Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pinnacle 15 - Płyty Blu-ray - format BDMV (MPEG2) czy BDMV (AVC)

02 Nov 2013 15:53 11421 5

• Level 20  
    Witam,

proszę o poradę jaki format płyty Blu-ray wybrać przy jej tworzeniu pod Pinnacle 15 ? Jaki jest najbardziej optymalny format, ze względu na zachowanie najwyższej jakości obrazu wejściowego, spod ustawień Pinnacle 15, przy tej samej wielkości strumienia video.

Do wyboru jest format BDMV (MPEG2) oraz BDMV (AVC).

Różnica na pewno polega na użytym kodeku do kompresji.
    BDMV (MPEG2) używa tradycyjny kodek MPEG2
    BDMV (AVC) używa natomiast nowszego kodeka MPEG4 (H264).

Oglądając jednak na tv wydają się tej samej jakości z lekką korzyścią dla BDMV (AVC) gdzie mam wrażenie, że jest troszkę więcej szczegółów.

I jak się mają te ustawienia w stosunku do odtwarzaczy stacjonarnych Blu-ray różnych producentów ?
    Przykładowo na PS3 działają prawidłowo oba formaty.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 1  

• Level 20  
    Dziękuje za szczegółowe wyjaśnienia.

Z przeprowadzonych testów pod Pinnacle 15 HD wynika, że maksymalny strumień wynosi 25000kbps zarówno dla AVC jak i MPEG2 - mi taka jakość wystarczy - to średnio 2,5 raza więcej niż nagrywają moje kamery sportowe więc zostaje jeszcze zapas.

Czas pokaże jaki format jest bardziej uniwersalny i tolerowany przez większość odtwarzaczy Blu-ray na rynku. Temat troszkę podobny do swego czasu nagrywania płyt DVD - płyt w formacie DVD-R i DVD+R - też po zapisie mało działać na każdym odtwarzaczy DVD ale życie pokazało, że bardziej sprawdzają się płyty w formacie DVD-R (od takie małe doświadczenie nagrania kilku tysięcy płyt DVD od 10 lat).

Ja będę się starał nagrywać Blu-ray w formacie AVC ponieważ subiektywnie odnoszę wrażenie już na kilku telewizorach, że przy tym formacie AVC jest więcej detali na ekranie a kolory wydają się bardziej żywe.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc, za jakiś czas podzielę się swoimi uwagami ze tego temat odnośnie właściwego wyboru.
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 1  
    Witam,
    chciałbym dorzucić kilka pytań:
    Czyli anmedia używasz mpeg2-HD głównie do materiałów nagranych z przeplotem?
    Z samą nazwą mpeg2-HD pierwszy raz się spotykam, ale to zapewne chodzi o wyprowadzenie jakości hd z kompresji mpeg2?
    No i na koniec rozumiem, że najlepsza jakość dla filmów będzie przez zastosowanie kompresji która może posiadać wszystkie identyczne parametry co pierwotny materiał filmu?
    Czy istnieje jakaś możliwość poprawy jakości nagranego materiału?
    z góry dziękuje za odpowiedzi,
  • Level 1