Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323F - Podłączenie halogenów dalekosiężnych oraz swiateł drl w lampach dro

01 Lis 2013 20:44 4863 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Chciałbym podłączyć u siebie w aucie halogeny dalekosiężne włączane razem ze światłami drogowymi i tu nie mam większych problemów bo wystarczy przekaźnik i trochę przewodu...

Schody zaczynają sie gdy zaczynam planować schemat podłączenia modułu DRL tej firmy: http://www.drl.proeltec.com/
    I teraz pytanie, jak zbudować cały układ by po zapaleniu sie DRL-ów w lampach drogowych nie zapaliły sie halogeny dalekosiężne???

Wyprzedzam pytania odnośnie fabrycznego przekaźnika od swiateł drogowych, nie ma takiego w aucie, zasilanie na lampy idzie prosto z włącznika na kierownicy wiec z tego planu tez nici...a szkoda bo wtedy mozna było by podpiąć przekaźnik d halogenów pod sterowanie przekaźnika drogowych, no ale nie ma takiego.

Jakieś pomysły?
    Dzięki Mazda 323F - Podłączenie halogenów dalekosiężnych oraz swiateł drl w lampach dro Mazda 323F - Podłączenie halogenów dalekosiężnych oraz swiateł drl w lampach dro
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zapytam tylko, czy twoje światła drogowe mają dopuszczenie do pracy jako światła dzienne? Mają odpowiednie literki na kloszu? Jeśli nie, to to, co próbujesz zrobić jest nielegalne i licz się z możliwością utraty dowodu.
    A "aspekty prawne" z tej strony są mocno naciągane. Osobiści znam polskiego producenta m.in świateł dziennych, który ma pełną homologację na swój produkt (ma własną komorę pomiarową i wszystkie jego produkty spełniają wymagane normy). Więc od początku autor strony/wykonawca modułów pisze bzdury.
    Jeśli auto wyprodukowane przez podawaną datą nie miało homologacji reflektora świateł drogowych do pracy jako światła dzienne, to po prostu nie pracowało jako światła dzienne.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Błażeju, zdaję sobie z tego sprawę i nie uległem naciąganym info na ów stronie...
    A wracając do tematu to bede naprawdę Wam wdzięczny za podpowiedź:-)

Myślałem też by w seryjna instalację włożyć przekaźnik i byłu by po problemie ale nie lubię mocno ingerować w fabryczne rozwiązania...

PS Polski to tylko Wesem od którego biorę omawiane halogeny.:)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Lantis 89 napisał:
    Polski to tylko Wesem od którego biorę omawiane halogeny

Słabo szukałeś.
    Mam mocne obiekcję, co do podawania rozwiązań niezgodnych z prawem i kodeksem. W tej materii na mnie nie licz.
  • Poziom 9  
    No trudno, poradzę sobie jakoś z tym problemem.
    Dzięki