Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audio kablem optycznym - dekoder Polsatu z zestawem home cinema Samsung Blue Ra

matros. 03 Lis 2013 00:08 5262 7
  • #1 03 Lis 2013 00:08
    matros.
    Poziom 7  

Witam dobrych ludzi.

Model kina dom. to SAMSUNG HT-BD 1255, dekoder Polsatu PVR HD 7000 (prawdopodobnie najnowszy bo zamowiony 2 tyg. temu). Problem to brak dzwieku przez kino przy polaczeniu kablem optycznym ODT Toslink. Jesli chodzi o konfiguracje w ustawieniach audio w dekoderze Polsatu to probowalem wszystkich mozliwych opcji, ponad to pan z dzialu tech. polsatu po dlugiej rozmowie zapewnil mnie ze z ich strony jest wsio okay, swieci sie tez druga koncowka kabla po podlaczeniu z dekoderem, wiec wydaje sie ze pan ma racje. W kinie dom. wybieram-zgodnie z insturkcja-opcje D-In jako zrodlo audio polaczenia kablem optycznym i ciagle nic sie nie dzieje. CZEGO JESZCZE MOZNA SPROBOWAC bo juz nie mam pomyslow?????? W ogole to moj pierwszy w zyciu kontakt z kablem optic i wczesniej nie spotkalem sie nigdy z takim dziwnym wrazeniem podlaczajac kabel do gniazda, chodzi mi o to,ze nie ma takiego momentu zebym byl pewien czy jest juz polaczony czy nie, wszystko to jakies luzne i nie ma nic w formie delikatnego klikniecia czy"zaskoku" czy jak go tam zwal, ale mysle ze wiecie co mam na mysli, innymi slowy polaczenie wydaje sie bardzo niestabilne i kabel wyciagnac mozna z gniazda przy uzyciu bardzo malej sily. Nie mam pojecia czy tak ma byc.
    Z gory pikne dzieki za pomoc.

0 7
  • #2 03 Lis 2013 01:24
    tomeks1992
    Poziom 20  

Może częstotliwość próbkowania się nie zgadza?

0
  • #3 03 Lis 2013 15:15
    Polon_us
    Poziom 41  

Czy masz jakieś inne źródło sygnału optycznego np. telewizor lub DVD ? Jeśli tak, to podłącz do kina i sprawdź czy masz dźwięk.
    Tu mała uwaga - jeśli telewizor ma wyjście optyczne, to być może potrzebne będą małe zmiany w ustawieniach w menu telewizora, aby jego wyjście optyczne zadziałało. Będziesz musiał przejrzeć instrukcję.

0
  • #4 03 Lis 2013 18:37
    anmedia
    Poziom 39  

matros. napisał:
    kabel wyciagnac mozna z gniazda przy uzyciu bardzo malej sily. Nie mam pojecia czy tak ma byc

Absolutnie nie, po wlozeniu kabla musi byc wyczuwalny delikatny "klik". Podczas wyciagania powinien byc wyczuwalny opor.

Jezeli masz wlozony kabel w dekoderze sprawdz po podlaczeniu kabla, czy swiatlo z drugiej strony kabla jest widoczne i dosc mocne. Ustaw na kinie domowym digital IN i wybierz pierwsze gniazdo wloz kabel otyczny i mocno docisnij. UWAGA, kabel otyczny ma specjalna konstrukcje (widac na zdjeciach). Przed wlozeniem kabla sprawdz aby plaska powierznia byla u gory. W razie uszkodzenia koncowki - nie ma znaczenia w jakiej pozycji jest wkladana, ale wazne by nie dostawalo sie swiatlo zewnetrzne.

0
  • #5 03 Lis 2013 22:34
    matros.
    Poziom 7  

Dziekuje za re. Przy podlaczeniu kina do tv. tez nie ma dzwieku. Sprawdzielem wszystkie znane mi, mozliwe ustawienia audio zarowno w tv jak i w kinie domowym.
    Wtyczki swojego kabla ( nowy, koszt 10 funtow) moge wsadzic w pozycji x oraz po obroceniu o 180 stopni, czyli na 2 rozne sposoby. Przy kazdym urzadzeniu; tv. kino, Polsat polaczenie jest bardzo luzne i nie ma mowy o zadnym kliknieciu w zadnej pozycji (probowalem wciskac naprawde mocno). Przy polaczniu jednej koncowki do dekodera Polsatu czy do tv. na drugiej koncowce widac wyrazne dosc mocne czerwone swiatelko. Dochodze do wniosku, ze zostaja 3 mozliwosci problemu i wszystkie wedlug mnie malo prawdopodobne; 1. uszkodzony nowy kabel, 2. niesprawne prawie nowe kino dom. 3. nie potrafie poprawnie skonfigurowac sprzetu. Jest jeszcze jedna opcja, mianowicie mam nie taki co trzeba kabel, ale na roznych forach jak i panowie z Polsatu i ze sklepu twierdza,ze te wejscia sa nominalne, takie same dla kazdego sprzetu. Pozdrawiam i prosze o dalsze pomysly.

0
  • #6 03 Lis 2013 22:44
    anmedia
    Poziom 39  

matros. napisał:
    Sprawdzielem wszystkie znane mi, mozliwe ustawienia audio zarowno w tv jak i w kinie domowym.

W takim razie pozostaje wymienic kabel. Nie musisz kupowac kabla za 10funtow. Na amazonie dostniesz firmowany przez nich kabel optyczny za okolo 3-5 funtow 5 metrowy. Sprawdzone i dziala b.dobrze.

matros. napisał:
    2. niesprawne prawie nowe kino dom.

Obstawiam, brak umiejetnosci obslugi.

matros. napisał:
    nie potrafie poprawnie skonfigurowac sprzetu

W przypadku wyprowadzen cyfrowych audio nie ma zadnego problemu.

matros. napisał:
    moge wsadzic w pozycji x oraz po obroceniu o 180 stopni, czyli na 2 rozne sposoby.

Taki kabelek i/lub gniazdo nadaja sie do wymiany. Wystarczy ze wysunie sie z gniazda na okolo 1-2 mm i prawdopodobienstwo ze zadziala jest znikome.

Audio kablem optycznym - dekoder Polsatu z zestawem home cinema Samsung Blue Ra

Zwroc uwage ze nie ma mozliwosci wlozenia kabelka w inny sposob - chyba ze na sile.

Cos Ci doradze. Pozycz od kogos np odtwarzacz CD z wyjsciem optycznym i inny kabelek (tak abys byl na 100% pewny ze dziala). Podlacz do kina domowego pod gniazdo 1 i wlacz CD tak aby caly czas grala muzyka. Wybierz digital IN. Jezeli nie slyszysz nic wypnij kabel z gniazda 1 i wlacz do drugiego. Sprawdz czy istnieje mozliwosc wyboru innego wejsci digital in.

0
  • #7 03 Lis 2013 23:10
    matros.
    Poziom 7  

Dzieki, zrobie jak radzisz. Wracajac do samego kabla jak widac na zalaczonych przeze mnie fotkach plaska powierzchnia jest na obydwu stronach wtyczki, z tym, ze po jednej jest ona nieco wezsza, ale i tak pozwala mi na wsadzenie wtyczki na 2 sposoby i co ciagle mnie dziwi, pomimo,ze to moje pierwsze spotkanie z kablem optycznym to nie widzialem nigdy wczesniej, zeby jakakolwiek wtyczka "siedziala" w gniezdzie tak luzno. Pozdrowki

0
  • #8 03 Lis 2013 23:16
    matros.
    Poziom 7  

hahaha ale jaja, przyznaje wszem i wobec ze jestem debilem......:):):) tak sobie patrze na ten kabel, patrze a tu jakies kapturki zabespieczjace wtyczki.......
    Juz jest wsio okay. Dziekuje serdecznie za proby pomocy

2