Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte EP45-UD3LR - nieaktywne gniazdo Coaxial S/PDIF

02 Lis 2013 16:17 2421 21
  • Poziom 8  
    Mam podłączony amplituner do komputera, dźwięk wyprowadzony był kablem coaxial, wszystko grało jak należy. Formatowałem cały dysk C i zainstalowałem ponownie ten sam system (XP SP3) ale dźwięku nie mogę wyprowadzić. Sterowniki są wszystkie ok jednak przy regulacji głośności dźwięków kolumna wyjścia SPDIF jest nieaktywna. W czym może tkwić problem? Gigabyte EP45-UD3LR - nieaktywne gniazdo Coaxial S/PDIF

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU, karta Nvidia GeForce GTS 250, Gigabyte EP45-UD3LR
  • Poziom 30  
    Poszukaj w panelu sterowania , czy ci się zainstalował Menadżer Realtek HD Audio .
  • Poziom 8  
    No jest. Co dalej?
  • Poziom 30  
    Masz w nim do wyboru jakiś digital output ?
  • Poziom 8  
    Proszę bardzo Gigabyte EP45-UD3LR - nieaktywne gniazdo Coaxial S/PDIF Gigabyte EP45-UD3LR - nieaktywne gniazdo Coaxial S/PDIF
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ender2107 napisał:
    Sterowniki są wszystkie ok jednak przy regulacji głośności dźwięków kolumna wyjścia SPDIF jest nieaktywna.
    Prawidłowo

Przestaw f próbkowania na 96 kHz
  • Poziom 8  
    Jest 96 Gigabyte EP45-UD3LR - nieaktywne gniazdo Coaxial S/PDIF
    Co dalej?
  • Poziom 30  
    Świeci ci z tyłu wyjście optyczne ? Ewentualnie przeinstaluj sterownik do audio .
  • Poziom 8  
    Świeci. Aktualizowałem go przed założeniem tematu

Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

Właśnie przeinstalowałem i efekt ten sam - bez zmian
  • Poziom 34  
    Daj 44 khz bo nie które amplitunery nie dają rade z większą ilością próbkowania po za tym często jest tak, że przy 96 khz w amplitunerze nie masz możliwości regulacji wysokie/niskie (w przypadku jeśli przyjmuje taki sygnal). Odepnij słuchawki , kabel-wtyczka sprawne ? na słuchawkach idzie sygnał? jest gdzieś opcja only digital output?
  • Poziom 8  
    Więc tak, przed reinstalacją systemu działało normalnie na 96khz. Nawet jeśli kabel coaxial jest wyłączony to i tak nie pokazuje aktywnego wyjścia gniazda jak przy włączonym kablu. Wszystkie inne wyjścia (słuchawki) działają poprawnie. Wątpię zatem że przy 44 khz zacznie działać wszystko jak należy, bo nie do końca w tym problem że nie ma dźwięku, ale że gniazdo jest nieaktywne. Wątpię żeby się spaliło, tak jak i wątpię żeby kabel został uszkodzony bo nie było fizycznie takiej możliwości.

Dodano po 31 [sekundy]:

Nie, nie ma opcji only...
  • Poziom 34  
    Próbowałeś różne wersje sterownika ?
  • Poziom 8  
    Jak je zdobyć?
    Tam gdzie patrzyłem była tylko jedna wersja, ta najbardziej aktualna realteka
  • Poziom 8  
    Tak zrobiłem - bez efektów. Upgrade'owałem go - też nic. Lipa z tym gniazdem...
  • Poziom 34  
    Na prawde dziwne że nie reaguje, na amplitunerze cokolwiek sie zmienia? próbowaleś bezpośrednio z płyty wyprowadzić sygnał ?
  • Poziom 30  
    Zainstalowałeś oba sterowniki za strony producenta ?
  • Poziom 30  
    1 . Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip (Including Microsoft UAA Driver in English edition)

2 . Microsoft UAA (Universal Audio Architecture) Bus driver (Full Multi-language version )

Kombinowałem kiedyś z laptopem , bo wcale nie miał dźwięku i dopiero po ponownym formacie i zainstalowaniu Microsoft UAA jako pierwszego , a później dopiero Realtek , głośniki ożyły . Niby Realtek ma Microsoft UAA zintegrowanego , ale na laptopie nie chciało to ruszyć.
  • Poziom 8  
    Nic nie działa, znalazłem UAA razem z realtekiem - nic. Znalazłem wersję bez realteka - nic. Jakiś program automatyczny microsoftu przeszukał system - wszystko działa!! Może to jednak mechaniczne?
  • Poziom 8  
    Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?