Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RL58GRGIH

02 Lis 2013 17:46 3195 4
  • Poziom 30  
    Witam

Po dzisiejszym rekonesansie w MM wygrałem lodówkę Samsung RL58GRGIH (ta z podajnikiem wody nie interesuje mnie). Jest pojemniejsza niż podobne gabarytowo lodówki i na pierwszy rzut oka półki ok rozplanowane (choć szkoda że nie ma więcej pozycji możliwych). Trochę zastanawiają mnie wpisy o hałasie jeżeli producent określa 40dB a większość ma powyżej. Na przeciwko stał Panasonic NR-B32FX2-XE, ale czy warto dopłacać ponad tysiąca? Sharp SJ-WS320 też niby ma mniej 2dB, ale czytam instrukcję i tam pisze o głośniejszym włączaniu się, bulgotaniu itp. Podobne opinie w necie. Może po prostu te wszystkie typy tak mają bo tak pracują te agregaty podczas startu i za bardzo się ludzie "czepiają"? Czy faktycznie coś jest na rzeczy w tym modelu/serii RL58?

Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jest głębsza więc i pojemniejsza.
  • Poziom 30  
    Czyli brać i się nie zastanawiać. I jest rozumiem cichsza niż mój Polar CZ340.
  • Poziom 18  
    Henry(k) napisał:
    Witam

Po dzisiejszym rekonesansie w MM wygrałem lodówkę Samsung RL58GRGIH (ta z podajnikiem wody nie interesuje mnie). Jest pojemniejsza niż podobne gabarytowo lodówki i na pierwszy rzut oka półki ok rozplanowane (choć szkoda że nie ma więcej pozycji możliwych). Trochę zastanawiają mnie wpisy o hałasie jeżeli producent określa 40dB a większość ma powyżej. Na przeciwko stał Panasonic NR-B32FX2-XE, ale czy warto dopłacać ponad tysiąca? Sharp SJ-WS320 też niby ma mniej 2dB, ale czytam instrukcję i tam pisze o głośniejszym włączaniu się, bulgotaniu itp. Podobne opinie w necie. Może po prostu te wszystkie typy tak mają bo tak pracują te agregaty podczas startu i za bardzo się ludzie "czepiają"? Czy faktycznie coś jest na rzeczy w tym modelu/serii RL58?

Pozdrawiam.

Mam model rl 56 gegih, stoi w kuchni półotwartej i szczerze powiedziawszy, gdyby nie to, że jak jestem głodny i muszę sięgnąć do lodówki, tow ogóle bym nie zauwazył, że ja mam ;-) jest naprawdę cicha, czasem zdarza jej się wydawać z siebie dziwne odgłosy, piszczenie, bulgotanie, ale słyszę to dopiero, jak usiądę przy stole, który stoi pół metra od lodówki.
    Lodówki z serii grand sa pojemniejsze, ponieważ maja węższe ścianki i szersze są półki w środku, w porównaniu z innymi lodówkami o szerokości 60 cm. Wchodzą na półkę spokojnie 2 blachy o szerokości 24 cm i jeszcze jest luz.

Co do bulgotania, to niemal każdy "no frost" wydaje takie dźwięki. Taki ich urok. Poczytaj sobie na Electroluxach z nofrost'em :-)
  • Poziom 30  
    Dzięki. Obejrzałem jeszcze w jednym sklepie Samsunga RL55VTEBG stojącego włączonego obok RL58 w wersji z podajnikiem wody.
    Ustawiłem na RL55 maksymalne chłodzenie i mrożenie i jakiś hałasów szczególnych nie było. Po przystawieniu ucha do blachy dało się coś odczuć ale przy normalnym poziomie dźwięków otoczenia było ok. Podobnie z RL58. Natomiast co do samego wykończenia i jakości materiałów wewnątrz - półki, szybki, plastiki pojemników wydaje mi się że jest przepaść jakościowa na plus dla RL55 i chyba dopłacę do tego modelu kosztem trochę mniejszej pojemności. Nie ma tu wrażenia że szuflada jest strasznie krucha i pęknie po byle puknięciu.