Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki ampliturer kina domowego aby się nie rozczarować?

Jap 02 Lis 2013 21:12 1185 6
  • #1 02 Lis 2013 21:12
    Jap
    Poziom 28  

Cześć
    Od dłuższego czasu oglądam filmy, słucham muzyki na zestawie YAMAHA z amplitunerem HTR-5930. Zasila głośniki JAMO S606. Pomimo potężnych basów w tych głośnikach efekt jest znikomy i posiłkuję się dodatkowym subem KODA SW1000.
    Zacząłem szukać czegoś więcej w muzyce - zbudowałem wzmacniacz lampowy PP na EL34 - gra przepięknie i z samych 2 kolumn Jamo S606 bas jest tak miękki i głęboki, że w chałupie szkło z segmentów zjeżdża. Przestrzeń i scena generowana przez niego - nie do opisania.

Niestety nie mam miejsca na cały zestaw tj. Amplituner, Wzmacniacz lampowy.

Doradźcie proszę wokół jakich amplitunerów należałoby się zakręcić ze średniej półki.

Dodatkowo chciałbym aby amplituner posiadał:
    1. LAN - dla radia internetowego, jest chyba też opcja bezpośredniego odtwarzania plików dźwiękowych z serwera multimedialnego
    2. Przełącznik HDMI (to dzis standard). Nie wiem czy istnieje taka możliwość ale chciałbym aby amplituner miał 2 wyjścia przełączane na monitor - wykorzystuję do oglądania TV jak i projektor kina domowego.
    3. Bdb wzmacniacz - wiem, że Jamo S606 potrafią ładnie zagrać bez suba.
    4. Biamping (opcja)

0 6
  • #2 02 Lis 2013 22:56
    petrus
    Poziom 24  

Niestety trudno będzie osiągnąć aż tak dobry dźwięk jak ze wzmacniacza lampowego. Jeśli zależy Ci na muzyce, to może łatwiej po prostu zrezygnować z kina domowego na rzecz stereo ?
    Jaką kwotę jesteś w stanie wydać na amplituner do kina ?

0
  • #4 02 Lis 2013 23:54
    petrus
    Poziom 24  

To już nieaktualny model i praktycznie niedostępny. Może z modelem AVR 370 będzie łatwiej, jednak bardziej kierowałbym się w stronę marek Nad lub Cambridge, ostatecznie Marantz.

0
  • #5 02 Lis 2013 23:57
    Pablo1964
    Moderator

AVR370 to inna klasa, gorsze brzmienie. Celowo podałem AVR460, gdyż można go kupić na promocji w dobrej cenie.

0
  • #6 03 Lis 2013 08:02
    Jap
    Poziom 28  

Wiem, że dźwięku lampowca nie uda się uzyskać na amplitunerze kina domowego (tu do obejrzenia zdjęcia z budowy - http://www.trioda.com/forum/viewtopic.php?f=1...sid=d3a4895640220bc049ee289629305b12&start=30

Ale dźwięk z tego HTR-5930 wydaje mi się być tragiczny - kupiłem kiedyś taki zestaw Yamaha z głośnikami PRISM. Nie szło tego słuchać... dodałem KODĘ SW1000, potem trzeba było głośniki wymienić na JAMO. No i niby nie jest źle... ale jak np podłączam słuchawki do tej yamahy to dźwięk jest gorszy niż z PCta!

Proponowany HK wydaje się ciekawą propozycją - ale dość mocno zależy mi na LAN i radiu internetowym. Mieszkam w okolicy gdzie docierają 4 polskie stacje...

p.s.chodzi mi jeszcze po głowie pomysł budowy słuchawkowego wzmacniacza lampowo tranzystorowego - coby zrekompensować brak miejsca na wzmacniacz lampowy a zarazem posłuchać normalnie muzyki w zimowe wieczory http://www.audiostereo.pl/hybrydowy-wzmacniacz-sluchawkowy-klasa-a_60808.html - prawie wszystkie graty już skompletowane...

0
  • #7 03 Lis 2013 21:58
    Jap
    Poziom 28  

czytam i czytam o tym AVR460 i na prawdę wydaje się obiecujący... tym bardziej, że można go kupić za 2kPLN. Muszę skoczyć do najbliższego salonu coby go posłuchać. Lubię głęboki bas pomimo, że nie słucham disco :-), a ten tunek chyba sobie nieźle z tym radzi. Zaoszczędziłbym miejsca wyrzucając KODA SW1000.

Widzę, że ma procesor Video - czy udałoby się podłączyć pod niego 2xHDMI , 1x component i wysłać dany wejście video na wyjściu monitora component? Mam ułożone kable za ciężkie pieniądze do projektora w standardzie component (3 przewody). Odtwarzacz to Yamaha DVD-S559 (czyli bez HDMI - takie czasy były) więc fajnie jakby Amplituner był w stanie to przekonwertować.

0