Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filmy 3D , format mkv , odtwarzanie na TV 3D, usterka pendrive?

Bruce96 02 Lis 2013 13:09 15009 8
 • #1 02 Lis 2013 13:09
  Bruce96
  Poziom 2  

  Posiadam telewizor LED z funkcją 3D. Dowiedziałem się niedawno,że by móc oglądać filmy w 3D wystarczy podpiąć film 3D do TV i możemy oglądać.
  Pobrałem więc film 3D w formacie mkv.
  Kupiłem do tego specjalnie pendrive 64 GB marki TOSHIBA ,ponieważ wiedziałem , że filmy tego formatu mają duża wagę. Niestety przy pierwszym kopiowaniu filmu na pendrive pojawiła się informacja , że nie można kopiować tak dużych plików na pendrive ( max 4GB). Szukając rozwiązania tego problemu natknąłem się m.in na program do dzielenie i łączenia dużych plików oraz na zmianę formatu pendrive z FAT 32 na NTSF. Przeczytałem poradniki i zrobiłem co było w nim zawarte. Udało mi się zmienić format pendrive z FAT32 na NTSF. Dzięki poradnikowi skopiowałem film na pendrive oraz udało mi się go włączyć na TV , jednak radość z oglądania filmu w 3D nie trwała krótko , ponieważ film po paru minutach sam się wyłączył.
  Próbowałem znów nagrywać film na pendrive , lecz zaczęła pojawiać się informacja że pendrive jest chroniony przy czym jego format zmienił się na exFAT.
  Starałem się także używać programu "dzielenie i łączenie plików" lecz po jego użyciu i odtworzeniu na TV pojawiła się informacja o tym że plik nie jest obsługiwany.
  Dodam jeszcze że przez chwilę telewizor nie chciał wyszukać pendriva chociaż inne dał radę odszukać. Kiedy starałem się go podłączyć do komputera chcąc usunąć film pojawiała się znowu informacja o tym , że dysk jest zabezpieczony przed użyciem , pomogło dopiero podłączenie go ponownie do pc.
  Będę wdzięczny o jakąkolwiek pomoc , jestem początkujący w tego typu rzeczach i proszę o wyrozumiałość w razie złego wytłumaczenia mojej sytuacji , bądź złego działu tematu.

 • #2 02 Lis 2013 13:31
  telbod
  Poziom 31  

  Możliwe że pen uszkodzony. Zrób format innego pena na NTSF w win XP. Nagraj film. Załóż okulary, włącz tryb 3D w TV o ile sam nie rozpozna typu i oglądaj. ps podaj typ TV.

 • #3 02 Lis 2013 13:59
  Bruce96
  Poziom 2  

  Niestety posiadam pendrive 64 GB i 8 GB a film ma 11 GB. Posiadam system Windows 7.
  Po odłączeniu pena od TV i podłączeniu do pc pokazuje że należy go sformatować a gdy to robie na format NTSF wyskakuje ze jest chroniony przed zapisem

 • #4 02 Lis 2013 14:58
  anmedia
  Poziom 39  

  Sprawdz w dokumentacji telewizora z jakimi typami formatow wspolpracuje. 64GB to duzo, ale sprawdz na innych gniazdach USB. Sprobuj podlaczyc /pozyczyc zewnetrzy HDD na USB i czy problem bedzie wystepowal. Moze byc ze pendrive "nie daje" rady, przgrzewa sie. Problemow moze byc duzo wiecej. Kazdy z nich musisz wyeliminowac.

 • #5 03 Lis 2013 08:22
  kry1972
  Poziom 18  

  Witaj, przenieś dane z pena na pc, następnie ( bez danych ) podłącz go do tv i zrób format. Nagraj film ponownie, po tych operacjach powinieneś mieć film 3d w tv. Pozdrawiam.

 • #6 03 Lis 2013 09:30
  Bruce96
  Poziom 2  

  Niestety ale wystąpił kolejny problem podłączając wczoraj pendrive do komputera pojawiła się informacja o formatowaniu.
  Kliknąłem ją następnie przeniosło mnie do menu formatowania , potwierdziłem i wyskoczyła informacja że dysk jest chroniony przed zapisem.
  Nie mogę teraz z niego korzystać , próbowałem na innym komputerze ale jest to samo.
  Szukałem w google jak temu zaradzić ale żaden ze sposobów nie dał rady...

  Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

  Przed chwilą podłączyłem pendrive do p, odszedłem na kilka minut od komputera spróbowałem znowu go sformatować i wygląda na to ze coś się udało
  Komputer pokazuje jaki jest stan pamięci pendrive oraz jego format (exFat) ,co było wcześniej niemożliwe.
  Czy na telewizorze na pewno mogę sformatować pendrive?
  Chciałbym zmienić format z pena z exFat na NTSF. ... jak mogę to zrobić?

 • #7 03 Lis 2013 09:43
  kry1972
  Poziom 18  

  Zrób format w PC na NTSF, następnie sformatuj go w tv. Naciśnij na pena pr. przycisk myszy, w SYSTEM PLIKÓW zaznacz NTFS, i formatuj.

 • #8 03 Lis 2013 10:04
  Bruce96
  Poziom 2  

  Zrobiłem tak jak mówisz kry1972 i wyskakuje informacja że dysk jest chroniony przed zapisem.
  Nic sie nie da zrobić

 • #9 02 Sty 2014 19:05
  sp3uca
  Poziom 11  

  Bruce96 napisał:
  Zrobiłem tak jak mówisz kry1972 i wyskakuje informacja że dysk jest chroniony przed zapisem.
  Nic sie nie da zrobić


  Rób to w trybie administratora.

  Andrzej

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME