Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA L650 - PRZYWRACANIE SYSTEMU, RECOVERY HDD

02 Lis 2013 22:04 3093 3
  • Poziom 9  
    Witam, od dłuższego czasu zamierzałem sformatować laptopa i po prawie 3latach :o, w końcu nadszedł ten dzień, jednak pojawiły się pewne problemy, z którymi nie jestem w stanie sobie poradzić dlatego też zwracam się o pomoc.
    Czytałem dosyć sporo na ten temat, a że specjalistą w tej dziedzinie nie jestem to nie udało mi się tego zrobić.

Po kupieniu lapka, sprzedawca doradził mi, żeby zrobił sobie kopie dysku na DVD, w sumie mam 2DVD, jednak gdy próbuje odpalić kompa z płyty, to pojawia mi się w lewym górnym rogu podłoga (_) , która mryga cały czas i nic więcej się nie dzieje.

Próbowałem też odpalić kompa przy użyciu klawisza 'f8' lub '0'. Wtedy pojawia mi się możliwość naprawy komputera, lub normalne uruchomienie. Wybieram naprawa komputera i po krótkim wczytywaniu pojawia mi się kolejne okno: "Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia" po chwili wyskakuje kolejne okno, gdzie mogę przywrócić system do punktu w czasie, kiedy to komputer działał prawidłowo, jeśli wybiorę tą opcję po jakimś czasie komputer uruchomi się jeszcze raz, jeśli anuluję poszukiwania będą trwały dalej, lecz kolejnej propozycji już nie będzie.

W każdym razie nie wiem dlaczego, ale nie pojawia mi się opcja TOSHIBA HDD Recovery? A jednak zależałoby mi na gruntownym oczyszczeniu komputera, bo nie jest to już to samo co kiedyś.
    Pomoże ktoś?
  • Spec od komputerów
    Te plyty DVD recovery zrobiłeś zgodnie z instrukcją laptopa ?
    Katalogu HDDrecovery na partycji D nie ruszałeś ? Są tam pliki obrazu oryginalnego systemu.
    Jeżeli płyta nie bootuje to prawdopodobnie żle wypalona albo to nie są DVD recovery.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Jeśli chodzi o płyty to wypalałem je za pomocą programu, który miałem od nowości na laptopie zainstalowany tj. Toshiba Recovery Media Creator.

Płyty są właściwe, bo mam je podpisane, ale sprawdziłem teraz ich zawartość i faktycznie mogą być źle wypalone, bo na 1 mam jakieś pliki, a 2ga wygląda tak jakby była pusta..

Co do katalogu HDDrecovery to nic z nim nie robiłem.
    Podpowiedziałbyś mi może, co dalej robić? Bo przyznam się, ze nie mam pojęcia. :/

Pozdrawiam.