Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG DM2752D-PZ - Nie uruchamia się automatycznie z PC

pietel8 03 Lis 2013 06:53 1767 4
  • #1 03 Lis 2013 06:53
    pietel8
    Poziom 8  

Posiadam nowy monitor LG DM2752D-PZ . Zastosowałem połączenie kablem HDMI z komputrem. Problem tkwi w tym, że podczas uruchamiania komputera monitor z trybu czuwania nie uruchamia się automatycznie. Tylko muszę go uruchomić ręcznie.
    Parametry komputera:
    Procesor - Intel(R) Core(TM) i3-3225 CPU 4x 3.30GHz,
    Grafika - AMD Radeon HD 7850 Series
    Pamięć RAM - 8Gb
    System - Windows 7

0 4
  • #2 03 Lis 2013 12:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Sterowniki do karty graficznej najnowsze?,
    zmieniałeś na inny kabel HDMI?.
    A w samym monitorze, nie jest coś zaznaczone, że ma nie reagować?,
    zrób też reset do fabrycznych ustawień monitora, i wtedy zobacz.

0
  • #3 03 Lis 2013 18:24
    anmedia
    Poziom 39  

pietel8 napisał:
    Zastosowałem połączenie kablem HDMI z komputrem.

Czy kabel jest HDMI-HDMI czy DVI-HDMI. Choc nie powinno miec to wiekszego znaczenia. Do karty graficznej masz wpiety wylacznie ten jeden kabel, czy wpiety jest jakis inny i nie podlaczony?

pietel8 napisał:
    monitor z trybu czuwania nie uruchamia się automatycznie.

Rozumiem, ze w momecie kiedy komputer jest wylaczony swieci sie dioda w monitorze?

0
  • Pomocny post
    #4 18 Lis 2013 19:00
    grzesiek.k
    Poziom 2  

pietel8 napisał:
    Posiadam nowy monitor LG DM2752D-PZ . Zastosowałem połączenie kablem HDMI z komputrem. Problem tkwi w tym, że podczas uruchamiania komputera monitor z trybu czuwania nie uruchamia się automatycznie.

Miałem taki sam problem z tym monitorem. Podłączony komputer nie budził monitora, co przez dobre pół roku uważałem za normalne. Dopiero jak podłączyłem do niego jako drugie urządzenie laptopa okazało się że na nim jest wszystko w porządku. Po zmianie kabli między komputerem a laptopem sytuacja się odwróciła.
    Tak więc zmień kabel. U mnie najtańszy chiński tylko w standardzie 1.4 się sprawdził. Ale wcześniej sprawdź czy masz w Settings/Wejście, potem niebieski przycisk na złączu pod które jest podłączony komputer, wybrane PC.

Jeszcze jedno. Prawidłowo wykryty komputer powinien dać kolorową ikonkę w opcji INPUT. Nie wyszarzoną.

0
  • #5 28 Gru 2013 12:30
    pietel8
    Poziom 8  

Dziękuję za podpowiedzi. Ostatni post jak najbardziej trafny, pomogła wymiana kabla. Monitor uruchamia się automatycznie podczas startu komputera. Temat do zamknięcia.

0