Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive Platinet 16GB - uszkodzony podczas formatowania

MATORAX 02 Lis 2013 17:40 8127 25
  • #1 02 Lis 2013 17:40
    MATORAX
    Poziom 6  

Witam, mam problem z pendrive marki Platinet o pojemności 16GB. Chciałem go sformatować i podczas tego procesu pendrive został jakoś uszkodzony, ponieważ teraz już w ogóle nie można go używać. Próby formatowania kończą się niepowodzeniem. Czasami pendrive jest widoczny w systemie, a czasami nie. Gdy sprawdzałem jego system plików w zakładce Zarządzanie dyskami(w systemie) widniał tam format RAW. Uruchomiłem program ChipGenius i uzyskałem takie informacje:

Spoiler:
    Description: Urządzenie pamięci masowej USB(Generic USB Flash Disk)
    Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
    Current Speed: High Speed
    Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = 058F PID = 9380

Device Vendor: Alcor Micro
    Device Name: Mass Storage Device
    Device Revision: 0001

Manufacturer: Generic
    Product Model: USB Flash Disk
    Product Revision: 7.76

Controller Vendor: Alcor
    Controller Part-Number: AU9380~AU9386

Nie wiem jak uratować tego pendrive. Próbowałem różnych sposobów, ale wszystko na marne. Może ktoś z was miałby jakiś pomysł? Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

0 25
  • #2 02 Lis 2013 17:45
    janszy3643
    Poziom 29  

Spróbuj sformatować programem SDformatter

1
  • #4 02 Lis 2013 17:56
    MATORAX
    Poziom 6  

SDFormatter i HP USB Disk Storage Format Tool nie działają. Te już wypróbowałem - testowałem też Partition Magic, ale bez żadnego efektu.

0
  • #6 02 Lis 2013 18:03
    MATORAX
    Poziom 6  

Nie używałem nigdy tego narzędzia. Nie wiem jak się nim posługiwać - możesz mi powiedzieć co mam tam zrobić?
    Edit1: Mimo tego, że w systemie nie widać pendrive to w DMDE widnieje jako dysk.

0
  • #7 02 Lis 2013 18:08
    kwantor
    Poziom 38  

http://dmde.com/manual.pl/ masz cały opis- szukanie i otwarcie woluminów.

Dodano po 1 [minuty]:

MATORAX napisał:
    to w DMDE widnieje jako dysk.
    No właśnie, taka jest zaleta tego programu.
    Po wybraniu od razu wyskoczy zawartość partycji, (bierzące partycjonowanie) zaznacz wszystkie kwadraty: tablice,szczegóły, znajdź.
    Wstaw zrzut ekranu.

0
  • #8 02 Lis 2013 18:13
    MATORAX
    Poziom 6  

Według opisu - szukanie i otwarcie woluminów - mogę normalnie zobaczyć pendrive i wejść w partycje(tzn. zobaczyć jakie tam są). Co miałbym zrobić dalej? Usunąć jakoś obecną partycję(jest jedna) i utworzyć nową, jeśli się uda? Czy coś innego? Nie chcę jeszcze bardziej zabłądzić z tym pendrive.
    Edit1: Przepraszam, za chwilę sprawdzę to wszystko.
    Edit2: Tutaj zrzut ekranu - widać teraz, że system plików tej partycji to FAT32 - dziwna sprawa...

0
  • #9 02 Lis 2013 18:39
    kwantor
    Poziom 38  

Jaki system plików miałeś?
    Widnieje tylko ta jedna partycja.. podświetl ją (zaznacz) i naciśnij (prawy p. myszy) wstaw partycję (undelete)
    Potem "zastosuj"
    Możesz wcześniej wypróbować opcję : szukaj NTFS. Zależy co miałeś. ale sądzę, że to jedyna partycja jaka znalazł program.

0
  • #10 02 Lis 2013 18:46
    MATORAX
    Poziom 6  

Na początku wyskoczyła informacja, że system plików nie został zweryfikowany, ale pominąłem ten komunikat i wyskoczył kolejny o możliwych 4 partycjach podstawowych lub 3 podstawowych i 1 rozszerzonej - ten także pominąłem wstawiając partycję jako podstawową. Teraz mam jakby dwie - jedna bez nazwy, FAT32; druga o nazwie $Volume01, też FAT32. Obie mają ten sam rozmiar.

0
  • #11 02 Lis 2013 18:46
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Jak wypróbuje szukaj FAT to może ją przejrzeć co na niej jest.

0
  • #12 02 Lis 2013 18:49
    MATORAX
    Poziom 6  

Na pendrive z początku był system plików FAT32, przy próbie formatowania na NTFS doszło do takiego uszkodzenia. Nie było tam żadnych plików, więc nie muszę tam zaglądać. Tylko co mam teraz zrobić dalej?

0
  • #13 02 Lis 2013 18:55
    kwantor
    Poziom 38  

No jak był taki komunikat, to nie wiem, bo nie istnieje kopia sektora rozruchowego..
    Czy teraz windows nadal nie widzi tego dysku?

0
  • #14 02 Lis 2013 18:56
    MATORAX
    Poziom 6  

Dysk nadal nie jest widoczny.

0
  • Pomocny post
    #15 02 Lis 2013 19:08
    kwantor
    Poziom 38  

Tutaj moja wiedza sie kończy, myślę że równierz programu- musiał bym poeksperymentować, ale nie mam wolnego pendriva.
    W takim razie usuń to co zostało zapisane (delete), pozostanie pewno ta volume1, wtedy kliknij na ten dysk i kombinuj co tam masz dostępne w opcjach: wstaw sygnaturę boot MBR, ale to juz tak błądzę ( poczytaj wcześniej sobie poradnik)

Tablice alokacji (MFT) zostały zniszczone. Nie wiem jak to naprawic, może wgrać firmvare..
    Na przyszłość pamietaj, aby zrobić sobie kopię alokacji, przed kombinacjami, nawet tym programem.

0
  • #16 02 Lis 2013 19:13
    mati211p

Pisałem żeby wstępnie wybrać szukaj FAT i przejrzeć wstępnie $Volume01 co na niej jest aktualnie, a także zgrać to co nie jest uszkodzone.
    Jeśli na danych nie zależy to podpisz go do systemu jako dysk twardy i sprawdź czy da się usuwać istniejące partycje i tworzyć nowe.
    http://forum.purepc.pl/topic/257934-dzielenie-pendrive/

0
  • #17 02 Lis 2013 19:17
    MATORAX
    Poziom 6  

Ta partycja nie została usunięta - ona dalej istnieje. Mogę teraz sobie ją przejrzeć - tylko na tym pendrive nie było nic przechowywane, chciałem tylko naprawić go na przyszłość - może do czegoś by się jeszcze nadał.
    Edit: Używam systemu 64-bitowego, według podanej wyżej instrukcji mogą być problemy, ponieważ przedstawiony tam sterownik jest 32-bitowy.

0
  • #19 02 Lis 2013 19:34
    MATORAX
    Poziom 6  

Tak, partycja widoczna jest w DMDE. Za chwilkę sprawdzę Gparted.

0
  • #20 02 Lis 2013 19:36
    mati211p

Do 64 bitowego trzeba inny sterownik bo przerabiałem to już. Jeśli nie zależy Ci na danych to tak jak kolega wyżej napisał użyj GParted.

0
  • #21 02 Lis 2013 19:55
    MATORAX
    Poziom 6  

GParted nie radzi sobie z tym pendrive - próbuje formatować, ale nie może dokończyć operacji. Po potraktowaniu pendrive GParted już nawet nie widać go w DMDE.

0
  • #22 03 Lis 2013 01:14
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Użyj program USB Oblivion i następnie sprawdź w BOOTICE jak zostanie wykryty ->"Parts Manage" (dołącz zrzut ekranu).
    http://code.google.com/p/usboblivion/
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12851835#12851835

Dodaj też info z:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11350431#11350431

0
  • #23 08 Lis 2013 20:45
    MATORAX
    Poziom 6  

Zrzut z BOOTICE:

ChipEasy nie wykrywa pendrive.
    PS: Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale wcześniej w żaden sposób nie mogłem dodać zrzutu ekranu.

0
  • #25 09 Lis 2013 19:56
    MATORAX
    Poziom 6  

Litera przypisana, ale wyzerować się nie da - HDD LLFT się zawiesza.

0
  • #26 11 Lis 2013 21:12
    nouki
    Poziom 25  

Witam.

Podczepię się jeśli można.

Mam pena z elektrody 16gb, Pewnego dnia po prostu znikł. Teraz gdy go wepchnę zaświeci, pomruga ze 3 razy i świeci na stałe.
    Nie widzę go-sprawdzałem paroma programami.

Jakieś rady
    Pozdrawiam.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo