Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik Deutz 913 - olej z odmy

atdan 01 Lis 2013 16:23 3609 5
  • #1 01 Lis 2013 16:23
    atdan
    Poziom 2  

witam, mam problem z silnikiem deutz 913 chłodzony powietrzem- problem wygląda tak, że zawsze rano po uruchomieniu silnika pracuje około minuty i przez odmę wyrzuca dość dużą ilość oleju po czym w ciągu dnia mogę zgasić maszynę np. na pół godziny- odpalam i problem nie wraca. domyślam się, że problem ma związek z tym, że rano olej jest zimny dodam, że po odpaleniu rano ciśnienie oleju jest wysokie 6 kresek (skala do 7) po czym po rozgrzaniu na wolnych obrotach 2 przy wyższych 3 do 4. w ciągu dnia dymi lekko z odmy ale nie widać oleju. czytałem, trochę o tych silnikach na forum i wiem, że lubią się w nich zacinać zaworki na pompie olejowej ale wtedy z reguły zrywa filtr olejowy więc to pewnie coś innego. nie jestem mechanikiem więc jeżeli ktoś coś podpowie to proszę językiem jak dla laika- z góry dzięki!

2 5
  • #3 03 Lis 2013 20:00
    atdan
    Poziom 2  

Widzę kolego, że też odwiedzasz różne fora więc nie wiem o co ci chodzi- każde forum ma zazwyczaj swojego specjalistę tutaj to chyba ty więc jak możesz to pomoż. Staram się zasięgnąć opinii kilku fachowców i nie wiedziałem, że przynależność do jednego forum zabrania korzystania z innego :-)

0
  • #4 03 Lis 2013 20:20
    kkknc
    Poziom 41  

A skąd pewność, że tam też nie ja?
    Sprawdź przed rozruchem silnika poziom oleju. Jeżeli jest OK, to oznacza rozbiórkę silnika. Masz prawdopodobnie pęknięty płaszcz tłoka na jednym cylindrze i lub zatarte pierścienie.

2
  • #5 03 Lis 2013 20:54
    atdan
    Poziom 2  

Poziom oleju jest ok. Jeżeli były by zataret pierścienie to tylko rano wyrzucał by olej?

1
  • #6 03 Lis 2013 21:29
    kkknc
    Poziom 41  

Zimne częsci mają mniejszy wymiar.

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo