Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic II 1.9 DCI - Przy ruszaniu nagle wpadł pedał sprzęgła.

02 Lis 2013 18:18 20604 16
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich.
    Właśnie zostałem odholowany. Mój scenic jest z roku 2005.
    Tak jak napisałem w opisie, nagle wpadł mi pedał sprzęgła i nie wraca.

Objawy są takie same jak przy pękniętej lince.
    Płyn hamulcowy nie wyleciał.

Czy to może być pompka przy pedale?

Czy sam wysprzęglik?
  • Poziom 38  
    jarecho napisał:
    Czy to może być pompka przy pedale?

Czy sam wysprzęglik?

Jak mamy to zdiagnozować,jeżeli nawet ty nie wiesz, a miałeś auto przed sobą ?
  • Poziom 11  
    Być może ktoś miał ten sam problem dlatego pytałem.
  • Poziom 34  
    jarecho napisał:
    Właśnie zostałem odholowany.
    Nie umiałeś sobie poradzić jechać autem bez użycia sprzęgła?

Moderowany przez zeimp:

Jeszcze jedna tego typu porada i nagrodzę ostrzeżeniem!

• Poziom 43  
    jarecho napisał:

Miało wiele osób i jednym padł wysprzęglik a drugim pompka a trzecim brakło płynu.
    Tak czy inaczej trzeba zobaczyć.
    Co sie dzieje jak podniosłeś ręką pedał sprzęgła?
  • Poziom 19  
    Ja bym stawiał na wysprzęglik.
  • Poziom 13  
    A tak z ciekawości, mam szczeniaka z 2002 roku wiec generacja wcześniej... piszesz o pedale sprzęgła i stanie płynu hamulcowego, oba układy są ze sobą powiązane??
  • Poziom 34  
    zeimp napisał:
    Jeszcze jedna tego typu porada i nagrodzę ostrzeżeniem!
    To żadna rada. Nikogo do niczego nie namawiałem czy zachęcałem. Wszakże na końcu zdania stoi znak zapytania? Pytałem z ciekawości ponieważ sam nie dawno byłem zmuszony do jazdy bez sprzęgła z podobnego powodu, wpadnięcia pedału w podłogę i udało mi się bez angażowania ciężkiej artylerii dotrzeć o własnych siłach do mechanika. Da się ruszyć bez sprzęgła, da się także biegi wrzucać i wyrzucać, dlatego się zdziwiłem po co było holować auto skoro można było zwyczajnie zajechać nim do warsztatu/domu czy na pobocze.
  • Poziom 11  
    krywoj napisał:
    A tak z ciekawości, mam szczeniaka z 2002 roku wiec generacja wcześniej... piszesz o pedale sprzęgła i stanie płynu hamulcowego, oba układy są ze sobą powiązane??

Oczywiście że są! Scenic II jest wyposażony w sprzęgło hydrauliczne i tak jak hamulcowi jest potrzebny płyn do prawidłowego działania.

Jeżeli chodzi o jazdę bez sprzęgła to nie radził bym, ponieważ powoduje to przedwczesne zużycie trybów w przekładni.
    Lepiej jest zapłacić za hol niż niszczyć skrzynie biegów.

Jak przestanie Padać to zejdę zobaczyć co się tam stało.

Dodano po 2 [minuty]:

Strumien swiadomosci swia napisał:
    jarecho napisał:

Miało wiele osób i jednym padł wysprzęglik a drugim pompka a trzecim brakło płynu.
    Tak czy inaczej trzeba zobaczyć.
    Co sie dzieje jak podniosłeś ręką pedał sprzęgła?

Nic się nie dzieje. tak jak napisałem objawy tak jak przy zerwanej lince - luźny pedał żadnego oporu ze strony pompki.
  • Poziom 13  
    OK wiem że to sprzęgło hydrauliczne, wiem że hamulce również, ale z posta wynika że są oba systemy ze sobą powiązane?? Czy też niefortunny dobór słów? Hamulce mają swój zbiornik z płynem a sprzęgło swój?? Czy jest wspólny?? Ot taka ciekawość...
  • Poziom 11  
    krywoj napisał:
    OK wiem że to sprzęgło hydrauliczne, wiem że hamulce również, ale z posta wynika że są oba systemy ze sobą powiązane?? Czy też niefortunny dobór słów? Hamulce mają swój zbiornik z płynem a sprzęgło swój?? Czy jest wspólny?? Ot taka ciekawość...

Zbiorniczek jest wspólny.
  • Poziom 13  
    I tegom był ciekawy :) swoją drogą to chyba niezbyt szczęśliwe rozwiązanie
  • Poziom 11  
    wydawało mi się że w zbiorniczku jest płyn hamulcowy , a okazało się że po dolaniu poziom gwałtownie spada i cieknie z pod spodu.
    Dziś nie miałem możliwości tego sprawdzić bo cały dzień Pada:(
    Jutro będę wiedział coś więcej..
  • Poziom 13  
    ja miałem kiedyś zbiorniczek od spodu na krawędzi w Lagunie I przegryziony przez jakies gryzonie, razem z przewodem zapłonowym i gumowcem od chłodzenia silnika. Nie wiem czemu, nie wiem co łasice, kuny czy co tam widzą w takich elementach, za to w scenicu I miałem przeciek na zgrzewie (?) w połowie zbiorniczka. W megane coupe żony jak padł cylinderek był dokładnie taki sam efekt (wyciek płynu) jak opisujesz, ale żona z tyłu ma bębny, nie wiem jak Ty.
  • Poziom 11  
    Problem sam naprawiłem:) Okazało się że wyskoczyła rurka przy wysprzęglika.

- wcisnąłem ja z powrotem z tym że delikatnie,
    - wlałem płyn hamulcowy i delikatnie pompowałem pedałem sprzęgła pilnując poziom płynu i żeby wtyczka nie wyskoczyła aż do momentu kiedy pedał sprzęgła uniósł się maksymalnie do góry w ten sposób odpowietrzyłem układ, (najlepiej robić to w dwie osoby)
    - docisnąłem wtyk przewodu i włożyłem nową zawleczkę i po robocie! :)

Wszystkiego się dowiedziałem szukając na elektroda.pl

Dziękuję.
  • Poziom 10  
    dojście do tego wysprzęglika z której strony, trzeba coś demontować np. akumulator, podstawę akumulatora itp. czy jest inne dojście
  • Poziom 11  
    Do wężyka można się dostać od spodu blisko chłodnicy.