Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

2x 200hz czy 1x 300hz co lepsze w Telewizorze

Cambian 02 Nov 2013 13:12 3351 26
Texa Poland
    Cambian
    Level 9  
    Witam za tydzień mam zamiar kupić telewizor i mam pewien dylemat. Mianowicie mam upatrzone 2 modele telewizorów: LG 42LA660S oraz Philips 42PFL5008H. Są to 2 zupełnie inne telewizory ale w moim przedziale cenowym i chyba najlepsze w tym przedziale ale nie o to chodzi chciałbym się dowiedzieć czy lepiej wziąć telewizor 2 rdzeniowy 200hz czy jedno rdzeniowy 300hz.

Proszę o szybką odpowiedz.
  • Texa Poland
    Paweł1355
    Level 19  
    Też miałem ten dylemat . Wybrałem 5008 i jestem w pełni zadowolony choć apetyt miałem na 6008 Kolega wybrał 620S i niestety nie jest szczęśliwy i trochę się zawiódł. Próbował jego oddać i nie udało mu się ta próba. 5008 ma znacznie lepszy dźwięk , jak używasz kina domowego to nie będzie to dla Ciebie problemem
    660-tka ma matrycę 100Hz ,5008 tylko 50Hz ale wg mnie lepszy obraz ma Philips + Ambilight co jest dla mnie i rodziny rewelacją.
    LG ma fajnego pilota może ładniejszy wygląd.Obraz 3D ma lepszy 5008 , a 2 rdzenie może coś dają ale najwięcej marketingowo.
    User removed account
    Level 1  
    Cambian
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedz o o moich wymaganiach nic nie wiem bo do tej pory miałem kineskopowy a o płaskich nic nie wiem. Telewizor ma być duży dobry i aby ekran "wyrabiał" bo u sąsiada widziałem smugę po piłce przy oglądaniu meczu i nie chciałbym zobaczyć tego u siebie dlatego chciałem opis tych herców.
    jacekko0
    Level 31  
    Polecam Philipsa 42PFL5008H, tv pokazuje pazur dopiero po kalibracji, bez niej obraz nie jest zły, jednak jeżeli chcesz czegoś więcej to koniecznie trzeba ja wykonać, obsługa prosta, menu nie jest jakoś specjalnie skomplikowane jak twierdza niektórzy, tv można polecić osobom które lubią ustawiać różne parametry pod siebie, sceny dynamiczne wyglądają poprawnie, czerń da się wykalibrować ale wymaga to dłuższej chwili, mnogość możliwości podłączeń, łatwy dostęp do gniazd, plus za obsługę klawiatury bezprzewodowej ułatwia przeglądanie internetu, smart tv-demonem szybkości to nie jest, ale robi to co ma robić, i o to chodzi-można powiedzieć że to taka mała namiastka komputera. Dźwięk nie jest zły, ale na kolana tez nie powala, ot taki przeciętniak jak dla mnie, jest sub i tu jest ok, reszta ujdzie-jak zmniejszysz sopran i wyłączysz clear sound miało pomagać a podnosi tylko skale wysokich tonów czyniąc je dość irytującymi, poza tym jeżeli nie masz jakoś wyczulonego ucha to będziesz zadowolony.
    Paweł1355
    Level 19  
    Co do dźwieku to nie zgadzam się z przedmówcą. Jak na TV dźwięk jest naprawdę dobry i w tej klasie nie znalazłęm telewizora z lepszym dźwiękiem. Czerń jest na prawdę OK lepsza nż w LG i najważniejsze równomierność podświetlenia matrycy - tu inni powinni uczyć się od Philipsa . Zresztą jak oglądałem przed zakupem Toshibę 40l7335 to z 3 egzemplarzy każdy miał inny Clouding . Tego z najmniejszym kupił sąsiad i jest zadowolony . Chciał Phila 5008 ale mógł do szafki włożyć maksymalnie 40 calowego TV-ka. Tośka ma lepszy 3D bo aktywne okulary - warunek sąsiada bo on jest maniakiem 3D.

Smart jest wolny to prawda ale to nie pentium I5 czy I7. Trochę kiepski jest pilot - połysk od dołu nawet bez minimalnych nóżek , w 6008 jest lepszy. Ale i tak ma bardzo dobre kąt działania Ale do kompletu dostałem klawiaturę K400 i to rozwiązuje problem w Smart TV . Pobiera bardzo mało prądu i pomimo o 2 cale większego ekranu od Toshiby jest oszczędniejszy o ok 5 W . Niby nic ale zawsze jakiś argument.
    Jak dla mnie Samsungi i LG mają za bardzo cukierkowy obraz i dlatego nie kupiłem koreańczyka
    Cambian
    Level 9  
    To już wszystko wiadomo wielkie dzięki za odpowiedz we wtorek jadę do sklepu i kupuje Phillipsa jeszcze raz wielkie dzięki
    Paweł1355
    Level 19  
    Czekamy na wrażenia z zakupu Philipsa
  • Texa Poland
    User removed account
    Level 1  
    Paweł1355
    Level 19  
    Dla 5008 zawsze służę swoimi ustawieniami lub wejdź na HDForum
    Cambian
    Level 9  
    niestety wszystkie były wyprzedane :cry: Ale zamówiłem i na jutro ma dojść :D
    Cambian
    Level 9  
    Tak dziś święto szczególnie dla dzieciaków ja do telewizora dopchałem się na 15min przy rozpakowywaniu ale nie szkodzi niech się nacieszą :)

A co do telewizora to tak:
    - Obraz żyleta
    - Dźwięk po kalibracji ok
    - Denerwuje mnie że czasem potrafi się zawiesić ale da się wytrzymać

Ogólnie dzięki za poradę jestem bardzo zadowolony :)
    Paweł1355
    Level 19  
    Zawisu u siebie nie zaobserwowałem chyba ,że chodzi Ci o wolnego Smarta ?
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account  
    Cambian
    Level 9  
    Troszkę źle się wyraziłem smart się nie zawiesza tylko trochę muli ale cóż to nie komputer z intel i5 tylko telewizor z 300hz
    Paweł1355
    Level 19  
    Niestety TV to nie komputer. Ostatnio czytałem o Samsungu serii 8000 . Ma procek 4 rdzeniowy i autor pisze ,że też na smarcie nie działa tak jak na I3
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    Level 1  
    Paweł1355
    Level 19  
    Jak widać dla niektórych Smat ma "prawie zastąpić PC-ta"
    User removed account
    Level 1  
    petrus
    Level 24  
    Cambian wrote:
    chciałbym się dowiedzieć czy lepiej wziąć telewizor 2 rdzeniowy 200hz czy jedno rdzeniowy 300hz.

To zagrywka marketingowa, telewizor 100hz może mieć lepszą obróbkę obrazu od 200hz. Jeśli patrzysz na herce, to zainteresuj się plazmami, Panasonic ST60 ma 2500hz...
    User removed account
    Level 1  
    petrus
    Level 24  
    Nie nabieram się, napisałem to z ironią. Nie można mierzyć szybkości matrycy w LCD i plaźmie jedną miarą.
    Paweł1355
    Level 19  
    Oj te herce . każdy patrzy na nie jak w wyrocznie. W sklepie to jeden z najważniejszych parametrów jak mepapiksele w aparatach fotograficznych. Niestety zdjęcie robi człowiek nie mega piksele.