Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 16V - ABS czujnik błąd VAG

01 Lis 2013 16:02 3990 6
  • Poziom 12  
    Address 03 -------------------------------------------------------
    Controller: 6Q0 907 379 G
    Component: ABS 5.7 FRONT V40
    Coding: 00044
    Shop #: WSC 13765
    1 Fault Found:
    00285 - ABS Wheel Speed Sensor: Front Right (G45)
    30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
    taki mam odczyt z vag na początku łapał mi abs nawet na suchym po letkim dotknięciu pedała alw na desce nie włączała się ikona ABS teraz już przy każdym hamowaniu następuje blokowanie się ABS a potem na tablicy wyskakuje mi ABS i się odłącza, dziś przeczyściłem czujniki i po tym jest jeszcze gorzej mam pytanie czy czujnik prawy do wymiany
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    W blokach pomiarowych odczytaj przy jezdzie prędkości poszczególnych kół to bedzie wiadomo jak się zachowuja czujniki. Może byc czujnik, może byc instalacja elektryczna, sterownik.
  • Poziom 12  
    czyli podłączyć vag i w programie wybrać blok pomiarów i tam chyba 1,2, będzie do odczytu prędkości kół jeśli będzie czujnik do wymiany to jakich tam parametrów się mam spodziewać co powinno być źle
  • Poziom 12  
    oki pomiar porobiony pokazuje że na tym kole prędkość jest inna na wszystkich jest naprzykład 14 km/h a na nim skacze raz 6,2, nieraz pokaże właściwą prędkość czyli czujnik do wymiany ??
  • Poziom 12  
    pomocy czujnik wymieniłem i teraz wogóle nie pokazuje prędkości koła odrazu wywala błąd i odłącza ABS, po zamontowaniu starego jest to samu teraz już nie pokazuje prędkości, pomierzyłem kabel czy jest napięcie i normalnie dochodzi jest wszystko dobrze, więc moje pytanie co może być, czy może coś takiego powodować łożysko?? proszę o pomoc w środę oddaje samochód do mechanika a on wymieniał mi łożysko jakieś 5 miesięcy a jakieś 2 smarował przegób i chciał bym wiedzieć jak z nim gadać żeby mi nie wcisnoł że znowu coś nowego się zepsuło
  • Poziom 12  
    a mam pytanie czy pierścien z którego odczytuje dane ABS może sam się jakoś poluzować bo to może być przyczyną że nie odczytuje prędkości czy on jest na stałe polączony np. z łożyskiem
  • Poziom 12  
    problem rozwiązany okazało się zabrudzone łożysko i nie było odczytu z czujnika, czujnik był dobry dla innych podpowiedź gdyby nie było odczytu prędkości koła to nie zawsze jest winnien czujnik