Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Składanie komputera, potrzebna rada

Skylighter 04 Lis 2013 14:37 9888 127
  • #61 04 Lis 2013 14:37
    Skylighter
    Poziom 10  

zieloczek100 napisał:
    Po co tak przepłacać na karcie?

Asus podobno najlepszy, cichy, mały pobór mocy a i dobre chłodzenie, no albo po prostu mój kumpel to fanboj ^^

Hazoc :D ok

• #63 04 Lis 2013 14:50
    Skylighter
    Poziom 10  

hmmm 4generacja mówisz, to trochę zmienia postać rzeczy, ale chciałem się zmieścić w 2000zł a i tak już wyszło więcej, a o tyle więcej to już zupełnie odpada =/

• #64 04 Lis 2013 14:54
    zieloczek100
    Poziom 38  

Zestaw ok, ale nie bierzemy 650Ti bez Boosta ! weź GTX 650Ti Boost 1Gb od Gainwarda albo Gigabyte.

• #65 04 Lis 2013 14:55
    jovi_x
    Poziom 10  

1. Oczywiście jak składać to już na nowej podstawce intela 1150
    2. płyta główna jest podstawą działania komputera nie buduj molocha na glinianych nogach...
    3. pamięci w mojej ocenie do intela to min 1600MHz intele "preferują" pamięci z wyższym taktowaniem
    4. Pamięci 2GB na grafice nic Ci nie daję wydajesz pieniądze, przy tańszych układach, masz jeszcze problem z wolniejszy zaadresowaniem pamięci (tzn. wolniej co oznacza gorzej), jeżeli w najbliższym czasie nie osiągniesz rozdzielczości powyżej 1080p to nie ma sensu. A nawet jeżeli chciałbyś powyżej tej rozdzielczości to musiałbyś celować w układy graficzne mocniejsze.
    5. wiem, że budżet masz okrojony ale to co na chwilę obecną robi potężną różnicę w grach to dysk SSD, tylko moim zdaniem min. 120gb, 60GB mało, i jak byłbyś zainteresowany to patrz na szybkość zapisu i odczytu, oraz zwróć uwagę na kontroler jaki ma wbudowany.
    6. Do tego musi być odpowiedni zasilacz o dobrej sprawności oraz marka gwarantująca stabilne działanie.
    Jeżeli wypełnisz powyższe punkty możesz mieć przekroczony budżet, ale jak nie chcesz się męczyć to warto zainwestować.

• #66 04 Lis 2013 14:56
    Skylighter
    Poziom 10  

niby ten 4440 ma jakąś grafikę czy co to jest? pewnie słabe? odpaliłby na tym sc2 albo dota2? :P

Nie mam możliwości zainwestować więcej właśnie, ale dzięki za rady.

• #67 04 Lis 2013 15:02
    zieloczek100
    Poziom 38  

Zintegrowana grafika jest do wyświetlania obrazu tak awaryjnie, bo mało kto kupuje i5 żeby używać zintegrowanej grafiki a więc jest awaryjnie. Czasy gdy trzeba było mieć potężną płytę główna minęły, no chyba, że mówimy o AMD... Asrock H81M - bardzo fajna płyta ostatnio koledze składałem PCet na tej płycie. Czy dysk SSD robi różnicę w grach? - nie zauważyłem tego jakoś, może dlatego, że mam szybkiego HDDeka.
    Grafikę kupujemy najtańszą od pewnego producenta i z dobrym chłodzeniem, pojemność pamięci zastosowanej na karcie mam mniejsze znaczenie - jest dobierana zazwyczaj proporcjonalnie.
    Kupując zasilacz z myślą o przyszłej rozbudowie o mocniejszą grafikę bo i5 pozwala na to proponuję mocniejszy i lepszy zasilacz np XFX 450W.

• #68 04 Lis 2013 15:31
    hazoc
    Poziom 19  

sorki rzeczywiście pomyliłem grafikę ma być oczywiście 650Ti boost. Wg mnie to jest to najlepsza propozycja w okolicach 2k PLNów. Można także 80 zł oszczędzić na płycie np Asrock H81M

• #69 04 Lis 2013 16:02
    Skylighter
    Poziom 10  

czyli procek zmienic na ten z 4 generacji i 1150 plyte glowna pasujacą do tego i wtedy jako ze wyjdzie drozej to zaoszedzic dająć 1gigową kartę? reszta jest ok?

• #70 04 Lis 2013 16:07
    wariato
    Poziom 43  

Dokładnie tak.

• #71 04 Lis 2013 16:59
    Skylighter
    Poziom 10  

kurde nie moge sie zmiescic w 2100 ... mala roznica miedzy 1 a 2 giga jest, zbyt mala aby na tym niewiadomo ile zaoszedzic

• #72 04 Lis 2013 17:03
    zieloczek100
    Poziom 38  

Piwo x kosztuje x zł, piwo y kosztuje x+1 (dla przykładu), ale czy kupisz piwo y skoro x jest takie samo, albo lepsze?

• #73 04 Lis 2013 20:24
    Skylighter
    Poziom 10  

każdy ma inne preferencje że tak powiem ;]

• #74 04 Lis 2013 21:18
    jovi_x
    Poziom 10  

Osobiście robię najczęściej teraz tak:
    i5-4440
    do tego asus Z87-k, pamięci 2x4 ddr3 1600 kingston KHX lub inne z radiatorem w dobrej cenie (Kingston dla tego że dużo wcześniej sprzedawaliśmy i nie było problemów)
    Zasilacz modxstream 500W modowalny nie potrzebne kable chowasz do pudełka
    Kupisz dysk SSD masz dużą różnice w uruchamianiu się samego systemu polecam trwa do kilkunastu sekund aplikacje też szybciej działają.
    Grafika jak dla mnie może być.

• #76 04 Lis 2013 21:44
    zieloczek100
    Poziom 38  

Osobiście gdybym teraz kupował SSDeka to pewnie wybrałbym jakiegoś Plextora bo Samsung jest za drogi, chociaż i OCz jest chwalony, ale podobno Plextor najbardziej niezawodny. Ja na mojego Kingstona też nie narzekam i gdybyś miał okazję kupić takiego niedrogo to też polecam. System od pokazania Biosu do możliwości ruszania myszką czyli pełnego odpalania systemu trwa 10-12sec, aplikacje uruchamiają się błyskawicznie, cisza - brak mechanicznych elementów itp ;)

• #77 04 Lis 2013 21:56
    Skylighter
    Poziom 10  

może kiedyś, ale to ma mało pojemność, to chyba tylko do trzymania systemu a cała reszta na normalnym 3,5 ... nie ma szans i tak poki co bo przekroczylem budżet znacząco, trzymam sie tego co mam na liscie zyczeń i watpie abym to zmieniał.

moglby ktos zobaczyc jeszcze czy to pasuje,kable ok itp i czy ten zasilacz dalej to utrzyma? nie potrzeba dodatkowego chlodzenia czy coś, thx

• #79 04 Lis 2013 22:05
    jovi_x
    Poziom 10  

SV300S37A/120G polecam jako dysk podstawowy jeżeli nie ma w obudowie należy dokupić sanki (adapter) montażowy w zatoce 3,5" dysku o rozmiarze 2,5"

• #81 04 Lis 2013 22:10
    Skylighter
    Poziom 10  

ten jest tani napęd :P obudowa tak samo, co z nią nie tak?
    ssd odpadają, w tym roku przynajmniej

• #83 04 Lis 2013 22:29
    Skylighter
    Poziom 10  

4440 lepszy niz 4430 i tanszy przeciez :P
    no myslalem nad tą grafiką ale msi wypada bardzo dobrze w testach jak czytałem no i to chłodzenie,
    czemu wszyscy polecaja asrocka a za asusem nikt sie tu nie wstawi, ze zly?
    i co ma ta obudowa a ta tracera nie? ta co mam sie rozleci zaraz czy cos? :)

• #85 04 Lis 2013 22:34
    Skylighter
    Poziom 10  

dla mnie to mocna karta xD
    nie chcesz wiedzieć co mam w tym laptopie ^^
    a te płyty główne? bo spora w sumie roznica w cenach a podobne są
    co robi hdmi na tej plycie glownej jak nie ma tam zintegrowanej graficznej?

• #87 04 Lis 2013 22:44
    Skylighter
    Poziom 10  

dobra zamieniłem mobo na asrocka i tą obudowę też, tu drożej tam taniej to wyjdzie na to samo prawie :D a co do grafiki no właśnie kurcze już sam nie wiem, może faktycznie tą 1 gigową gigabyte jeżeli niby się szybciej adresuje i lepiej

• #89 04 Lis 2013 22:50
    Skylighter
    Poziom 10  

ale gigabyte > msi w robieniu grafiki chyba raczej niezbyt :P
    mówisz że chłodzenie nie ma takiego znaczenia w tak słabych kartach
    w boostowanych? no nie wiem

• #90 04 Lis 2013 22:59
    jovi_x
    Poziom 10  

Chłodzenie ma znaczenie, a co do gigabyte nie chciałbym go mieć nawet za darmo potrafią własne sterowniki spi...yć, nie potrafią poprawie zrobić sterownika z własnym logo. Generalnie grafika to jest płytka referencyjna nvidii czyli wszędzie taka sama jedynie chłodzenie ma znaczenie i oprogramowanie dodane, co do płyty ja polecam asusa jak najbardzie. Aktualizacje biosu będę bardzo długo się pojawiać, nawet o nowe procesory i to jest w asusie chyba najfajniejsze. Miałem już tak że MSI i GB nie mieli wsparacia a Asus dawł rade wprowadzić do obsługi nowe procesory i na socket 775, 1156, 1155...