Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Calibra C20NE 1991rok

19 Mar 2005 19:43 3663 16
  • Poziom 10  
    Cześć wszystkim miłośnikom Calinki:):)
    Słuchajcie mam problem ze swoją Calinką mianowicie wygląda to następująco: na zimnym silniku pali i pracuje rewelacyjnie. ale jak silnik jest ciepły ma już normalną temperature cieczy to przy zapalaniu gdzie też nie ma problemów gaśnie, a dopiero jak dam lekko gazu to pali ale jak puszcze pedał to gaśnie po kolejnej próbie zapalam na lekkim gazie i dodaje gazu obroty spadają na 500 ale spowrotem na 1000 i już nie gaśnie tylko że oscyluje na wolnych obrotach w granicach 900-1100 czyli chodzi nie równo ale już nie zgaśnie. Powiedźcie mi co to jest świeće nowe na komputerze byłem nie ma żadnych błędów silnik po remoncie nowe panewki i tłoki. Ale nadal jest ta usterka! napiszcie mi co na ten temat sądzicie? Plisss:)
  • Poziom 17  
    na początek :przepływomierz powietrza, zawór pow. dodatkowego (krokowy),przepustnica, wężyki od podciśnień, szczelnośc kolektora zasilającego.
  • Poziom 10  
    ale wiesz co sprawdzałem ją na komputerze i nie wykazało nic ze jest zepsuty przepływomierz czy silnuiczek krokowy a co do kolektora ssącego to zmieniona uszczelka jest tylko wiesz co czasem jak jadeto lubi się tak jakby zaciąc gaz ale linka jest w porzo. ale nie mam pojęcia gdzie są jakieś wężyki od podciśnień:(
  • Poziom 17  
    niedawno miałem podobne kłopoty, ale z innym autem - komputer też oczywiście pokazywał ok. żadnych usterek. Silniczek i przepustnica może być zabrudzona, oczyść to - pracy niewiele o efekty czasmi piorunujące. Nie wiem czy i gdzie idą wężyki od podciśnień, ale łatwo je znajdziesz - wychodzą z kolektora zasilającego. Na pewno łączą się z zaworem EGR, MAP i regulacją ciśnienia paliwa.
  • Poziom 10  
    oki stary ja to zrobie w poniedziałek i Ci powiem czy coś mi to dało dzięki za pomoc pozdrawiam
  • Spec od samochodów
    Radzę zacząć od nastawnika biegu jałowego sądząc po obiawach tam tkwi problem.Na zimnym silnku jest wydłuzony czas wtrysku i lekko podniesione obroty i wtedy jest OK.Przy normalnej tem. silnika układ może głupieć bo albo nastawnik sie zaciera wtedy ECU stara sie obroty podnieść i układ wpada jakby w rezonans do zgaśnięcia.Albo jest wyrobiny na tyle że są takie problemy.Spróbuj wyjąć nastawnik (taki walec z dwoma króćcami izłączką 2przewodową)dokładnie go umyć i cienkim śrubokrętem przez króciec rozruszać.Potem zalej go olejem i zostaw w poz. pionowej.Olej silnikowy.Potem wylej reszte oleju i zamontuj.powinno się poprawić.
  • Poziom 10  
    Spoko stary tylko nie wiem czy dobrze jarze czy krócieć to silniczek krokowy???? A jeśli tak to w czym mam go umyć??? W benzynie mogę go całego zamoczyć?? a olej mam wlać do srodka i zostawić w pozycji pionowej stykami do dołu?? Odpisz prosze.
  • Poziom 34  
    W/g mnie slaba jest sonda lambda.
  • Poziom 10  
    A moiżna jakoś sprawdzić sonde???? samemu?
  • Spec od samochodów
    Który to element .Taki aluminiowy walec do którego dochodzą 2 węże koło przepustnicy .Może być benzyna potem pendzelek(trzeba się pozbyć nagaru)zalać olejem w takiej pozycji żeby olej nie wypłynoł.
  • Poziom 10  
    oki Dzięki to już wiem
  • Poziom 10  
    Napiszcie mi jeszcze jakię są objawy jak sonda lambda jest zepsuta alo już słaba??

Dodano po 3 [godziny] 24 [minuty]:

Słuchaj ja wyczyściłem dziś ten silniczek tak jak mówiłeś i teraz nie chodzi wogóle:( wyczyściłem benzyną potem zalałem olejem i zostawiłem go potem wylałem olej i założyłem i nie chodzi:( odpisz jak możesz
  • Poziom 10  
    Silniczek krokowy mozna pryemyc benzyna ekstrakcyjna i w zadnym przypadku nie wlewac jakichkolwiek olei.
  • Poziom 10  
    to czym w końcu go umyć bo już sam nie wiem????
  • Poziom 21  
    któś mial podobne problemy ale w vectrze A tam powodem takiego zachowania silnika był sam komputer samochodu sprobuj w te strone
  • Poziom 10  
    oki wielki dzięki za podpowiedzi jak mi się uda zniwelować problem to napiszę co było