzie zachowywał się telefon.
    W ostateczności zaniose go znów do serwisu tylko nie mogę się przyznać że na innej ładowarce chodzi dobrze bo mogli by mi anulować gwarancję ;-)
  • Poziom 34  
    Jeśli to coś wniesie do tematu albo kogoś pocieszy to mam te same przypadłości z Xperią Mini Pro (sk17, nie X10 Mini Pro u20i). Na niektórych źródłach zasilania szaleje dotyk. Kabel nie jest winien bo podłączałem do różnych ładowarek z wyjściem USB A tylko o różnych parametrach i różnych producentów i na tym samym kablu z różnymi ładowarkami bywało dobrze lub źle. To czy wykrywa jako AC lub USB zależy między innymi od tego czy do gniazda telefonu prąd dociera tylko pinami V+ i V- czy też D+ i D- a także przez enumerację i negocjacje na porcie. Niektóre źródła mają możliwość oddania 1A na gniazdo. Nie jestem pewien czy właśnie wtedy nie potrzeba takiego kabla gdzie V+ i D+ są połączone ze sobą i V- z D-. Z moich obserwacji raczej wynika że to nie natężenie a właśnie coś w stylu jakości źródła (prawdopodobnie szumu) ma znaczenie przy występowaniu zjawiska szalonego dotyku. Sam zamierzam się z zamiarem spreparowania takiego kabla ze zmostkowanymi liniami zasilania i danych. Może ktoś próbował przede mną? Można takim kablem w teorii szybciej naładować urządzenie, o ile została w nim przewidziana taka możliwość. Standard USB przewiduje 100mA a po negocjacji 500mA. Reszta to udziwnienia producentów i nieudokumentowane zachowania.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Na niektórych może i szaleć ale na oryginalnej ładowarce nie powinien.
    W instrukcji obsługi nie ma wzmianki na ten temat że po podłączeniu źródła zasilania dotyk może działać nieprawidłowo. Uznaje to zatem za wadę.
    Nic też nie pisze na temat podłączania telefonu pod usb w laptopie a jak podłączę to szaleje tek że nie można nic zrobić. Szaleje nie tylko dotyk ale też przyciski dotykowe pod ekranem.
    Jako ciekawostkę dodam choć nie wiem czy już nie pisałem tutaj że u mojego kolegi pod laptopem asus działa prawidłowo i zero szaleństw a na moim samsung szaleje.
    Porty usb mają chyba tyle samo na wyjściu ? więc z czego ta różnica ?
    Na forum android takie same problemy ma dwóch innych użytkowników xperii j i jeden z xperia sola. Problem dotyczy więc większej liczby telefonów, pewnie nie wszyscy to zauważyli a innym nie przeszkadza.
    Jurek91 teraz wszystko jest chińskie, telefony, ładowarka i nawet majtki na tyłku. :D
    Telefon jest sony a ładowarka sony ericsson jeszcze, dziwne.
  • Poziom 27  
    Z jakiej sieci kupiłeś telefon . Xperia j była sprzedawana tylko z ładowarka sony . Być może wiem gdzie leży problem .
  • Poziom 10  
    Telefon jest z sieci T-Mobile. Na ładowarce napisane jest sony ericsson ale z tego co wiem jest to oryginalna ładowarka do tego telefonu.
    Od koleżanki pożyczyłem taką samą ladowarka i problem nadal występował.
    Miesiąc temu moja mama kupiła sobie telefon z rodziny xperia chyba E. Widząc taką samą ładowarkę zaraz podłączyłem pod nią mój telefon i rewelacja, żadnego drgania ekranu, nawet najmniejszego, zero problemu.
    Dodam że ładowarka jest identyczna jak moja 5V 850ma ten sam wzór i producent, co jest grane ?
  • Poziom 34  
    Mają wyprowadzony kabel czy gniazdo USB?